سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰

بازدید مسئول اداره مشاوره دانشکده لارستان از مرکز مشاوره دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

مشاوره- لارستان

مسئول اداره مشاوره و سلامت روان دانشکده علوم پزشکی لارستان با هدف همفکری، آموزش نکات اصلی و مهم، مرور آیین نامه‌ها و پرونده روان شناختی دانشجویان، از مرکز مشاوره دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بازدید کرد.

به گزارش مفدا لارستان و به نقل از مفدا یاسوج، "الهام رحیمی" مسئول اداره مشاوره جنوب کشور در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: جمعیت بزرگی از جوانان هرساله از دروازه های دانشگاه هاعبور می کنند، که به نیازهای مهمی از قبیل احساس امنیت، تعلق خاطر، صمیمیت، عزت، احترام و فرصت شکوفایی استعدادها پا به محیط دانشگاه گذاشته اند.

وی تصریح کرد؛ تنها حوضه ای اختصاصی و علمی که در اعتلای نیاز های روحی وروانی دانشجویان نقش به سزایی دارد، اداره مشاوره هست.

مسئول اداره مشاوره علوم پزشکی یاسوج بیان کرد؛ در شرایطی که ممکن است دانشجویان در طول تحصیل خود با انواع مسائل و آسیب های احتمالی مواجه شوند، مشاوران می توانند با بهره گیری از مهارت های کلامی و روانشناختی ، آنها را در یافتن راه حل مناسب برای برخورد با مسائل یاری کنند.

رحیمی اشاره نمود: با توجه به اهمیت موضوع از رئیس اداره مشاوره دانشکده لارستان، دکتر محمد رفیع بذرافشان و کارشناس آن اداره لیلا دباشی دعوت بعمل آمد تا بتوانیم با همفکری و آموزش نکات اصلی و مهم، مرور آیین نامه‌ها و پرونده روان شناختی دانشجویان گام موثری برداریم.

"دکتر بذرافشان" رئیس اداره مشاوره لارستان، ضمن رضایتمندی از این سفر به یاسوج گفت ؛ امیدواریم با فراهم شدن زیرساخت‌ها، امکان رشد و توسعه هر چه بیشتر خدمات این حوزه به مراجعان داخل و خارج از دانشگاه از طریق تأسیس شعب تحت پوشش و نیز ارائه مشاوره آنلاین در آینده نزدیک فراهم شود.

از برنامه های این سفر دو روزه جلسه با معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه، بازدید از دفاتر مشاوره ای مستقر در دانشکده و شعب اداره خوابگاه دانشجویی و برنامه های تفریحی بود.

این جلسه به مدت دو روز ۱۶ و۱۷تیر ماه در یاسوج برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.