سه‌شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

انجمن های علمی دانشگاه‌ها به عنوان نقطه امید کشور هستند

انجمن علمی گیلان

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه انجمن های علمی دانشگاه ها به عنوان نقطه امید کشور هستند گفت: انجمن های علمی به عنوان بازوان اجرایی کشور محسوب می شوند و علاوه بر آن برای پرورش نیرو برای آینده کشور نقش آفرین هستند .

به گزارش مفدا گیلان، دکتر محمد رستم پور در جلسه شورای نظارت بر انجمن های علمی دانشجویی  دانشگاه علوم پزشکی گیلان که با حضور دکتر نصیری مدیر آموزشی، فیروز نصیر زاده مدیر فرهنگی و فوق برنامه و دکتر دل آور مسؤول دبیرخانه انجمن های دانشجویی و دبیران دانشجویی این انجمن برگزار شد اظهار کرد: انجمن های علمی به عنوان نقطه امید کشور هستند.

وی ادامه داد: انجمن های علمی به عنوان  بازوان اجرایی کشور  محسوب می شوند و علاوه بر آن برای پرورش نیرو برای آینده کشور نقش آفرین هستند .

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اضافه کرد: دانشجویان موتور محرکه هستند وبرای ما ثابت شده است که هرکجا دانشجویان وارد عمل شدند ما موفق تر عمل کرده ایم.

وی افزود: ذر استان گیلان ظرفیت های زیادی برای انجام کارهای تحقیقاتی وجود دارد و در این زمینه انجمن های علمی دانشجویی می توانند بسیار موفق عمل کنند و گره گشای بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه باشد .

فیروز نصیرزاده مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه نیز در این جلسه با اشاره به اینکه باید حرکت جدیدی را توسط انجمن های علمی در دانشگاه شکل دهیم گفت: ما باید از ظرفیت های انجمن های علمی  در دانشگاه استفاده کنیم.

وی ادامه داد: برگزاری نشست ها،مسابقات و مناظرات علمی در راستای ارتقای علمی دانشجویان بسیار موثر است .

مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه خواستار شکل گیری شورای نظارت بر انجمن ها شد و افزود:  با شکل گیری شورای نظارت قطعا انجمن ها قانونمند تر شده و با برنامه ریزی بیشتری نسبت به اجرای برنامه های خود اقدام خواهند کرد.

دکتر مجید دل آور مسؤول دبیرخانه انجمن علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با اشاره به اینکه ۱۴ انجمن علمی در دانشگاه علوم پزشکی شکل گرفته است گفت: بر این اساس ما می توانیم بگوییم در زمینه تشکیل انجمن های علمی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان نسبت به سایر استانها پیشتاز هستیم .

وی ادامه داد: اعضای انجمن های علمی دانشگاه غالبا نخبگان دانشجو و دانشجویانی با معدل های بسیار بالا تشکیل می دهند و این امر باعث افتخار ماست که دانشجویان مستعد در زمینه علمی را در مسیر درست هدایت کنیم.

مسؤول دبیرخانه انجمن علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: انجمن های علمی ظرفیت های بسیار بالایی دارند و دانشجویان در انجمن های علمی روند انجام  فعالیت های علمی و اجرایی را یاد می گیرند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.