یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۹

بیستمین همایش بازی‌های "المپیک ویژه ایران" در دانشگاه علوم بهزیستی برگزار می‌شود

دانشگاه علوم بهزیستی

بیستمین همایش بازی‌های "المپیک ویژه ایران" به میزبانی ستاد مرکزی المپیک ویژه ایران و با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، پنجشنبه و جمعه هفتم و هشتم بهمن ماه، در سالن شهید احمدی روشن و سالن ورزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی، این همایش ورزشی در راستای اجرای تقویم رویدادهای سال ۱۳۹۵ المپیک ویژه ایران و با شرکت ۲۵۰ ورزشکار در سه رشته بوچی، تنیس روی میز و دو و میدانی برگزار خواهد شد.
بنا بر این گزارش، بازی‌ها بر اساس قوانین و مقررات المپیک ویژه برگزار می‌شود، ضمن آنکه رشته دو و میدانی برای مراکزی که اولین بار در همایش شرکت می‌کنند، در نظر گرفته شده و  بازی‌های بوچی و تنیس روی میز نیز برای دیگر مراکز به صورت آیتمی و امتیازی برگزار خواهد شد.

"المپیک ویژه"، یک برنامه چند وجهی ورزشی، اجتماعی و فرهنگی و در بر گیرنده تمرینات، مهارت آموزی و بازی‌های ورزشی برای کودکان و بزرگسالان با اختلالات ذهنی و هوشی (ID) است. این افراد ضمن مهارت آموزی در میدان‌های ورزشی، الگوهای مهارتی را در زندگی روزانه خود بکار برده و با افزایش اعتماد به نفس، خود را برای زندگی بهتر و موثرتر آماده می‌کنند. 

المپیک ویژه یک برنامه بین المللی سالانه در بر گیرنده تمرینات و بازی‌های ورزشی برای بیش از چهار و نیم میلیون کودک و بزرگسال کم توان ذهنی است. شرکت در این بازی‌ها برای تمام افراد از سن ۸ سال به بالا آزاد است و برنامه ها به نحوی طراحی می شوند که به تمامی سطوح توانایی خدمات رسانی داشته باشند.

پیمان و شعار المپیک ویژه عبارت است از:

Let me win. If I cannot win, let me be brave to compete

اجازه دهید برنده شوم، اگر نمی‌توانم برنده شوم، اجازه دهید در مسابقه و تلاش شجاع باشم

در این المپیک هدف قهرمانی و برنده شدن نیست بلکه می‌خواهد کاری کند این افراد به کمک ورزش و کار گروهی، زندگی را طبیعی‌تر تجربه کنند. هدف تغییر نگاه جهان به این قهرمانان است.

گفتنی است، محل برگزاری این المپیک: تهران، اوین، بلوار دانشجو، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.