دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳

دبیر کل کمیته تحقیقات دانشجویی علوم پزشکی شاهرود:

راه اندازی کمیته مرکزی تحقیقات دانشجویی کشور پیگیری می شود

کمیته تحقیقات شاهرود

دبیر کل کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: ۳۵ کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای راه اندازی کمیته مرکزی تحقیقات دانشجویی تلاش می کنند.

مرتضی کرمانی در گفت و گو با مفدا شاهرود، راه اندازی شبکه همکاری کمیته های تحقیقات دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی شمال کشور را از دیگر برنامه های آتی این مجموعه برشمرد و ابراز کرد: گفت و گوهایی با دبیران دیگر دانشگاه های منطقه انجام شده و برگزاری نشست ها و انجام فعالیت های گوناگون به صورت مشترک در دستور کار قرار گرفته است.

وی درتشریح برنامه های سال تحصیلی ۹۷-۹۸ اظهار داشت: تصویب بیش از ۳۰ پروپوزال دانشجویی و ثبت ۱۸ مقاله در اسکوپوس در سال گذشته و ثبت ۳۰ اختراع از زمان شروع فعالیت کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود سبب شد این کمیته رتبه هفتم در بین دیگر دانشگاه های کشور را از آن خودکند.

کرمانی به برگزاری ۱۸ عنوان کارگاه در طول سال تحصیلی نیز اشاره کرد و گفت: ماراتن پژوهشی دانشگاه در دو سطح مقدماتی و پیشرفته به ترتیب با حضور ۴۰ و ۱۵ شرکت کننده برگزار شد.

وی با بیان اینکه مدرسه تابستانی در سال گذشته با حضور ۶۰ دانشجو در سطح پیشرفته برپا شد، افزود: امسال این مدرسه در سه سطح مقدماتی، پیشرفته و فناوری محور ۱۴ تا ۱۷ مرداد پذیرای دانشجویان علاقمند به پژوهش است.

دبیر کل کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود همچنین برگزاری کارگاه های ثبت اختراع، مطالعات مروری، اخلاق در پژوهش، گزارش مورد و RCT نویسی را از دیگر فعالیت های این کمیته در سالی که گذشت عنوان کرد و گفت: کارگاه های آزمایشگاهی کشت سلول، کار با حیوانات آزمایشگاهی و سلول های بنیادی نیز به همت این کمیته برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.