چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶

به همت کانون های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز؛

مبلغ حاصل از برگزاری طرح جمع آوری کاغذ باطله ها به حساب پویش ملی بهار همدلی واریز شد

اعلام موجودی پویش بهار همدلی

با واریز سی‌و شش میلیون ریال از حاصل برگزاری طرح جمع آوری کاغذهای باطله با هدف کمک به هموطنان گرفتار سیل به همت کانون های دانشجویی اجرا گردید.

به گزارش مفدا تبریز، پویش ملے بهار همدلے براساس توصیہ هاے صریح قرآن کریم طرح خدا پسندانہ و انسان دوستانہ و اقدامے جهادے مےباشد.
جاودانه ترین سخن عالم، حضرت قرآن فرمود: شتاب‌کردن در کارهاے خیر و نیک بویژه اجتماعے به نیت تقرب الی الله امرے بسیار پسندیده و نیک است(سوره آل عمران، آیه 133) شتاب‌ورزے باید به گونه‌اے باشد که افراد برای انجام کارهاے نیک و خیر با یکدیگر سبقت جسته و پیشگام باشند: فَاسْتَبِقُوا الْخَیْرَاتِ(بقره، آیه 148؛ مائده، آیه 48)
 ما دانشجویان دانشگاه علوم پزشکے تبریز از کلام الهے آموختیم که در راستاے شتاب‌گیرے و پیشگامے همانند اسب‌هاے مسابقه بتازیم به گونه‌اے که نفس‌هایمان به شمار افتد: وَفِی ذَلِکَ فَلْیَتَنَافَسِ الْمُتَنَافِسُونَ؛(مطففین، آیه 26)
در راستاےکمک به هموطنان عزیزمان که گرفتار سیل خانمان سوز شدند #طرح_جمع_آورے_کاغذهاے_باطله و اختصاص دادن عوائد حاصل از آن برای این عزیزان اجرا گردید.
این طرح به همت کانون هاے دانشجویی(کانون #ماعون به عنوان ایده دهنده ے این طرح با همکاری کانون هاے صراط، گونش، موعود، اسکناس، پیوند برگزیدگان، حورا و هلال احمر ) انجام گردید.
در این طرح بیش از یک و نیم تُن کاغذِ باطلہ جمع آورے گردید و سود حاصل از آن که مبلغ #سی_و_شش_میلیون_ریال مےباشد به حساب #پویش_ملی_بهار_همدلی واریز گردید.
زهرا ملارسولے دبیر کانون صراط، هدف اصلی را در اجرای این طرح  "کمک به هموطنان عزیزمان" عنوان کرد و به اهداف فرعے آن "حفاظت از محیط زیست، جلوگیرے از انتشار آلودگےها، ارتقاء فرهنگ عمومی دانشگاهیان در زمینه مواد قابل بازیافتی" اشاره کرد.
وے افزود: با تمسک بہ روایتِ شریف (من لم یشکر المخلوق ، لم یشکر الخالق)، بر خود وظیفہ میدانم از یکایک بزرگوارانے کہ در مراحل مختلف طرح جمع آورے کاغذهاے باطله ، بذلِ عنایت نموده و در این کار خیر و خداپسندانہ، ما را با الطاف کریمانہ یاری نمودند ، از جملہ:
مدیر محترم مدیریت فرهنگے: آقاےمهندس فیضے
کارمندان بزرگوار مدیریت تعالی فرهنگے: خانم رستمی و آقایان پارسایی و  پرشک
کارمند خدوم دانشکده مدیریت: آقاے امیر عطارے
حراست محترم دانشکده پزشکی: جناب آقای یاغچیان
استاد عالیقدر دانشکده پزشکی سرکار خانم دکتر میرزایی
دبیران ساعی و توانمند کانون هاے دانشجویے
خانم ها : ‌مهدیہ پرکان، پریسا صمدے، زهرا فتاحی ، زینب داداشے
آقایان: حسن امینے، مرتضےعبدے، مجتبے دخیلے، مرسل محمد نژاد، محمد خانشے، عرفان فتاحے
دانشجویان فعال کانون ها
خانم ها: مهشاد سخندان و سهیلا سپیده دام
کہ با همکارے و کار تیمے کارا و اثربخش ، نشان دادند روح کار جمعے در کانون هاے دانشجویے دانشگاه مان جاری و ساری است، کمال تقدیر و تشکر را داشته و سربلندی و توفیقات روزافزون را براے این عزیزان از درگاه ایزد منان مسئلت مےنمایم .
زهرا ملارسولی افزود : بہ عنوان عضو کوچکے از جامعہ دانشگاه؛ از دانشگاهیان فرهیختہ دانشگاه هاے علوم پزشکے سراسر کشور، عاجزانہ درخواست مےکنم تا با پیوستن به این پویش، سیلِ بهارِ همدلی را جایگزین سیلِ بهارِ طبیعت کنیم و بذرِ امید را دل هموطنانِ عزیزمان بکاریم.
اللهم وَفِّقنا لِما تُحِبُّ وَ تَرضے

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.