سه‌شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸

آخرین وضعیت وام ودیعه مسکن دانشجویی / تنها هزار و ۵۰۰ ظرفیت اسکان خوابگاه‌های متاهلی در کشور داریم

خوابگاه متاهلی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به افزایش وام‌های دانشجویی گفت: وام ودیعه مسکن افزایشی در سال تحصیلی جدید نخواهد داشت.

ناصر مطیعی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، با اشاره به وضعیت وامهای دانشجویی گفت: وامهای ودیعه مسکن دانشجویان امسال افزایشی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: وام‌های دانشجویی به طور نرم در سنوات گذشته افزایش پیدا کرده اینکه ما بخواهیم عددی را بالا ببریم و منابع نداشته باشیم با مشکل جدی برخورد می‌کنیم بنابراین وام‌های ودیعه مسکن چه مجردی و چه متاهلی وام‌های قبلی است و افزایشی نخواهد داشت. 

مطیعی اضافه کرد: علت افزایش وام شهریه بالا رفتن میزان شهریه و وام ضروری هم که جزو موارد خاص است افزایش ۳۰ تا ۶۰ درصدی پیدا کرده، اما افزایش سایر وام‌ها را به سال آینده موکول کردیم. 

رئیس صندوق رفاه در مورد ظرفیت خوابگاه‌های متاهلی هم گفت: خوابگاه‌های متاهلی در مجموع ۱۵۰۰ ظرفیت در کل کشور است که اگر بخواهیم همین ظرفیت را به ۲۷۰۰ نفر شامل کسانی که تقاضای وام ودیعه مسکن متاهلی دادند افزایش دهیم، باید ۴۲۵ میلیارد  تومان هزینه کنیم. 

وی یادآور شد: برای ساخت همین خوابگاه‌های متاهلی اگر سرانه استاندارد ۴۵ متر را در نظر بگیریم ۱۲۱ هزار و ۵۰۰ متر در حال حاضر نیاز به خوابگاه متاهلی داریم. 

به گزارش دانشجو، رئیس صندوق رفاه اظهار داشت: بسیاری از دانشگاه‌ها خوابگاه متاهلی ندارند فراخوانی به دانشگاه‌ها از سوی صندوق داده شده که تعداد دانشجویان متاهل را اعلام کنند ضمن اینکه در سنوات قبل اجازه تاسیس خوابگاه‌های متاهلی از سوی دولت داده نشده است، اما بعد از چند سال مجددا ساخت این خوابگاه‌ها در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم دانشگاه‌ها در جذب کمک خیرین برای ساخت خوابگاه‌ها همکاری لازم را داشته باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.