یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱

امور رفاهی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

به منظور ایجاد زمینه مناسب جهت رشد استعدادها و کمک به وضع تحصیلی و معیشت دانشجویان مستعد و کم بضاعت کشور، صندوقی تحت عنوان صندوق رفاه دانشجویان تشکیل شده که دانشجویان واجد شرایط می توانند از وامهای مربوطه استفاده کنند.

دراجرای ماده ۲۳ آیین نامه نحوه پرداخت وامهای دانشجویی و به منظور پرداخت یکسان وامها و تسهیلات رفاهی ، دستورالعمل استفاده از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ به شرح ذیل میباشد:

- وام های صندوق به دانشجویان متقاضی ، مشروط به دارا بودن صلاحیت اخلاقی و رعایت شئون دانشجویی ، دارا بودن الویت نیاز مالی ، سپردن تعهد محضری و ثبت نام درحداقل تعداد واحدهای مورد لزوم طبق مقررات آموزشی (دانشجویان نیمسال آخر با حداقل نصف واحدهای مورد لزوم) قابل پرداخت می باشد.

- اعطای هرگونه وام وتسهیلات (خوابگاه وغیره) تنها پس از اخذ تعهد محضری مجاز می باشد.

- دانشجویانی که از تسهیلات وام شهریه استفاده می نمایند مجاز به استفاده از سایر تسهیلات نمی باشند و در صورت استفاده از خوابگاه موظف به پرداخت نقدی می باشند.

- پرداخت هرگونه وام به دانشجویان مقاطع ناپیوسته منوط به تعیین تکلیف بدهی مقاطع قبلی آنان است.

- پرداخت وام به دانشجویان انتقالی و جابجایی با رعایت ضوابط بلامانع است . دانشجویان میهمان نیز باید ازطریق دانشگاه مبداء درخواست وام نمایند.

- همه تسهیلات اعطایی مشمول کسر ۴ درصد کارمزد می گردند.

- دانشجویانی که به هر دلیل از وام های اعطایی صندوق استفاده نمودند ولی پرداخت وام به آنان مجاز نبوده ،مکلف هستند که مبالغ دریافتی را بصورت یکجا به صندوق باز پرداخت نمایند.

شرح وظایف امور رفاهی و دانشجویی:

- ثبت نام از دانشجویان جدیدالورود در ۲ نیمسال تحصیلی و تشکیل پرونده دانشجویی در سایت صندوق رفاه

- اخذ تعهد محضری بمنظور بازپرداخت بموقع بدهی ها بعد از فارغ التحصیلی

- معرفی تعدادی از  دانشجویان جهت انجام کاردانشجویی در واحدهای اداری، آموزشی، پژوهشی و بالینی

- - انجام امور بیمه ی حوادث تمام دانشجویان

- معرفی موردی دانشجویان به مراکز بهداشتی و درمانی جهت بهره مندی آنان از خدمات به صورت رایگان در صورت داشتن دفترچه بیمه

- ثبت نام دانشجویان متقاضی وامهای دانشجویی

- پرداخت وام های دانشجویی به متقاضیان واجدالشرایط

اهم فعالیت ها:

خدمات ارائه شده توسط واحد امور رفاهی به دانشجویان

کلیات: وام های صندوق رفاه به دانشجویان متقاضی به شرط دارا بودن صلاحیت اخلاقی، رعایت شوون دانشجویی، دارا بودن اولویت نیاز مالی، سپردن تعهد محضری و ثبت نام در حداقل تعداد واحدهای مورد لزوم طبق مقررات آموزشی قابل پرداخت است.

وام تحصیلی: به تمام دانشجویان متقاضی در پایان هر نیمسال تحصیلی وام تحصیلی پرداخت می شود . مبلغ وام تحصیلی در هر نیمسال تحصیلی برای دانشجویان متأهل ۸۲۵۰۰۰۰ ریال و برای دانشجویان مجرد ۴۹۵۰۰۰۰ ریال برای یک ترم تحصیلی می باشد.

وام ضروری: به تمام دانشجویان متقاضی که در حین تحصیل با مشکل مالی روبرو می شوند به میزان مصوب هیات امناء صندوق رفاه وام ضروری پرداخت می شود لازم به ذکر است به دانشجویان ترم یک ودو وام ضروری تعلق نمی گیرد. مبلغ وام در هرنیمسال تحصیلی برای دانشجویان مقطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ۱۵۶۲۵۰۰ریال، کارشناسی ۳۱۲۵۰۰۰ ریال و مقطع دکترای حرفه ای پزشکی ۶۲۵۰۰۰۰ریال می باشد.

وام مسکن: صرفاَ به دانشجویانی که در محل سکونت خانواده نبوده و یا در خوابگاههای دانشجویی سکونت نداشته باشند و اجاره نامه مورد تایید ارائه نمایند با رعایت سایر ضوابط پرداخت می شود . در هر نیمسال تحصیلی  به هر دانشجوی واجدالشرایط برای دانشجویان متأهل ۷۱۵۰۰۰۰ ریال و برای دانشجویان مجرد ۵۵۰۰۰۰۰ریال برای یک ترم تحصیلی می باشد.

ودیعه مسکن: به دانشجویان متاهل که در محل سکونت خانواده نبوده و یا در خوابگاههای دانشجویی سکونت نداشته باشند و اجاره نامه و کد رهگیری مورد تأیید ارائه نمایند بعد از گذشت حداقل یک نیمسال تحصیلی و فقط برای یکبار پرداخت می شود . مبلغ ودیعه مسکن بعد از فارغ التحصیلی بصورت نقد باید پرداخت شود .مبلغ ودیعه مسکن در سال تحصیلی  برا ی مقاطع کاردانی، کارشناسی و پزشکی مبلغ ۳۰۰۰۰۰۰۰ریال و مقطع ارشد و تخصص ۴۵۰۰۰۰۰۰ می باشد .

بیمه درمان: دانشجویانی که متقاضی بیمه درمانی دانشجویی هستند و هیچ گونه بیمه از طرف خانواده ندارند با مراجعه به بیمه سلامت واقع در میدان آل احمدبصورت رایگان بیمه می شوند.

بیمه حوادث دانشجویان: تمامی دانشجویان پس از ثبت نام و انتخاب واحد از طرف امور دانشجویی به صورت رایگان بیمه حوادث شدهو هر ساله تا پایان تحصیلات برابر آیین نامه آموزشی، بیمه آن ها تمدید می شود.

ارائه کار دانشجویی به متقاضیان: طبق آئین نامه کار دانشجوئی حداکثر به میزان ۱۵ درصد کل دانشجویان که دارای شرایط مصوب شورای دانشجویی باشند با ارائه درخواست دانشجو و بررسی درخواستها جهت انجام کار دانشجویی در واحدهای معاونت دانشجویی و آموزش و نیز دیگر معاونت ها از جمله بیمارستان ها معرفی می گردند. سقف ساعتی و مبلغ حق الزحمه هر ساله از طرف معاونت دانشجویی وزارت بهداشت اعلام می شود.

نحوه بازپرداخت وام ها و تسهیلات اعطایی: باز پرداخت کلیه تسهیلات و وام های دانشجویی حداکثر شش ماه بعد از فراغت از تحصیل طبق آئین نامه صندوق رفاه تقسیط می گردد و کلیه دانش آموختگان می بایست اوراق بازپرداخت را به صورت ماهانه پرداخت نمایند.نکته : اگر دانشجو در حدفاصل شش ماه درخواست دانشنامه خود را حتی بصورت گواهی موقت داشت باید اولین قسط خود را زودتر از موعد مقرر شده پرداخت نماید و اقساط وی از همان تاریخ شروع می شود .

اعلام بدهی: امور دانشجویی دانشگاه، هرگونه تغییر در وضعیت دانشجو اعم از اخراجی، ترک تحصیل، انصرافی، جابجایی، انتقالی فراغت از تحصیل را با رعایت ضوابط بازپرداخت و در قالب فرم های اعلام بدهی به صندوق اعلام می نماید.

جهت ثبت نام وام های دانشجویی اینجا کلیک نمایید

جهت دریافت فرم تعهد محضری اینجا کلیک نمایید

فرم درخواست کار دانشجویی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.