دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۸

برگزاری مراسم گردهمایی شوراهای امر به معروف و نهی ازمنکر و ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه

1

مراسم گردهمایی شوراهای امر به معروف و نهی ازمنکر، ستاد اقامه نماز و بسیجیان جامعه پزشکی استان کرمانشاه با حضور استاندار، ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی،فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) و مسئولین و مدیران ارشد استان کرمانشاه در روز میلاد با سعادت امام رضا(ع)برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار مفدا کرمانشاه، در این گردهمایی که در 23 تیرماه 98 در آمفی تئاتر مجتمع بیمارستانی امام رضا(ع)برگزار گردید،دکتر مرادی ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جمع اعضای شوراهای امر به معروف و نهی ازمنکر و ستاد اقامه نماز ادارات استان اظهار داشت:دانشگاه علوم پزشکی به دلیل وظایف متعدد،گستردگی کار،مراجعین زیاد و شبانه روزی بودن و اورژانسی بودن خدمات دارای جایگاه ویژه ای در جامعه است که رعایت قوانین و مقررات در این مجموعه خود نوعی امر به معروف و نهی از منکر است.

وی ادامه داد:بر اساس اسناد بالا دستی از سال ۹۲ تا کنون دانشگاه علوم پزشکی ۵ دوره موفق به کسب رتبه برتر در حوزه امر به معروف و نهی از منکر و دو دوره در سال های ۹۷ و ۹۸ نیز موفق به کسب رتبه برتر در حوزه ستاد اقامه نماز شده است.

دکتر مرادی افزود:در حوزه  امر به معروف و نهی از منکر، در این دانشگاه مجموعا ۱۱۳ شورای  و ۴۸۰ عضو فعال وجود دارد.هم چنین  بیمارستان امام رضا (ع) با ۲۵۰۰ نیرو و ۸۰۰ تخت فعال که با راه اندازی مرکزسوانح و سوختگی و مرکز جامع سرطان به یک هزار تخت افزایش می یابد،روزانه ۱۷ تا ۲۵ هزار نفر به این مرکز مراجعه می کنند که این حجم گسترده از مراجعین موجب اختلال در امر درمان بیماران می شود.

دکتر مرادی در پایان سخنان خود با ذکر این نکته یادآور شد:از جمله مصادیق امر به معروف و نهی از منکر،فرهنگ ملاقات و عیادت از بیمار است که متاسفانه این سنت حسنه در بیمارستان ها به یک چالش بزرگ تبدیل شده است که از ائمه جماعات،صدا و سیما و خبرنگاران درخواست می کنیم با فرهنگ سازی در حوزه ملاقات و عیادت از بیمار به عنوان یکی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه را یاری نمایند.

در ادامه مهندس بازوند استاندار کرمانشاه در خصوص اهمیت امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد:امر به معروف و نهی از منکر جز آموزه‌های دینی ماست و همه ما در مقابل این فریضه مسئولیت شرعی داریم و از سوی دیگر در نظام جمهوری اسلامی نیز این فریضه به صورت قانون در مجلس تصویب شده و در مقابل آن مسئولیت قانونی هم داریم.

وی صرفه جویی در شرایط فعلی تحریم و فشارهای اقتصادی بر کشور را بزرگترین و بهترین معروف دانست و ادامه داد:این صرفه جویی باید با امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به عنوان فرهنگ نهادینه شود.تکریم ارباب رجوع، حفظ بیت المال،رسیدگی به امورات مردم و رفع مشکلات آنها نیز مصداقی از امر به معروف می باشد.هم چنین رعایت شئونات اسلامی،داشتن وجدان کاری، صداقت در گفتار و رفتار و حفظ بیت المال نیز از مهم ترین معروفات می باشد وباید مدنظر تمامی مدیران باشد،چرا که ما پاسخگوی بیت المال هستیم.

 استاندار کرمانشاه در پایان سخنان خود افزود:اگر بخواهیم در ساختار اداری کشور شاهد بهره وری بالا باشیم باید فریضه امر به معروف و نهی از منکر را اجرا کنیم،اگر امروز در کشور از اختلاس صحبت می‌شود نشان می‌دهد که نسبت به فریضه امر به معروف و نهی از منکر بی توجه هستیم.

هم چنین سردار ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) در این گردهمایی بزرگترین منکر در نظام جمهوری اسلامی را بدبین کردن،دلسرد کردن و ناامید کردن مردم نسبت به این نظام دانست و در مقابل بزرگترین معروف را امیدواری و کار کردن برای مردم معرفی کردند.

سردار ریحانی در ادامه افزود:اگر ما بتوانیم فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر را در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی، هنری،فرهنگی و اجتماعی به عنوان فرهنگی رایج و مسلط بر افکار و اعمال مردم بگردانیم در مقابل همه تهاجم‌ها و ابعاد سنگین آن محکم خواهیم ایستاد.

حاج جعفر همتی نماینده و بازرس ویژه استاندار در امور اجرایی استان و معاون امر به معروف و نهی از منکر دولت،آمران به معروف و ناهیان از منکر را جانشینان خدا در زمین دانست ولزوم توجه به منکرات در سیستم اداری را از مدیران خواستار شد.

همتی ادامه داد:عدم رعایت قانون و تبعیض میان کارمندان از مهم ترین منکرات و توجه ویژه به تمامی مراجعه کنندگان خصوصا خانواده های محترم شهدا و جانبازان را از مهم ترین معروفات معرفی کرده و از تمامی مدیران برای اختصاص دادن بخشی از اعتبارات در اختیار خود در خصوص موضوع امر به معروف و نهی از منکر خواستار شدند.

تجلیل از پزشکان فعال و نمونه در حوزه ی خدمات رسانی و محرومیت زدایی پایان بخش این گردهمایی 2 ساعته بود.هم چنین در این گردهمایی از پرچم متبرک آستان قدس رضوی اهدایی به بیمارستان امام رضا(ع) رونمایی شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.