سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۳

برگزاری سلسله جلسات "طرح امید اجتماعی" در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

طرح امید اجتماعی بوشهر

به همت شورای انضباطی دانشجویان و با همکاری اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، جلسه "مدیریت مهارت و دانش رفتار" از سلسله جلسات "طرح امید اجتماعی" در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا بوشهر، از محورهای اساسی این طرح که توسط استاندار بوشهر و با تأکید بر آموزش‌های عمومی و مفاهیم حقوق شهروندی تدوین شده است، می‌توان به ایجاد انگیزه برای کسب دانایی و توانایی‌ها، اخلاق و علم و مطالعه اشاره کرد.

شعار این دوره از طرح امید، اخلاق، معرفت، یادآوری، ذکر و دستگیری از دیگران است که با نام اختصاری "امید" نام‌گذاری شده است.

از اهداف کلی این طرح می‌توان به ارتقای مکارم و تعهد اخلاقی در بین اقشار مختلف به ویژه جوانان و نوجوانان اشاره کرد.

اهداف اختصاصی این طرح توانمندسازی به منظور مدیریت ضعف‌ها و قوت‌ها، تصحیح و تقویت روابط فردی و اجتماعی، افزایش روحیه تعامل و همکاری اجتماعی،  مثبت‌نگری، خودباوری و اعتماد به نفس، کسب مهارت مقابله با هیجانات و استرس‌ها، برجسته شدن عقلانیت و فاصله گرفتن از رفتارهای غیرمنطقی و احساسی را شامل می‌شوند.

افزایش مسئولیت پذیری و نقش اجتماعی، کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی، ایجاد احساس نیاز به تحصیل و فراگیری علم و ایجاد احساس نیاز به ضرورت تداوم رابطه‌های مفید و آموزنده نیز از دیگر اهداف اختصاصی این طرح است.

گفتنی است، این سلسله دوره‌های آموزشی به همت  شورای انضباطی دانشجویان و با همکاری اداره مشاوره معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.