یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۱

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

در جشنواره های وزارت بهداشت به تیپ بندی دانشگاه ها توجه شود

شورای فرهنگی دانشگاه بوشهر

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در جشنواره های وزارت بهداشت، می‌بایست به تیپ بندی و ظرفیت های دانشگاه های علوم پزشکی توجه شود.

 دکتر علیرضا رئیسی در نشست شورای فرهنگی که با حضور مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت برگزار شد افزود: همان‌گونه که در رنکینگ پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی، دانشگاه‌های هم تیپ را با هم می‌سنجند در جشنواره‌های فرهنگی وزارت بهداشت نیز باید به ظرفیت و تیپ دانشگاه ها توجه شود تا عدالت در این زمینه بیشتر اجرا شود.

 وی بیان داشت: استان بوشهر جزو استان‌های محروم دسته‌بندی می‌شود اما ما این را قبول نداریم و استان بوشهر به لحاظ ثروت‌های خدادادی و همچنین نیروی انسانی از مناطق بسیار برخوردار است.

 رییس شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: اگر بپذیریم که استان محروم هستیم، برنامه‌ریزی‌ و خودباوریمان در همان حد می‌ماند به همین دلیل از دانشجویان و مجموعه فرهنگی می‌خواهیم که این عنوان را نپذیرند و در حد دانشگاه‌های بزرگ و برخوردار تلاش کنند.

 دکتر رئیسی گفت: آینده روشنی برای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پیش‌بینی می‌کنم و این را مجموعه‌های فرهنگی دانشگاه به اثبات رساندند و در حوزه‌های مختلف خوب درخشیدند.

 وی اظهار داشت مسئولیت در دانشگاه‌هایی مثل بوشهر نسبت به دانشگاه‌های برخوردار بسیار سنگین‌تر است زیرا امکانات فرهنگی و رفاهی در شهرهای بزرگ و برخوردار در دسترس و فراهم است، اما در شهرهای کوچک، امکانات و فضاهای فرهنگی و ورزشی مناسبی وجود ندارد.

 دکتر رئیسی تأکید کرد: اگر می‌خواهیم توسعه متوازن داشته باشیم باید دانشگاه‌های نابرخوردار را به طور ویژه ببینیم و وزارت بهداشت باید در زمینه رنکینگ دانشگاه‌ها و در حوزه اعتبارات، نگاه ویژه‌ای به این دسته از دانشگاه‌ها داشته باشد.

در این نشست خانم بنت الهدی دشتی دبیر جشنوار فرهنگی و خانم رقیه جمیری دبیر جشنواره قرآن و عترت دانشگاه هر یک توضیحاتی در باره نحوه اجرای این دو جشنواره در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ارایه دادند.

انتهای خبر . س/ ر 2050

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.