شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۱

رییس جهاددانشگاهی تاکید کرد

ضرورت حمایت وزارت بهداشت از راه‌اندازی خط تولید داروی گیاهی آلزایمر

داروی گیاهی

رییس جهاد دانشگاهی ضمن بیان اینکه داروی گیاهی ملیتروپیک حاصل ۱۵ سال تحقیقات پژوهشگران است، بر لزوم حمایت وزارت بهداشت برای راه‌اندازی خط تولید توسعه‌ یافته جهت انبوه‌سازی تولید این داروی گیاهی تاکید کرد.

به گزارش مفدا  دکتر حمیدرضا طیبی روز شنبه، ۹ بهمن ماه در حاشیه مراسم رونمایی از داروی گیاهی ملیتروپیک در پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی اظهار کرد: داروی گیاهی میلتروپیک (درمان آلزایمر و کاهش علائم تحریک‌پذیری) تمام مراحل تست‌های بالینی را طی کرده است.

رئیس جهاد دانشگاهی افزود: با توجه به سوابق خوب، خوش‌بین هستیم که این دارو در بازار داخل با استقبال مواجه شود.

وی با اشاره به مطالبات جهاد دانشگاهی و با بیان اینکه خود دارو باید ایجاد بازار کند، گفت: برای تولید انبوه نیاز به خط تولید توسعه‌یافته داریم که در این راستا وزارت بهداشت از طریق بانکها و منابع بانکی می‌تواند کمک کند تا تامین نیاز داخلی و بین‌المللی با سهولت انجام شود.

طیبی با تاکید بر اینکه این دارو بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت تولید شده، به برنامه‌های جهاد دانشگاهی برای توسعه واحدهای جهاد در سراسر کشور اشاره و اظهار کرد: در تمام استان‌های کشور توان تولید گیاه دارویی وجود دارد، اما باید طبقه‌بندی کنیم و سپس بر مساله تکثیر علم متمرکز شویم، زیرا این موضوع نیاز به هزینه، زمان و نیروی انسانی دارد.

به گزارش ایسنا، رییس جهاد دانشگاهی افزود: حدود ۶ استان در برنامه ششم توسعه جهاد دانشگاهی جهت بومی‌سازی، اصلاح نژادی، تکثیر علمی و سپس تولید، مدنظر قرار گرفته‌اند.

وی درخصوص تاسیس دانشکده طب سنتی جهاد دانشگاهی نیز گفت: وزیر بهداشت با توجه به توانمندی‌های جهاد در حوزه پزشکی و علوم پایه، پیشنهاد تاسیس این دانشکده را ارائه داد و ما نیز از این پیشنهاد استقبال می‌کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.