چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷

با حضور معاون دانشجویی و فرهنگی؛

کرسی تلاوت قرآن به مناسبت ولادت امام حسن (ع) در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد

ولادت امام حسن

با حضور معاون دانشجویی و فرهنگی کرسی تلاوت قرآن به مناسبت ولادت امام حسن (ع) در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

به گزارش مفدا قزوین، کرسی تلاوت قرآن به مناسبت ولادت امام حسن (ع) با حضور حجت الاسلام حیدری مسئول دفتر نهاد رهبری و جمعی از مسئولین دانشگاه و دانشجویان عصر دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه در مصلی نور دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار گردید.

این مراسم با تلاوت چند قاری از دانشگاه علوم پزشکی قزوین آغاز و در ادامه مسئول نهاد رهبری دانشگاه به سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام حیدری ضمن تشکر ازمسئولین برگزاری این مراسم در ماه نزول کتاب آسمانی و هدایتگر قرآن اظهار داشت:در سال گذشته مقام معظم رهبری بیانیه بسیار مهمی را برای ۴۰ سال دوم انقلاب مرقوم فرمودند و در اختیار جامعه قرار دادند؛ بیانیه ای که به کتاب زبور انقلاب شهرت پیدا کرد و در این بیانیه  عزت و سربلندی جامعه اسلامی و انشاا... منتهی شدن به تمدن عزت آفرین انقلاب اسلامی نویده داده شده است.

وی افزود: در این بیانیه به قشر جوان توجه خاصی شده و حدود ۴۰ مرتبه از جوان نام برده شده است و بخشی از بیانیه در خصوص خودآگاهی تاریخی می باشد، ضروری است جوانان ما نسبت به تاریخی که پشت سر گذاشته ایم توجه و آگاهی داشته باشند.

حجت الاسلام حیدری ادامه داد: در قسمت دیگری از این بیانیه دستاوردهای گام اول انقلاب مطرح  گردیده که کشور در چه مرحله ای بوده و امروز در چه شرایطی قرار دارد؛ کشوری که بهره ای از ترقی و علم و پیشرفت در آن دیده نمی شد و در اوج وابستگی در حوزه علم حرفی برای گفتن نداشت، در حالی که امروز به برکت انقلاب اسلامی پیشرفت های چشمگیری حاصل شده است.

وی خاطر نشان کرد: امید به آینده موضوع دیگری است که به آن توجه شده است؛ توجه به اهداف پیش رو و توان رسیدن آن ها با واقع نگری فرازی دیگری از این بیانیه می باشد.

مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی قزوین در ادامه گفت: صدر نشینی جوانان برای برداشتن گام دوم انقلاب شکوهمند اسلامی از دیگر مباحث مورد تاکید می باشد و پیشرفت هایی که در گام اول نیز حاصل گردید با توجه به جوانگرایی بود؛اکثر کسانی که در جبهه حضور داشته و فرماندهی عملیات ها را  عهده دار بودند جوان بوده و سن کمتر از ۳۰ سال داشتند.

وی تصریح کرد: در این بیانیه،مقام معظم رهبری ۷ توصیه بسایر مهم را مطرح نموده اند اولین توصیه معنویت و اخلاق می باشد و در جامعه پیش رو ضروری است برای پیشرفت و عزت کشور به این مقوله توجه ویژه داشته باشیم؛دومین توصیه توجه به اقتصاد است و در همین راستا مقام معظم رهبری قریب به ۱۰ سال عناوین اقتصادی برای نامگذاری شعار سال استفاده نمودند.بحث استقلال و آزادی دیگر توصیه رهبر در این بیانیه است که از شعار های اصلی انقلاب اسلامی از آغاز بوده است.

حجت الاسلام حیدری گفت: همه ما در بحث عزت ملی تکلیف بر عهده داریم همچنین در روابط خارجی و مرزبندی با دشمن نیز باید توجه خاص داشته باشیم؛ما کشور را با مرزبندی با دشمن باید جلو ببریم و اگر مرزها حفاظت نشود؛دشمن در آرمان های نظام استحاله ایجاد خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد:عدالت و مبارزه با فساد از دیگر توصیه ها می باشد که از ابتدا ازجمله آرمان های مهم  انقلاب اسلامی بوده  و متناسب با فطرت و شئونات انسانی است سبک زندگی و علم و پژوهش نیز در این بیانیه مورد تاکید قرار گرفته است.

گفتنی است، اجرای مولودی، اهدای جوایز قرآنی مسابقه نماز و برگزاری مراسم افطار از جمله برنامه های این این کرسی تلاوت قرآن بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.