چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۰

فرهنگی

حضور فعال دانشگاه علوم پزشکی بابل در جشنواره فرهنگی هشتم

جشنواره فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بابل

دبیرخانه دانشگاهی هشتمین جشنواره فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بابل در راستای حضور فعال درجشنواره فرهنگی وزارت بهداشت از شهریورماه ۹۵ فعالیت های خود را به صورت رسمی آغاز نمود.

مفدا-بابل- دبیرخانه  دانشگاهی هشتمین جشنواره فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بابل در راستای حضور فعال و پربار دانشگاهیان درجشنواره فرهنگی وزارت بهداشت از شهریورماه ۹۵ فعالیت های خود را به صورت رسمی آغاز نمود. درهمین راستا گروه های تئاتر دانشجویی، گویندگی و اجرا، طراحی و فتوشاپ و... تشکیل و  نیز دوره های آموزشی برای افزایش توانمندی دانشجویان برگزار گردید.

این رویداد عظیم فرهنگی علاوه بر دانشجویان برای نخسیتن سال شامل اساتید وکارکنان نیز می باشد که با استقبال خوبی از سوی دانشگاهیان مواجه شده و فضایی پر شور و نشاط را در سطح دانشگاه ایجاد نموده است.

در این دوره از جشنواره تا کنون بیش از ۲۴۹ اثر در بخش هنرهای تجسمی ( ۱۵۱ اثر)،  ادبی( ۱۷۴ اثر)، موسیقی( ۶ اثر)،  هنرهای نمایشی (۱۲اثر) و  پژوهشی( ۱۲ اثر) ثبت گردیده که نسبت به سال های گذشته رشد چشمگیری داشته است.

از نکات حائز اهمیت این دوره از جشنواره حضور فعال سفیران دانشجویی می باشد که با تلاش های مستمر خود انگیزه ای برای سایر دانشگاهیان در شناساندن این فراخوان فرهنگی- هنری به جامعه پزشکی و سلامت بودند.

 شایان ذکر است جشنواره فرهنگی بستری برای شناسایی ظرفیت های فرهنگی هنری جامعه دانشگاهی  ایجاد نموده است که  می تواند با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی  بخش سلامت تاثیر بسزایی در سطح جامعه داشته باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.