سه‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۱

«نهمین نشست شورای هماهنگی مدیران پایگاه‌های خبری مفدا» برگزار شد

نهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران شعب دانشگاهی مفدا آغاز به کار کرد

«نهمین نشست شورای هماهنگی مدیران پایگاه‌های خبری مفدا» متشکل از نمایندگان مدیران مجموعه پایگاه‌های خبری مفدا در ۱۰ منطقه جغرافیایی کشور، صبح سه‌شنبه ۱۱تیرماه در سالن جلسات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با حضور همه اعضاء برگزار شد.

به گزارش مفدا، در ابتدای این نشست عادل فندرسکی دبیر شورای هماهنگی با ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در شش‌ماه اخیر گفت: یکی از اقدامات بسیار مؤثری که در سال گذشته انجام شد برگزاری نشست‌های منطقه‌ای مدیران مفدا بود که برگزاری این نشست‌های هم‌اندیشی کمک بسزایی در افزایش سطح کیفی فعالیت‌های رسانه‌ای دانشگاه‌های هر منطقه داشته است.

فندرسکی فعالیت‌های کمیسیون‌های چهارگانه مفدا در شش‌ماه اخیر را مطلوب ارزیابی نکرد و گفت: به نظر می‌رسد باید اقدامات اصلاحی هم در فرآیند تشکیل کمیسیون ها و هم در نحوه عملکرد آنها ایجاد کرد.

در ادامه این نشست مهدی معماری مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزرارت بهداشت با اشاره به برنامه‌ها و فعالیت‌های توسعه‌ای که مقرر است امسال در مجموعه پایگاه‌های خبری مفدا انجام شود، گفت: بزرگترین سرمایه هر مجموعه نیروی انسانی ماهر و متخصص آن است و در سازمان‌ها و مجموعه‌های رسانه‌ای به دلیل این‌که نوع حرفه ماهیتاً فعالیت فکری و اندیشه‌ای است، نقش بسیار مؤثر نیروی انسانی مضاعف بوده و انکار نشدنی است.

معماری افزود:  در سال ۱۳۹۷ و در ادامه آن در سال ۱۳۹۸ توان ما در ستاد مصروف توجه به منابع انسانی فعال در مفدا شد به طوری‌که از خردادماه سال گذشته هم‌زمان با ابلاغ شیوه‌نامه جدید مجموعه پایگاه‌های خبری مفدا، تمرکز ما بر روی توجه به دانش، مهارت و افزایش تخصص همه فعالان رسانه ای مفدا بالاخص مدیران این پایگاه‌های خبری معطوف شد.

مدیر مفدا بزرگ‌ترین و ارزشمندترین اقدامی که در سال گذشته در مجموعه پایگاه‌های خبری مفدا انجام شد را تغییر آرایش مدیران شعب دانشگاهی مفدا به سمت حرفه‌ای شدن دانست و تصریح کرد: در برخی از استان‌ها و دانشگاه‌ها ما با وضعیت خوبی به لحاظ توان نیروی انسانی مواجه نبودیم و متأسفانه مشاهده می‌شد که نه‌تنها نیروی متخصصی در جایگاه مدیریت پایگاه مفدا وجود ندارد، بلکه در کل پرسنل دانشگاه و مراکز بهداشتی و درمانی تابعه آن نیز افرادی که تجربه و مهارت فعالیت‌های رسانه‌ای داشته باشند، وجود نداشت، بنابراین ما با وضعیت ناخوشایندی مواجه بودیم که معلول سیاست‌ها و اقدامات گذشتگان در جذب نیروی انسانی توانمند و کارآمد متناسب با نیازهای دانشگاه‌ است.

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزرارت بهداشت با تأکید بر این‌که خط قرمز ما در حوزه منابع انسانی و خصوصاً لایه مدیریتی آن داشتن مهارت و توان تخصصی نیروها است، خاطرنشان کرد: در یک‌سال گذشته با اولویت‌بندی انجام شده مقرر شد که در گام اول دانشگاه‌هایی که وضعیت مدیریت مفدا آنها مشخص نیست تعیین تکلیف شده و در مرحله بعد وضعیت دانشگاه‌هایی که با ناکارآمدی و عدم علاقه فعالان آن‌ها مواجه بودیم، مشخص شود.

معماری تلاش جهت حفظ و تقویت پرسنل قدیمی فعال در پایگاه‌های خبری مفدا را از جمله سیاست‌های اصلی خود عنوان کرد و گفت: در یک‌سال گذشته تلاش کردیم که دوستان قدیمی فعال در مفدا که خروجی فعالیت‌های آنها کف انتظارات مارا را برآورده می‌کرد را حتماً در مجموعه حفظ کنیم و اگر نقص و یا احتمالاً ایراداتی در عملکرد آنها آنها دیده می‌شد، با روش‌های مختلف به آنها منتقل شود و تلاش‌ کردیم که با آموزش و برقراری ارتباط دوسویه مشکل موجود در این دسته از پایگاه‌های خبری را کمتر کنیم.

مدیر مجموعه پایگاه‌های خبری مفدا اضافه شدن بیش از ۲۰ نفر از متخصصان رسانه‌ای در کل کشور به مجموعه پایگاه‌های خبری مفدا را نقطه عطفی در ترمیم بدنه مدیریتی مفدا دانست و اظهار داشت: در یک سال گذشته علی‌رغم این‌که طبق قوانین موجود و شرایط حاکم بر کشور امکان جذب نیروی انسانی در مجموعه‌های دولتی را نداشتیم، ‌اما با اتخاذ تصمیمات ویژه‌ای توانستیم بیش ۲۰ نفر از متخصصان رسانه‌ای را در اقصی نقاط کشور به همکاری دعوت کنیم و آنها هم‌اکنون به صورت تمام وقت در این پایگاه‌های خبری فعالیت می‌کنند.

معماری در پایان با اشاره به این‌که یکی از ناکامی‌ها و برنامه‌های محقق نشده ما در سال ۱۳۹۷ «راه‌اندازی باشگاه رسانه‌ای مفدا» بود، گفت: مقرر بود در سال ۱۳۹۷ اولین باشگاه خبری و رسانه‌ای دانشجویی که رویکرد آموزشی و مهارت‌افزایی در حوزه رسانه داشت با مشارکت برخی از نهادهای تخصصی رسانه‌ای کشور تأسیس و شروع به کار نماید که متأسفانه به دلیل عدم تأمین منابع مالی این مهم محقق نشد اما در همین سال مقدمات اجرای آن آماده شد و مصمم هستیم در سال ۹۸ آن را اجرایی کنیم.

در ادامه جلسه هر یک از دبیران مناطق ده‌گانه کشور به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص دستورات جلسه پرداختند.

«تشریح برنامه عملیاتی سال ۱۳۹۸ مشترک ستاد و دانشگاه‌ها»، «بررسی و آسیب‌شناسی ساختار و چارت تشکیلاتی فعالان رسانه‌ای مفدا» و «بررسی وضعیت مجموعه پایگاه‌های خبری کشوری مفدا» از جمله دیگر موضوعات مطرح شده در نهمین نشست شورای هماهنگی شعب دانشگاهی مفدا است. 

گفتنی است در این نشست یک‌روزه مدیران شعب دانشگاهی مفدا دانشگاه‌های علوم پزشکی شیراز، اصفهان، مشهد، گلستان، کرمان، ایران، همدان، اهواز، قم و تبریز حضور داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.