دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶

دبیر شورای مرکزی صنفی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز معرفی شد

شوراهای صنفی

با برگزاری انتخابات میان دبیران برگزیده شوراهای صنفی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، "سهیلا جانفزا" با کسب اکثریت آراء حاضرین موفق شد تا به عنوان دبیر شورای مرکزی شوراهای صنفی و آموزشی این دانشگاه انتخاب شود.

به گزارش مفدا شیراز، جلسه انتخابات و اخذ رای برای تعیین دبیر شورای مرکزی صنفی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور معاون فرهنگی و امور دانشجویی، مدیریت امور دانشجویی و چند تن از مسئولین این معاونت و دبیران برگزیده شوراهای صنفی و آموزشی خوابگاه ها و دانشکده های این دانشگاه برگزار گردید.

دکتر کوروش عزیزی درباره این خبر گفت: شوراهای صنفی و آموزشی دانشگاه ها، قدرتمندترین نهاد دانشجویی می باشند که در تاریخ دانشگاه های کشور ما ظهور نموده و در طی حضور خود توانسته اند تاثیرگذاری لازم را داشته باشند.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: مطالبه گری، یکی از اصلی ترین   ویژگی های شوراهای صنفی و آموزشی دانشگاه ها بوده و اصولا فلسفه وجود سندیکاها و شوراهای صنفی، همین مطالبه گری و درخواست برای ایجاد شرایط بهتر و مطلوب تر می باشد.

عزیزی، واقع گرایی را یکی دیگر از ویژگی های شوراهای صنفی دانست و اظهار داشت: شوراهای صنفی در عین مطالبه گری و پیگیری خواسته های خود، می بایست امکانات و ظرفیت های منابع موجود را نیز در نظر گرفته و شرایط فعلی و عمومی جامعه را مد نظر داشته باشند و انتظارات به حق خود را با این شرایط منطبق سازند.

عضو هیئت علمی دانشگاه ادامه داد: شوراهای صنفی، از بهترین همراهان و بازوهای اجرائی و ارتباطی دانشگاه ها با دانشجویان و سایر نهادهای دانشجویی به شمار آمده که در صورت تفاهم و ایجاد ارتباط منطقی و مفید میان آنها می توانند باعث پیشرفت و ارتقاء سطح کیفی رفاه و آموزش دانشگاه گردند.

پس از این گفتگو، از دبیران برگزیده شوراها خواسته شد تا در صورت تمایل برای حضور در انتخابات شورای مرکزی، اعلام کاندیداتوری نمایند که ۳ تن از دبیران نامزدی خود را اعلام و هر یک به مدت ۵ دقیقه به ارائه نقطه نظرات و برنامه های خود پرداختند.

پس از انجام این مرحله، از ۲۵ دبیر حاضر در این نشست، اخذ آراء انجام شده و خانم سهیلا جانفزا با کسب ۱۹ رای به عنوان دبیر شورای مرکزی صنفی و رفاهی دانشگاه معرفی گردید.

کوروش عزیزی با تبریک به این دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه، از زحمات حسین افراخته، دبیر پیشین شورای مرکزی این دانشگاه تقدیر نمود و از برگزاری نشست تقدیر و تشکر از ایشان ودبیران دوره پیشین خبر داد.

سهیلا جانفزا، دانشجوی سال پنجم رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دبیر شورای صنفی خوابگاه گلستان می باشد و بر اساس مقررات شوراهای صنفی و رفاهی، به مدت یک سال به عنوان دبیر مرکزی این شورا انجام وظیفه خواهد نمود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.