دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۳

دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

پویش ملی بهار همدلی، نشان‌دهنده زنده بودن بعد انسانیت در والاترین مخلوق هستی است

افراخته

دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: پویش ملی بهار همدلی، نشان‌دهنده زنده بودن بعد انسانیت در والاترین مخلوق هستی است

حسین افراخته در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: کمپین ملی بهار همدلی حرکتی بسیار ارزشمند و خداپسندانه برای جمع آوری کمک‌های نقدی جهت ساخت خانه‌های مسکونی برای سیل‌زدگان است و خوشحالم که طیف دانشگاهی کشور بعد از وقوع سیل، با راه‌اندازی این پویش ملی، با هم‌وطنان سیل زده ابراز همدردی کردند.

عضو مرکزی شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور  اظهار کرد: قطعا با تشکیل این کمپین و کمک‌رسانی به مردم آسیب‌دیده می‌توان انسانیت و فرهنگ نیکوکاری را نشان دهیم. وقتی جامعه انسانی دچار یک فاجعه و درد می‌شود، اینجاست که افراد جامعه می‌توانندن انسانیت خود را نشان دهند و در این مواقع می‌توان دریافت که چقدر نسبت به هم‌وطنان‌مان احساس مسؤولیت می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه این کمپین قطعا دستاوردهای خوبی از خود به جای  خواهد گذاشت و بخشی از آلام خسارت‌دیدگان را تسکین می‌بخشد، خاطرنشان کرد:جامعه دانشگاهی کشور بخصوص دانشگاهیان علوم پزشکی در مواقع بحرانی هیچ‌گاه بی‌تفاوت نبوده و یاریگر حادثه دیدگان بوده‌اند و تشکیل این پویش از سوی عده‌ای از فعالان نهادهای دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی نشانگر این است که جامعه علوم پزشکی، جامعه‌ای پویا است که در لحظات بحرانی، می‌تواند یاریگر افراد آسیب دیده باشد.

افراخته ابراز امیداری کرد که این پویش ملی با مشارکت زیاد جامعه دانشگاهی بتواند نتایج قابل قبولی داشته باشد. بنده به عنوان دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شیراز  نه تناه از جامعه دانشگاهی کشور بلکه از آحاد مردم ایران زمین دعوت می‌کنم با پیوستن به این پویش و کمک برای ساخت سرپناه برای سیل‌زدگان، بخشی از دردهای این عزیزان را کاهش دهیم.

دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه در دانشگاه در راستای معرفی بیشتر این پویش اقدامات زیادی صورت گرفته است، اظهار کرد: توسط کانال‌های تلگرامی که در اختیار شورای صنفی دانشگاه است، در راستای معرفی این پویش به دانشگاهیان، و همچنین جذب دانشجویان و اساتید به این کمپین، اقدام کردیم. فضای مجازی فرصت خوبی برای معرفی این پویش است که ما در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از این طریق توانستیم خیلی از افراد را با این پویش آشنا کنیم و آنها را دعوت به این کمپین کنیم. خوشبختانه اساتید، روسای دانشکده‌ها، ریاست دانشگاه، معاونان و کارکنان وهمچنین اساتید و دانشجویان در کمترین زمان ممکن، با این پویش آشنا شدند و به این کمپین پیوستند.

وی خاطرنشان کرد: البته علاوه بر فعالیت دانشجویان در تقویت این کمپین در دانشگاه، از بدو وقوع سیل اخیر ، دو گروه جهادی از دانشجویان دانشگاه به مناطق سیل زده در لرستان و شیراز اعزام شدند و به صورت خودجوش  کمک‌های امدادی و خدمات جهادی و پزشکی به هم‌وطنان سیل‌زده ارایه کردند. همچنین عده‌ای دانشجویان پزشکی جهت ویزیت رایگان به مناطق سیل زده رفتند و همچنین گروه‌های جهادی برای کمک به سیل‌زدگان شیراز، با حضور در محله سعدی، نسبت به امداد رسانی به آسیب دیدگان اقدام کردند.

افراخته گفت: به هرحال وقتی جامعه انسانی دچار آلام می‌شود، بسیار ارزشمند است که افراد جامعه وجهه همدلی، مشارکت و  انسانی بودن خود را تقویت کنند و به یاری آسیب‌دیدگان بشتابند و همه دست به دست هم دهند  تا با وحدت و همدلی، مشکلات را مرتفع کنیم. خوشحالم که جامعه دانشگاهی در مواقع بحرانی و در مسیر کمک به دیگران همواره پیشگام و پیشتاز بوده است.بنده از همه آحاد جامعه دعوت می‌کنم به این پویش بپیوندند و تا در مسیر این پویش، بتوانیم سرپناه و مسکن برای سیل‌زدگان احداث کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.