سه‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۹

همایش بین المللی سیره نبوی(ص) در طب

سیره نبوی(ص)

این همایش دوسالانه، تلاش ایثارگرانۀ دوستداران اهل بیت(س) است که از نقطه شروع تا به اکنون برکات فراوانی از جمله ایجاد همدلی میان دانشگاهیان و حوزویان و اهل علم در سراسر کشور در حرکت به سمت نظام مند سازی پژوهش در عرصۀ سلامت با رویکرد معنوی و بر اساس آموزه های مبتنی بر سیرۀ پیامبر اکرم(ص) داشته است.

به گزارش مفدا آباده- از جمله وظایف خطیر پژوهشگران حوزه و دانشگاه در این همایش آن است که ذخایر بی انتهای معرفت، نهفته در قرآن و احادیث را معرفی و حقیقت پیام اهل بیت را بر جهانیان مکشوف نمایند. نیل به این مهم و نفوذ و تأثیر بیشتر پیام این سمینار که ارتقای سلامت معنوی و جسمی در سایۀ توجه و عمل به مبانی قرآن و حدیث است، جز با ایجاد همدلی در میان اهالی علم از حوزه و دانشگاه میسر نخواهد شد. پرداختن به جزئیات نامطمئن و بی اعتبار که متأسفانه به نام دین به دست قشریون در میان مردم ترویج می شود، جامعه را از توجه به حقایق اصیل معارف مستور در حجاب های دنیا طلبی باز خواهد داشت. بنابراین امید است که از مهمترین دست آوردهای همایش سیرۀ نبوی(ص)در طب ارتقای سلامت روح و جسم در جهت غایت انسانی که همان ادای وظیفۀ بندگی است، میسر شود. (برگرفته از ویژه نامۀ سومین همایش بین المللی سیره نبوی(ص) در طب، مجلۀ آئینه، معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز)

به لطف الهی چهارمین دورۀ این همایش همزمان با میلاد حضرت رسول اکرم (ص) ۲۸ لغایت ۳۰ آبان ماه ۹۸ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می گردد و اندیشمندانی در حوزه های تاریخ علم، فلسفه، اخلاق، حقوق، فقه، علوم پایه و بالینی پزشکی، الهیات و سایر رشته ها از حوزه و دانشگاه در گروه های مختلف از جمله تیم دانشجویی و طلاب، اهل تسنن و شیعه به ارائه مقاله و دیدگاه های خود خوهند پرداخت. در ادامه مهمترین محورهای این همایش که در هفت حیطه خلاصه شده اند، به محضر شریف بزرگواران تقدیم می گردد:

حیطه اول: جایزه سیره نبوی (ص) در طب: یادمان حضرت آیت الله حائری شیرازی (ره)

دبیرخانه چهارمین همایش سیره نبوی (ص) در طب در نظر دارد از بین مقالات، طرح ها و برنامه هایی که در قالب مقاله کامل توسط دانشگاهیان و حوزویان محترم به این دبیرخانه ارسال می گردد در ارتباط با عناوین ذیل نسبت به اهدای اولین جایزه یادمان حضرت آیت الله حائری شیرازی(ره) اقدام نماید. برخی از مهمترین موضوعات مورد نظر در این بخش از سمینار عبارتند از:

●        پیشنهاد طرح های «اجرایی و عملیاتی» در جهت تحقق سند الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت در علوم پزشکی

●        مقالات نقد و بررسی جایگاه و کاربرد علوم انسانی در علوم تجربی و پیشرفت های تکنولوژیکی

●        طراحی عملیاتی رشتههای جدید و مطالعات بین رشته ای (علوم انسانی و علوم تجربی)

حیطه دوم: ...............

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می توانندبه سایت کنگره به آدرس  http://sire-teb.sums.ac.ir مراجعه نمایند

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.