سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲

انتصاب معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به عنوان عضو شورای مرکزی کوهورت پرشین

1

پروفسور فرید نجفی با ابلاغی دو ساله عضو شورای مرکزی کوهورت پرشین گردید.

دکتر فرید نجفی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه گفت: کوهورت پرشین بزرگترین کوهورت کشور است که افزون بر ۲۱ مرکز در کشور طراحی شده و مطالعات کوهورت در آن صورت می گیرد.

وی افزود: کوهورت مطالعاتی است که از حدود ۳-۴ سال پیش در کشور راه اندازی شده و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با ورود به این مطالعات،شهر روانسر را به عنوان مرکز این مطالعات در کرمانشاه انتخاب کرده و ۱۰ هزار نفر از ساکنین این شهر به عنوان نمونه برای مطالعات انتخاب گردیدند.

دکتر نجفی دلایل انتخاب این شهر را نژاد کرد،خالص بودن مردم شهر،جامعه آماری محدودتر که موجب تطبیق بیشتر داده های حاصل از نمونه انتخاب شده با جامعه آماری می گردد،مسطح بودن شهر از نظر ارتفاع و پخش شدگی یکدست منازل در این شهر، استقبال و پذیرش بهتر مردم به نسبت دیگر شهرها و درنهایت نزدیکی شهر روانسر به کرمانشاه دانست.

وی افزود:اعضای کوهورت از سراسر کشور سالیانه دور هم جمع می گردند و به تبادل اطلاعات می پردازند. باتوجه به اینکه اطلاعات سالانه برای ۱۸۰-۱۷۰هزار نفر در کل کشور به صورت یکسان تعریف می شود یک منبع اطلاعاتی بسیار مهمی برای کل کشور می باشد که حتی خیلی از کشورهای دنیا با اطلاع از این کوهورت تشویق می شوندکه اطلاعات کوهورت ایران با آنها تبادل شده و همکاری بین کشورها ایجاد گردد.

دکتر نجفی هدف از تشکیل شورای مرکزی کوهورت را مدیریت اطلاعات دانست و افزود:برای انتخاب اعضای شورای مرکزی انتخاباتی صورت گرفته که در نتیجه آن ۴ نفر از اعضا که متشکل از دکتر نجفی از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه،دکتر انصاری از سیستان و و بلوچستان،دکتر احمدی از شهرکرد و دکتر پوستچی از کوهورت مرکزی در کمیته مرکزی عضویت پیدا کردند.درواقع وظیفه ی شورای مرکزی این است که اگر فردی ایده ای داشت و برای پژوهش و تحلیل ایده اش به اطلاعات نیاز داشت می تواند به سایت کوهورت پرشین مراجعه کرده و پروپوزالی بنویسد و ارائه دهد،این پروپوزال وارد شورای مرکزی می شود و در آنجا تصمیم گرفته می شود که تا چه اندازه از ایده مورد نظر از اعتبار علمی برخوردار است و اگر از اعتبار علمی کافی برخوردار باشد اطلاعات را در اختیار فرد قرار می دهند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.