چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به دیدار دانشجویان خوابگاه های دخترانه ریحانه و الزهرا رفت

بیرجند/گزارش تصویری

به مناسبت هفته خوابگاه ها، رئیس دانشگاه با همراهی معاونین آموزشی و فرهنگی دانشجویی و با حضور مدیر دانشجویی و جمعی از سایر مسئولین و کارشناسان معاونت فرهنگی دانشجویی از خوابگاه های دخترانه ریحانه و الزهرا بازدید کرد.

به گزارش مفدا بیرجند، رئیس دانشگاه در نشست صمیمانه با دانشجویان دختر در نمازخانه خوابگاه الزهرا هدف اصلی بازدید از خوابگاه های دانشجویی و نشست با دانشجویان را شنیدن مشکلات آنان عنوان کرد و گفت: مطمئنا بخشی از این مشکلات راهکار دارد و با پیگیری های لازم قابل حل است

دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی با اظهار اینکه برگزاری این جلسات باعث می شود تا دانشجو اطمینان خاطرپیدا کند که اراده ای برای حل مشکلات وجود دارد افزود: از مسئولین معاونت فرهنگی دانشجویی انتظار دارم اینگونه برنامه ها در طول سال تداوم یابد و بنده هم برخی از این بازدیدها را شرکت خواهم کرد.

وی با اشاره به ایده های خوبی که در طی بازدید از خوابگاه های ریحانه و الزهرا برای زیباسازی محیطی و بهبود ارائه خدمات رفاهی مطرح شد خاطرنشان کرد: حل مشکلات و مسائل مطرح شده نیاز به برنامه ریزی منظم و پیگیری مداوم از سوی مسئولین مربوطه دارد

رئیس دانشگاه با اظهار اینکه بیان مشکلات از سوی دانشجویان و انتقال مستقیم آن به مسئولین باعث می شود رفع آن به شکل مطلوب تری پیگیری شود اضافه کرد: شورای صنفی قوی و کارآمد به عنوان نمایندگان دانشجویی و حلقه ارتباطی با مسئولین نیز می تواند پیگیری مطالبات و خواسته های دانشجویی را سریعتر به نتیجه برساند.

دکتر دهقانی با اشاره به مشکلات اقتصادی دانشگاه و کمبود بودجه در حوزه فرهنگی دانشجویی خاطرنشان کرد: باید بتوانیم در کنار همدیگر درک بهتری از شرایط موجود داشته باشیم و دانشجویان نیز در جریان مشکلات دانشگاه قرار بگیرند.

وی با اظهار اینکه بودجه در نظرگرفته شده جوابگوی اجرای خیلی از برنامه ها فرهنگی و تامین حداقل نیازها در سلف و ... نبوده است گفت: تامین نیازهای دانشجویی همیشه برای مجموعه دانشگاه از مهمترین اولویت ها است.

رئیس دانشگاه با بیان اینکه انتظار نداریم دانشجویان تک بعدی باشند و باید بستر امکانات مورد نیاز رفاهی فرهنگی دانشجو فراهم شود گفت: به دانشجویان دختر دانشگاه توصیه می کنم از امکانات سالن ورزشی نشاط خوابگاه فاطمیه استفاده بهینه تری داشته باشند.

دکتر دهقانی، فصل تابستان را بهترین فرصت برای تعمیرات ساختمانی، تامین تجهیزات مورد نیاز و... دانست و گفت: پیشنهاد پردیس اختصاصی خوابگاه های دخترانه، ایده خوبی است که تشکیل کارگروه های فنی و بیان نظرات سازنده دانشجویی را می طلبد

معاون آموزشی دانشگاه در پاسخ به پیشنهاد تغییر آرایش ترمی برخی رشته ها و اشکالاتی که از سوی دانشجویان در این زمینه مطرح شد گفت: دانشگاه نمی تواند خارج از ضوابط کوریکولوم آموزشی هر رشته عمل کند.

دکتر فرشید عابدی با اظهار اینکه همزمان با طرح خواسته های دانشجویی، این موارد را به روسای دانشکده ها منتقل کردم افزود: از دانشجویان نیز انتظار می رود، ذکر مشکلاتی که وجود دارد را با مسئولین مربوطه مکاتبه کنند.

معاون فرهنگی دانشجویی نیز با بیان اینکه اطلاع از مشکلات و دغدغه های دانشجویی و تلاش برای رفع آن وظیفه و رسالت همکاران مجموعه فرهنگی دانشجویی است گفت: از نظرات مشورتی دانشجویان برای ارتقاء جایگاه معاونت استفاده می کنیم و درصدد تشکیل اتاق فکر متشکل از دانشجویان نخبه، فعال، خوش فکر و توانمند هستیم.

دکتر جوادی با اشاره به انتخابات شورای صنفی و اهمیت این شورا در پیگیری مطالبات دانشجویی اضافه کرد: از بیان انتقادات سازنده دانشجویان نیز با جان و دل استقبال می کنیم.

دانشجویان دختر خوابگاه های دخترانه پردیس دانشگاه نیز در این دیدار به بیان مشکلاتی از جمله راه اندازی سالن ورزشی خوابگاه الزهرا، شستن فرش اتاق ها، افزایش تعداد جارو برقی ها به تعداد طبقات، ساماندهی وضعیت آب تصفیه، مشکلات آموزشی رشته های متعدد، درخواست شیفت برای دانشجویان هوشبری با هدف یادگیری بیشتر، امکان رزرو غذا در بیمارستان برای دانشجویانی که شیفت دارند، ساماندهی رختکن زایشگاه بیمارستان ولیعصر برای استفاده دانشجویان مامایی، نامتعادل بودن توزیع اینترن ها در بخش های بیمارستان بویژه بخش اطفال، برنامه ریزی مدون برای برگزاری جشن های مناسبتی هر رشته و ... پرداختند.

برای مشاهده گالری تصاویر این خبر اینجا کلیک نمایید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.