دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸

نخستین نشست پویش کتابخوانی در فضای صمیمانه همکاران معاونت دانشجویی و فرهنگی برگزار شد

حرکت فرهنگی کتابخوانی به روایت تصویر

نخستین نشست پویش کتابخوانی در فضای صمیمانه همکاران معاونت دانشجویی و فرهنگی برگزار شد و پس از تبیین برنامه های این پویش پرداخت سپس با معرفی کتاب «رهش» یکی از پر فروش ترین کتاب های سال ۹۷ نوشته رضا امیرخانی به قرائت صفحاتی از این کتاب پرداخته شد .

به گزارش مفدا- جهرم " در این نشست ابتدا منصور تفویضی مدیر تعالی فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه به تبیین برنامه های این پویش پرداخت سپس با معرفی کتاب  «رهش» یکی از پر فروش ترین کتاب های سال ۹۷ نوشته رضا امیرخانی به قرائت صفحاتی از این کتاب پرداخت و و با توقف داستان در جایی حساس همکاران را به مطالعه ادامه داستان مشتاق نمود .

در ادامه فاطمه ابراهیمی کارشناس ارشد بالینی اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه با بیان اینکه میزان سرانه مطالعه روزانه در ایران کمی بیش از ۲ دقیقه است عنوان کرد : این سرانه نسبت به کشورهای جهان همچون ژاپن که ۹۰ دقیقه و بسیاری از کشورهای اروپایی و همسایه ایران همچون ترکیه که بین ۵۵ تا ۶۰ دقیقه است، آمار بسیار اندک و تاسف باری است.

وی سپس از سارقان وقت یاد کرد که مهمترین آنها فضای مجازی است که به طور متوسط ۳ تا چهار ساعت در روز وقت هر ایرانی را می گیرد و همچون فست فودها هرگز جای مطالعه کتاب را نخواهد گرفت .

ابراهیمی درپایان افزود:  براساس پژوهش های انجام شده یکی از آثار ارزشمند مطالعه کتاب، افزایش تمرکز و پیشگیری از بیماری‌های زوال عقل و آلزایمر  خواهد بود.

لازم به ذکر است که این پویش بنا دارد برای چند هفته در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، اجرا شود و پس از ارتقاء در برنامه ریزی در سطح سایر معاونت ها نیز با برنامه های متنوع راه اندازی گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.