چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳

چگونه بدون استفاده از کولر ،خود را در خودرو خنک کنیم؟

image.png

چگونه می توان خود را در خودرو از خطر گرما زدگی در امان داشت و سرنشینان را خنک کرد?

خنک کردن خودرو بدون کولر گاهی کار سختی می شود. با وجود اینکه در استفاده از کولر در خودرو محدودیت هایی وجود دارد، ولی حتی گاهی به دلیل گرمای بالا در مسیر، کولر هم جواب گو نیست و شما احساس گرما در خودرو دارید؟ در این شرایط چه باید کرد؟ برای هر فردی با هر خودرویی ممکن است این شرایط پیش بیایید. اما چگونه می توان خود را در از خطر گرما زدگی در امان داشت و خود و سرنشینان را خنک کرد.

به گزارش مفدا یاسوج؛ وقتی هوای بیرون گرم است، قطعا هوای داخل اتومبیل گرمتر می شود؛ مخصوصا اگر اتومبیلتان مجهز به کولر نباشد. با این حال، راه هایی برای خنک ماندن وجود دارد، مثلا استفاده از کیسه های  یخ، پوشیدن لباس های کمتر و نازک تر و یا بیشتر کردن جریان هوای داخل ماشینبه هر حال گزینه هایی به صورت ضمنی در این شرایط به ذهنتان می رسد. امروز قرار است در رابطه با تمامی روش هایی که بدون کولر می توانید خود را در داخل خودرو خنک کنید صحبت کنیم.

استفاده از نوشیدنی ها خنک:

وقتی بدنتان به طور کامل هیدراته یا پر آب شود، دمای بدنتان به طور بسیار مؤثرتری تنظیم می شود و پایین می آید. پس در تابستان که هوا گرم است مهم است که طی برنامه ریزی خود نوشیدنی ها خنک به همراه داشته باشید یا در مسیر تهیه کنید. نوشیدن مایعات خنک بیش از آنچه فکر کنید بر روی شما و دمای بدنتان تاثیر گذار است.

آب سرد، کیسه یخ و یا تکه های یخ را روی مچ دست و یا پشت گردنتان قرار دهید

این قسمت ها نقاط ضربانی محسوب می شوند که به بخشی از مغز که دمای بدن را کنترل می کند، کاملا متصل است. قرار دادن موارد سرد روی این قسمت ها، بدنتان را به سرعت خنک می کند.

لباس های گشاد و با پارچه های سبک مانند لباس های نخی و پنبه ای بپوشید

لباس های تنگ، گرما و حرارت را در بدن شما به دام می اندازند، در حالی که لباس های گشاد که از پوست شما فاصله بیشتری دارند، به گرما اجازه خروج می دهند و  گردش هوا می دهند. به دنبال لباس هایی باشید که راحت هستند و حجم بیشتری از جریان هوا را عبور می دهند.

لباس های رنگ روشن بپوشید تا نور خورشید را بازتاب دهند

لباس های رنگ روشن و کمرنگ، شما را خنک تر نگه می دارد، زیرا آنها حرارت زیادی را از خوشید جذب نمی کنند. رنگ سفید خنک ترین رنگی است که می توانید در روزهای گرم بپوشید، زیرا تمامی طول موج های نور را بازتاب می دهد، اما رنگ های دیگری مانند قرمز و زرد نیز در بازتاب نور مؤثرند.

شیشه پنجره ها را دودی کنید

ما در هاو کن یو در این رابطه تحقیقاتی داشتیم که دقیقا چه مقدار تیره بودن شیشه قانونی است. در جاده ها ملاک تشخیص برای افسران راهنمایی رانندگی بر این اساس است که در فاصله سه قدمی از خودرو داخل خودرو باید مشخص باشد. اگر پیش از این است پس غیر قانونی و مشمول جریمه می شود.

اما استفاده از شیشه های دودی باعث کاهش نور مستقیم خورشید به داخل اتومبیلتان می شود. قوانین محل زندگی تان را بررسی کنید تا از قانونی بودن این کار اطمینان حاصل کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.