شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۷

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور خبر داد:

مدافع حرم

اولین عضو جامعه پزشکی کشور در دفاع از حریم اهل بیت به شهادت رسید

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور ضمن اشاره به حضور پررنگ جامعه پزشکی در دفاع از حریم کشور و حرم اهل بیت (ع) از شهادت اولین عضو جامعه پزشکی در دفاع از حریم اهل بیت خبر داد.

به گزارش مفدا، محمد رئیس‌زاده، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با اشاره به حضور پررنگ جامعه پزشکی در دفاع از حریم کشور و حرم اهل بیت (ع) از شهادت عضو بسیج جامعه پزشکی طی روزهای گذشته خبر داد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی اظهارکرد: بسیجی شهید محمدحسن قاسمی تکنسین‌ بیهوشی در حالیکه دو روز پیش در منطقه مقاومت حلب، مجروحین جنگی را با آمبولانس به سمت بیمارستان منتقل می‌کرد مورد حمله گروه‌های تکفیری قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل شد..

رئیس‌زاده، شهادت این بسیجی گرانقدر را سند افتخاری برای جامعه سپیدپوش کشور دانست و اظهار کرد: این موضوع نشان می‌دهد که گفتمان اصلی در کشور ما نظریه ایثار، از خودگذشتگی، خدمت و جهاد است و همان روحیه‌ای که در دوران دفاع مقدس در جامعه پزشکی وجود داشت، هم‌اینک در این طیف و قشر جوان این جامعه نیز جاری است.

وی با اشاره به اینکه جامعه پزشکی کشور مفتخر است که در مسیر دفاع از کشور و حریم اهل بیت(ع) اولین شهید خود را تقدیم کرده است، افزود: تا زمانی که این روحیه شهادت‌طلبی و پرچم‌های بلند و پرافتخار جهادی حضور دارند جامعه پزشکی ما سرافراز، پیشرو و پرافتخار خواهد بود.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی ضمن تبریک و تسلیت به جامعه پزشکی به‌ویژه جامعه پرستاری افزود: جامعه پزشکی افتخار دارد تا به امروز یک پزشک مفقود، یک پرستار اسیر و یک پرستار جانباز نیز برای تداوم آرامش مردم و امنیت کشور تقدیم کرده است.

رئیس‌زاده، با آرزوی رحمت الهی برای شهید محمدحسن قاسمی، گفت: خون این شهید عزیز باعث برکت و عزت جامعه پزشکی خواهد بود و به عنوان سند افتخاری در این دفتر ثبت خواهد شد.

وی در پاسخ به سؤال ایکنا در مورد حفظ امنیت پزشکان و پرستاران در این مناطق، اذعان کرد: معمولاً پست‌های امداد و بیمارستان‌ها دور از خطوط درگیری بنا می‌شود، اما برای اعزام مجروحین لازم است که به مناطق درگیری اعزام شوند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی ادامه داد: از طرفی ما با گروهایی درگیر هستیم که به هیچ قانونی پایبند نیستند، در حالیکه رعایت حریم گروهای پزشکی و حمله نکردن به آمبولانس‌ها و بیمارستان‌ها جزء کنوانسیون‌های شناخته شده بین المللی است.

رئیس‌زاده، خاطر نشان کرد: البته این موضوع سند افتخاری است که نشان دهنده حضور اعضای شریف جامعه پزشکی در صحنه درگیری با دشمنان وحشی‌صفت برای دفاع از حریم کشور و حرم اهل بیت(ع) است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.