سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

مصوبات ۳۰ امین جلسه شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

ورزشی

۳۰ امین جلسه شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد و سه مصوبه داشت.

به گزارش مفدا یزد بررسی شیوه نامه طرح رتبه بندی نشریات دانشگاهی اولین مصوبه این جلسه بود، در این مصوبه با کلیات طرح رتبه بندی نشریات دانشجویی موافقت گردید و مقرر شد این طرح برای یک دوره یک ساله اجرا و در پایان گزارش اجرا در شورا مرکزی ناظر بر تشریات ارائه و در صورت لزوم مورد بازنگری قرارگیرد.

همچنین مقرر شد اعضای شورای مرکزی ناظر نکات و نظر خود را ظرف یک هفته به اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت منتقل کنند و بعد از جمع بندی، دستورالعمل نهایی به دانشگاهها ابلاغ شود.

در ادامه بعد از ابلاغ این طرح، طرح حمایت مالی نیز متناسب با آن بررسی و ابلاغ خواهد شد.همچنین امکان استفاده از این طرح برای جلوگیری از چاپ نشریات یکبار مصرف انتخاباتی نیز مطرح شد و مقرر گردید این موضوع مورد بررسی قرارگیرد.

۲- درخواست انتشار  و توزیع نشریه از سوی ظورای مرکزی تحکیم وحدت:

مصوبه دوم: با توزیع نشریه اتحادیه تحکیم وحدت با عنوان "تحکیم" به مدیر مسئولی " علی دهقان" و سردبیری "حمیدرضا مهدی پور" در دانشگاه ها تحت پوشش وزارت بهداشت موافقت شد.

۳- بررسی ضرورت بازنگری در دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر برگزاری انتخابات نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشگاهی عضو کمیته های ناظر:

مصوبه سوم: در مورد بازنگری " دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر برگزاری انتخابات نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشگاهی عضو کمیته های ناظر بر نشریات  " برای رفع خلاهای قانونی مقرر گردید کمیته ای متشکل از دانشجویان نماینده نشریات  در وزارت بهداشت  ( ترکیب اعضای دانشجویی شورای مرکزی ناظر و تعدادی از نمایندگان خانه نشریات) تشکیل و این کمیته مشکلات و خلاء های موجود را شناسایی و آنها را جهت بررسی و اصلاح دستورالعمل به شورای مرکزی ناظر بر نشریات گزارش نماید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.