سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۶

معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی فسا:

با توجه به گرایش و اشتیاق مردم به مصرف لبنیات سنتی، ایمنی و سلامت این دسته از محصولات از دغدغه های دست اندرکاران بهداشتی کشور می باشد

با توجه به گرایش و اشتیاق مردم به مصرف لبنیات سنتی، ایمنی و سلامت این دسته از محصولات از دغدغه های دست اندرکاران بهداشتی کشور می باشد.

کلیه شهروندان می بایست در هنگام خرید انواع لبنیات به شماره پروانه بهداشتی ساخت، نام و آدرس تولید کننده و تاریخ تولید مصرف فرآورده توجه نمایند و از خرید فرآورده هایی که فاقد پروانه بهداشتی می باشند اجتناب نمایند.

به گزارش مف دا- فسا به نقل از وب دا؛ مهندس زهرا مجدی مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: امروزه با توجه به گرایش و اشتیاق مردم به مصرف لبنیات سنتی، ایمنی و سلامت این دسته از محصولات از دغدغه های دست اندرکاران بهداشتی کشور می باشد.

مهندس زهرا مجدی با اشاره به طرح ارزیابی محصولات لبنی سنتی بر روی سه فرآورده ماست، پنیر و دوغ توسط معاونت غذا و داروی دانشگاه اظهار داشت: متاسفانه نتایج آزمایشگاهی حاکی از آن است که اکثر این فرآورده ها از بهداشت و ایمنی چندانی برخوردار نمی باشند.

وی تاکید کرد: کلیه شهروندان می بایست در هنگام خرید انواع لبنیات به شماره پروانه بهداشتی ساخت، نام و آدرس تولید کننده و تاریخ تولید مصرف فرآورده توجه نمایند و از خرید فرآورده هایی که فاقد پروانه بهداشتی می باشند اجتناب نمایند.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه توصیه کرد : در صورت تمایل به مصرف لبنیات سنتی از نوع مطمئن و دارای مجوز بهداشتی استفاده گردد زیرا سنتی بودن هر فرآورده دلیل بر سلامت و بهداشتی بودن آن نیست.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.