جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸

دکتر علامه در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

در موضوع فرهنگی به هیچ وجه معتقد به اعمال نظر و دیدگاه‌های سیاسی نیستیم/ مشارکت دانشجویان در امور فرهنگی باید به بیش از ۹۰ درصد برسد

گفت و گوی دانشجویان  با دکتر علامه- بوشهر

دکتر حسام الدین علامه مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت، در نشست اعضای شورای فرهنگی ، اعضای کانون و تشکل‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر اینکه در موضوع فرهنگی به هیچ وجه معتقد به اعمال نظر و دیدگاه‌های سیاسی نیستیم، اظهار داشت: مشارکت دانشجویان در برنامه‌های فرهنگی باید به بیش از ۹۰ درصد افزایش یابد.

به گزارش مفدا، مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت در نشست اعضای شورای فرهنگی دانشگاه  بوشهر که با حضور حجت الاسلام المسلمین دشتی رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری و دکتر رئیسی رئیس دانشگاه برگزار شد، به بیان مسائل و مشکلات فرهنگی دانشگاه پرداخت.  
در ابتدای این نشست مشترک که در حاشیه برگزاری کارگاه کشوری ازدواج سالم و پایدار در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد، حجت‌الاسلام دشتی با اشاره به این موضوع که تا حدود زیادی برنامه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها تبدیل به تقویم‌نگاری شده است ابراز امیدواری کرد که بازبینی جدی در برنامه‌های فرهنگی دانشگاه صورت گیرد و برنامه‌هایی با محتوای غنی‌تر در سطح دانشگاه تولید شود.
در ادامه این نشست دکتر رئیسی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم که دانشگاه به شاخص‌های دانشگاه‌های برتر کشور نزدیک شود. انتظار داریم در ارزیابی که از دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد، هر دانشگاهی با هم رده خود رتبه‌بندی شود و در بررسی شاخص‌های ارزیابی به مواردی مانند محرومیت و فقر منطقه توجه شود.
در این نشست مشترک،  دکتر علامه ضمن تشکر از تلاش بی‌وقفه مسئولان دانشگاه در پیشبرد اهداف علمی و فرهنگی در فضای استان بوشهر، بیان داشت: باید تلاش کنیم با تولید برنامه‌های پرمحتوا و راه‌اندازی کانون‌ها و انجمن‌های تخصصی در دانشگاه‌ها، مشارکت و همراهی دانشجویان را در برنامه‌های علمی و فرهنگی دانشگاه به حداکثر برسانیم.

 وی با تاکید بر اینکه در موضوع فرهنگی به هیچ وجه معتقد به اعمال نظر و دیدگاه‌های سیاسی نیستیم، افزود: انتظار می‌رود هیئت رئیسه دانشگاه به تقویت انجمن‌های علمی با نگاه کارآفرینی و خلاقیت در حوزه سلامت بپردازند و تلاش شود میزان مشارکت در برنامه‌های فرهنگی که هم اکنون در سطح قابل قبولی قرار ندارد به بیش از ۹۰ درصد افزایش یابد.


 

اجتناب از برخورد حذفی با دانشجویان منتقد

در بخشی دیگر از برنامه‌های دیدار از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر علامه در جمع دانشجویان و نمایندگان کانون‌ها و تشکل‌های دانشجوئی حضور یافت.
​در این دیدار ۱۰ نفر از دانشجویان به بیان دیدگاه‌ها، مسائل و دغدغه‌های فرهنگی و دانشجوئی خود پرداختند. کمبود اعتبارات حوزه فرهنگی، پرهیز از نگاه سطحی به حوزه فرهنگی، اجتناب از برخورد حذفی با دانشجویان منتقد، انتظار حمایت بیشتر از دانشجویا ن در برابر هجمه ها و ناملایمات از مهمترین مسائل مطرح شده در این نشست بود.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت در جمع نمایندگان کانون‌ها و تشکل‌های دانشجوئی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با یادآوری جایگاه رفیع دانشگاه و دانشجو و همچنین اهمیت ویژه حضور و مشارکت آن‌ها در برنامه‌های علمی، فرهنگی  و سیاسی تاکید کرد: طی چند سال اخیر با وجود همه کمبودها، فشارها و تنگناها، تلاش شده فضای دانشگاه از حالت رخوت و خمودی سابق خارج شود و با فعال کردن کانون‌های متعدد فرهنگی و تولید برنامه برای همه سلایق و افکار  و عقاید این امر محقق شود.

 وی افزود: در این عرصه دانشجو باید مطالبه‌گر باشد و ضمن رعایت ارزش‌های ملی و مذهبی، در چارچوب قوانین دانشگاهی بر استیفای حقوق خود به ویژه در حوزه فرهنگی پافشاری کند.

لزوم توانمند سازی کارشناسان فرهنگی
مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت همچنین در نشست مشترکی با کارشناسان فرهنگی  دانشگاه علوم پزشکی  بوشهر، بر لزوم توجه به سختی کار فرهنگی و توانمندسازی کارشناسان‌ فرهنگی و انتخاب کارشناسان فرهنگی با تاکید بر معیارهای درست و شاخصه‌های دقیق به هنگام جذب نیرو اشاره کرد.

 علامه بر لزوم پرداخت کارانه فرهنگی، متناسب با خروجی کار و کارآمدی اقدامات و فعالیت‌ها، میزان رضایتمندی دانشجویان از عملکرد کارشناس فرهنگی تاکید و ابراز امیدواری کرد که با حضور کارشناسان دلسوز و صاحب تخصص و مهارت در حوزه کاری خود، شاهد ارتقاء کیفی و کمی شاخص‌های فرهنگی دانشگاه‌ها و مشارکت بیشتر دانشجویان در برنامه‌های دانشگاه باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.