یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۱

در پی سلسله نشست های دانشجویی

نشست صمیمی معاون دانشجویی با اعضای شورای صنفی دانشجویان دانشکده ها انجام شد

شورای صنفی

در پی سلسله نشست های دکتر فرزین حلب چی معاون دانشجویی با دانشجویان، سومین نشست با اعضای شورای صنفی دانشجویان دانشکده ها در روز شنبه 2 بهمن ماه 1395، از ساعت 13/30 برگزار شد.

به گزارش مفدا تهران: در پی سلسله نشست های دکتر فرزین حلب چی معاون دانشجویی با دانشجویان، سومین نشست با اعضای شورای صنفی دانشجویان دانشکده ها در روز شنبه 2 بهمن ماه 1395، از ساعت 13/30 برگزار شد.
بر اساس این گزارش، ابتدا داود جهانسوز و بهنام بیاتانی دبیران شورای صنفی دانشکده های پزشکی و داروسازی در ارتباط با تشکیل 6 کمیته با عناوین: آموزش، تحقیق و توسعه، ورزشی، فرهنگی – هنری، رفاهی – حقوقی و تغذیه خبر دادند و سپس در خصوص مسائل و برنامه های کلان شوراهای صنفی از جمله کمبود فضای فیزیکی، برگزاری مجمع شورای صنفی دانشجویی دانشگاه و ... نقطه نظرات خود را بازگو کردند.
در ادامه کسری حاتم پور مسئول کمیته فرهنگی - هنری و علیرضا رضایی مسئول کمیته تغذیه مطالب در خصوص برگزاری مسابقات ورزشی همگانی در سطح دانشکده ها، بررسی زیرساخت فضاهای برگزاری کارگاه های آموزشی، استفاده از اساتید دانشگاه های دیگر برای برنامه های آموزش فرهنگی و تعیین تکلیف وضعیت توزیع غذا در بیمارستان های دانشگاه توضیحاتی گزارشی ارائه دادند.
این گزارش می افزاید: دکتر حلب چی شورای صنفی دانشجویان را به عنوان فرصت برای دانشگاه قلمداد کرد و افزود: با توجه به عدم اهرم های نظارتی در بخشی از کارها و امورات دانشگاه، دانشجویان می توانند با ارائه ایده ها و افکار جدید، مسیر را رو به پیشرفت باز کنند و در این بخش ها می توانیم از دانشجویان دانشگاه در بحث شورای صنفی استفاده کنیم که به نظر من، این موضوع باعث می شود توان اجرایی و فکری دانشگاه با ارتباط بیشتر با دانشجویان قوی تر شود.
ایشان دانشجویانی که دغدغه ی فعالیت های فرهنگی و دانشجویی دارند را، دانشجویان دلسوز و همیار دانشگاه دانست و گفت: این ها نیز همانند برخی از دانشجویان می توانند فقط به مسائل آموزشی و پژوهشی بپردازند ولی بخاطر دلسوزی و دغدغه هایی که دارند، دوست دارند در مباحث اجتماعی و فرهنگی نیز فعالیت کنند و ما در معاونت دانشجویی از این دانشجویان استقبال می کنیم و بدنبال این هستیم که تمامی فعالیت های فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشجویی را افزایش داده و حمایت کنیم.
معاون دانشجویی دانشگاه، کمبود منابع مالی و پایین بودن سرانه دانشجویی را یکی از مشکلات پیش رو دانست و افزود: بدنبال تنظیم برنامه و پیگیری برای برون رفت از این مشکلات هستیم و امیدواریم با همدلی که در دانشگاه است، با ارائه برنامه های جدید، منابع مالی مناسبی در اختیار این معاونت قرار گیرد و به نظر ما همه مشکلات منابع مالی نیستند، بلکه برنامه ریزی و داشتن طرح از اهمیت بالاتری برخوردار است.
عضو هیات علمی دانشگاه، فرهنگ سازی در حوزه ورزش همگانی را یکی از کارهای دانشجویان شورای صنفی دانست و  ادامه داد: با برنامه ریزی کلی در حوزه ورزش، می بایست دانشجویان را با ورزش همگانی و رشته های جدید در این حوزه آشنا کنیم و علاقمندان را به مسابقات کشوری معرفی کنیم و همچنین در خصوص غذا در بیمارستانها از شما می خواهیم گزارشی کلی از وضعیت تغذیه در بیمارستان ها آماده تا با هم اندیشی، نسبت به رفع این مسئله نیز اقدام گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.