یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴

معرفی کانون دانشجویی قرآن و عترت از زبان دبیر کانون:

از برگزاری طرح استانی گامی به سوی آسمان تا کارگاه های تغذیه سالم و ترتیل خوانی ماه رمضان

حاجی زاده_مشهد

دبیر کانون دانشجویی قرآن و عترت در گفتگو با خبرنگار مفدا مشهد به مهمترین اقدامات این کانون اشاره کرد.

دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در گفتگو با خبرنگار مفدا مشهد از فعالیت ها و برنامه های آتی کانون خود گفت: در ترم پیش رو برنامه هایی از قبیل طرح مجازی عداله عالم که درارتباط با بقیه الله(عج) خواهیم داشت.

به گزارش مفدا مشهد، دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت و گوی تلفنی با خبر نگارمفدا، از فعالیت ها و برنامه های آتی کانون قرآن وعترت گفت.
سید محمدرضا فرهنگ فر که دانشجوی پزشکی و ورودی بهمن ۹۴ می باشد،از سال ۹۷ مسئولیت دبیری کانون قرآن دانشگاه علوم پزشکی مشهد را به عهده گرفته است.

وی در این گفتگوی تلفنی گفت: در حال حاضر این کانون یک مجمع عمومی دارد که از تمامی دانشجویان علاقه مند و قرآنی در سراسر کشور عضو پذیرفته است و حدود ۳۷۰ نفر عضو دارد که در کانال قرآن و عترت عضو هستند.فرهنگ فر ادامه داد: در کنار این مجمع عمومی، اعضای فعالتر که حدود ۲۰ نفر هستند برای فعالیت های کانون برنامه ریزی می کنند.

به گفته دبیر کانون قرآن و عترت، فعالیت های این مدت کانون قرآن و عترت به دودسته مجازی و حضوری تقسیم می شوند. از جمله برنامه های حضوری: برگزاری سلسله کلاس های آموزش قرائت و تحقیق برای آقایان با همکاری اداره توسعه فعالیت های قرآن و عترت با استاد چمنی و در ادامه با استاد ایزدیان بوده است. در ادامه فعالیت ها، با همکاری ستاد احیا طرح استانی گامی به سوی آسمان در سه بخش روخوانی، تجوید و مفاهیم را برای خانم ها به اجرا گذاشتند.

محمد رضا فرهنگ فر برگزاری مسابقه کتابخوانی با همکاری نهاد رهبری، برگزاری کارگاه های تغذیه سالم و ترتیل خوانی ماه رمضان هم در فضای پردیس

 در ماه مبارک رمضان با همکاری اداره توسعه فعالیت های قرآن و عترت را از دیگر فعالیت های این کانون نام برد.

وی در خصوص برنامه آتی کانون برای دانشجویان ورودی جدید گفت: در نیمسال تحصیلی پیش رو قصد داریم، با برپایی غرفه و نصب پوستر و تبلیغات فضای مجازی برنامه های کانون  قرآن و عترت دانشگاه را به جدیدالورودها معرفی  کنیم و سپس با تصمیم و تصویب شورای جدید کانون، که در آبان ماه انتخاب خواهند شد برنامه­هایی از قبیل" طرح مجازی عداله عالم" که درارتباط با بقیه الله(عج) ، "مسابقه مجازی فرستاده" و ادامه" طرح گامی به سوی آسمان" در دستور کار داریم.

فرهنگ فر در آخر گفت به عنوان کسی که چندصباحی را به فعالیت در کانون­ها و انجمن­های دانشگاه اختصاص داده است این توصیه را به تمامی دانشجویان علاقه­مند و دغدغه مند می­کند که از داشتن انگیزه، مهم تر و تاثیرگذارتراز کار تیمی و گروهی می­باشد.

تهیه و تدوین خبر:سارا عبدی زاده 

خبرنگار دانشجویی مفدا مشهد

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.