سه‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان:

الان وقت رسیدگی به سیل‌زدگان خوزستان است‌ نه فردا/ اقدامات جهادی ‌مسئولان سریعا اتفاق بیفتد

د ع پ دزفول

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به جهادگران و حضور آنها در دوران سیل، افزود: رهبرمعظم انقلاب فرمودند در پساسیل نیازمند رفع چالش‌های رسیدگان هستیم، تمامی جهادگران سراسر ایران همچنان نیاز به حضور آنها است و امروز وقت رسیدگی به سیل‌زدگان و فردا دیر است.

به گزارش مفدا دزفول ، به نقل از خبرگزاری تسنیم ،  ، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی‌فرد امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نمازجمعه این هفته اهواز که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: تقوا به معنای اجتناب از محارم الله و انجام واجبات الهی است.

وی با اشاره به این‌که پرداختن به مسئله سیل همچنان اولویت اول استان خوزستان است، بیان کرد: تمامی دستگاه‌های مسئول رسیدگی به مناطق سیل‌زده خوزستان و استان‌های معین خوزستان باید توجه داشته باشند که الان وقت رسیدگی به سیل‌زدگان است و نه فردا چراکه دیر است.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به جهادگران و حضور آنها در دوران سیل، افزود: رهبرمعظم انقلاب فرمودند در پساسیل نیازمند رفع چالش‌های رسیدگان هستیم، تمامی جهادگران سراسر ایران همچنان نیاز به حضور آنها است و امروز وقت رسیدگی به سیل‌زدگان و فردا دیر است.

وی با اشاره به این‌که مبلغ بلاعوض و پرداخت وام برای سیل‌زدگان جهت ساخت و ساز، امروز وقت رسیدگی به آن و فردا دیر است، عنوان کرد: سازمان آب و برق خوزستان برای انتقال آب به زمین‌های زراعی تلاش می‌کند اما تا پایان رسیدن این مهم، امروز وقت آن است و فردا دیر است. اقدامات جهادی که باید از سوی مسئولان درباره سیل اتفاق بیافتد، امروز وقت آن بوده و فردا دیر است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد با اشاره به مسائل اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: رهبرمعظم انقلاب فرمودند که اولویت اول کشور در شرایط فعلی و جنگ تمام عیار، مسأله اقتصادی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

امام جمعه اهواز ادامه داد: در شرایط جنگ اقتصای در ایران اسلامی، تطعیلی‌های بیش از حد نمی‌توان ما را در تراز انقلاب اسلامی برساند. مقصود از تعطیلی‌ها، دینی و مذهبی نیست بلکه همچنان باید تعطیل بمانند. مقصود این است که روز جمعه بخشی از آن مربوط به نماز و مابقی به اقتصاد پرداخته شود.

وی با اشاره به این‌که در هشت سال دفاع مقدس با وجود جنگ با دشمنان ما به آن‌ها بگوییم در تعدادی از روزها که تعطیل استدست نگه دارد، عنوان کرد: اینکه در طول سال دو روز در هفته کم شود و در ابتدای سال جدید تعطیلی‌ها 5 روز است اما غالب دستگاه‌های دولتی بیش از یک ماه تطعیل می‌شوند. قطعا درباره با تطعیلی‌ها باید توجه ویژه شود.

موسوی‌فرد گفت: مدیر و مسئول در تراز انقلاب اسلامی اولا باید متدین و دین باور، متخصص، لایق و کارآمد، ثانیا تلاش بی‌وقفه در تمام شبانه‌روز داشته باشد. در حالی که در جنگ اقتصاد به سر می‌بریم نباید یک مدیر در نظام مقدس اسلامی در بند 8 یا 9 ساعت باشد. یک مدیر جهادی توانمند در تراز انقلاب اسلامی از 24 ساعت، باید 20 ساعت زحمت بکشد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به این‌که به تعبیر رهبرمعظم انقلاب، مدیر تراز انقلاب اسلامی زندگی اشرافی نباید داشته باشد، ادامه داد: مدیر در تراز انقلاب اسلامی نباید حقوق نجومی، به دنبال دور زدن قانون، سفره آن بیش از یک نوع آن هم ساده داشته باشد. استفاده از رانت برای تمام مدیران ممنوع است و باید به آن توجه ویژه شود.

وی با اشاره به عدم بکارگیری بستگان دور و نزدیک از سوی مدیر در تراز انقلاب اسلامی، افزود: توقع و انتظار انقلاب اسلامی این است و برای رشد و ارتقا منویات رهبرمعظم انقلاب لازم است. رژه رفتن با ماشین‌های شاسی بلند برای مدیر نظام مقدس اسلامی در شأن نیست.

موسوی‌فرد عنوان کرد: در حالی که امروزه مردم نیازمند هستند، مسئولان باید شرایط زندگی خود را در تراز مسئول نظام مقدس اسلامی تنظیم کنند. سادگی و ساده زندگی کردن را از رهبرمعظم انقلاب باید آموخت.

امام جمعه اهواز بیان کرد: رهبرمعظم انقلاب فرمودند که اگر بنا است جشن ازدواج، سفره و ماشین‌های ما شاهانه باشد و تنها عمامه‌ای با قبل از انقلاب تفاوت کرد، آیا افرادی که قبل از انقلاب بودند و شاه مخلوع برخی را در عالم آخرت ما را سرزنش نمی‌کنند که شما بیرون از گود بودید.

وی با اشاره به این‌که براساس مطالبه رهبرمعظم انقلاب، مدیر در تراز انقلاب اسلامی باید از این ویژگی‌ها برخوردار باشد، خاطرنشان کرد: عنایت رهبرمعظم انقلاب در این راستا است که عدالت امیرالمؤمنین(ع) در سراسر ایران اسلامی را نهادینه کرد.

موسوی‌فرد در تبیین راهبرد و مشی نظام مقدس اسلامی درباره با سیاست خارجی، تأکید کرد: این راهبرد بسیار  روشن و مستحکم است و امام راحل به ما یاد داد که هرگز اجازه سلطه بر نظام مقدس اسلامی را به احدی نخواهیم داد. آن چیزی که از امام به یادگار مانده و خلف صالح ایشان بر آن اصرار می‌کند، دو کلید واژه «اسلام‌مداری براساس دین‌باوری»«ایستادگی در برابر سیطره دشمن» است.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان تأکید کرد: امام راحل می‌فرمودند که علت عقب ماندن ما از سایر کشورها نخست  نظام سلطه باهدف ممانعت از رشد و دوم دور شدن از اسلام است. همانگونه که فاصله غرب از کلیسای متحجر باعث رشد و تعالی آنها شد، فاصله گرفتن از اسلام پویا و متحرک سبب عقب‌ماندگی ما شد.

وی خاطرنشان کرد: بنا به نظر کارشناسان در سراسر عالم، اضمحلال آمریکا آغاز شده و در آینده‌ای نه چندان دور، برای امت اسلامی انحلال آمریکا، بس شیرین‌تر از انحلال شوروی خواهد بود.

موسوی‌فرد با بیان این‌که همه کسانی که به دنبال مذاکره با آمریکا هستند، حرف نهایی را رهبرمعظم انقلاب فرمودند، تصریح کرد: تمام کسانی که از بیرون به انقلاب اسلامی نگاه می‌کنند یک مشی ثابت، سدید و محکم داریم و آن این است که هرگز اجازه دوشیدن خودمان را به هیچ قدرتی را نخواهیم داد.

امام جمعه اهواز با اشاره به اهداف نرم قهرمانانه رهبرمعظم انقلاب، اظهار داشت: نخست این بود که بتوانیم نفت خود را براساس سیاست‌های خودمان و اوپک صادر و دوما پول به دست آمده از آن را به راحتی وارد ایران اسلامی کنیم. آیا این دو نکته ملاحظه شده که در غیر اینصورت مذاکره ممنوع است.

وی گفت: شعار ما برگرفته از شعار امام راحل مبنی براین است که نه ظلم می‌کنیم و نه ظلم می‌پذیریم. ما عاشوراییان همواره شعار «هیهات من الذله» را داریم. شعار راهبردی نظام مقدس اسلامی تا زمانی که خوی استکباری در کالبد استکبار و آمریکا است، شعار «آمریکا مرگت باد» است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.