یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۱

برگزاری مراسم قدردانی از اقدام خداپسندانه خانواده ابوالقاسمی

برگزاری مراسم قدردانی از اقدام خداپسندانه خانواده ابوالقاسمی

برگزاری مراسم تقدیر از امر خداپسندانه کارمند علوم پزشکی کردستان

مراسم قدردانی از اقدام خداپسندانه محی الدین ابوالقاسمی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سالن آمفی تئاتر مرکز پزشکی، درمانی و آموزشی بعثت سنندج برگزار شد.

 مراسم قدردانی از اقدام خداپسندانه محی الدین ابوالقاسمی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سالن آمفی تئاتر مرکز پزشکی، درمانی و آموزشی بعثت سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مفدا کردستان، این مراسم با حضور دادستان و معاون دادگاه های انقلاب و عمومی استان کردستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، معاونین، رؤسای مراکز پزشکی، درمانی و آموزشی بعثت، توحید و قدس، پرستاران و کارکنان اداری دانشگاه برگزار شد.در این مراسم رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن تسلیت شهادت آتش نشانان ایثارگر کشور ، گفت: بر اساس آیات و روایات، حکم بخشش همیشه در کنار کلمه قصاص آمده و نشان میدهد که قصاص حق ولی دم است ولی بخشیدن والاتر و سبب عزت انسان میگردد.

دکتر سیامک واحدی افزود: برخلاف نظر عده ای که قصاص را سبب تجری قاتل می دانند، بر اساس آمار و بررسی های انجام شده، بخشش سبب اصلاح و بازگشت شخص مجرم به جامعه و نیز ایجاد آرامش خاطر برای صاحبان حق میشود.

وی عنوان کرد: این حرکت عین اهدای عضو و مایه مباهات تک تک اعضای جامعه پزشکی استان می باشد و اقدام این پدر بخشنده، تکمیل کننده سایر صفات حسنه وظیفه شناسی ،حسن اخلاق و پاکدامنی وی بود.

در ادامه دادستان دادگاه های انقلاب و عمومی استان کردستان نیز گفت: این خانواده بعینه ترجمان آیات 178 و 179 سوره بقره می باشند و بر اساس این آیات که بخشش بهتر از قصاص است، سبب نجات جان یک جوان از مرگ حتمی شدند.

اکبر جوهری افزود: امید است همدلی و نوعدوستی این پدر بخشنده بعنوان یکی از کارکنان خدوم حوزه سلامت به تمامی جامعه پزشکی تعمیم داده شود و در منصب والای پزشکی اگر نتوانستند برای بیمار کاری کنند با محبت و احترام از او دلجویی نمایند.

وی اظهار داشت : پزشکی شغل نیست بلکه مانند قضاوت یک منصب است و پزشکان بعنوان واسط و تجلی گاه صفت شافی خداوند سبب احیاء و زندگی دوباره بخشیدن به انسانها می باشند.

در ابتدای این مراسم نیز رئیس مرکز پزشکی، درمانی و آموزشی بعثت ضمن خیر مقدم و قدردانی از خانواده ابوالقاسمی، گفت: تمامی کارکنان مرکز پزشکی بعثت افتخار می کنند که با چنین مرد بزرگی همکار بوده و ایثار او را قدر می دانند.

دکتر بابک قطبی افزود: باید عزیزی را از دست داد و در جایگاه ولی دم بود تا دانست بخشیدن بجای قصاص، با وجود سختی که دارد چقدر با ارزش است.

گفتنی است در پایان این مراسم بعد از اجرای مولودی خوانی، با اهداء هدایا و لوح تقدیر از محی الدین ابوالقاسمی قدردانی شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.