یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸

به مناسبت هفته خوابگاه‌های دانشجویی؛

جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اداره خوابگاه‌ها برگزار شد

مفدا مشهد 3

جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت هفته خوابگاه‌های دانشجویی، یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه در دومین روز هفته خوابگاه‌ها در کوی پردیس این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا مشهد، در ابتدای جلسه "دکتر طباطبایی" مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان به نامه ای از امیرالمؤمنین به ابن عباس در خصوص اهمیت مسأله امانتداری در انجام مسئولیت های واگذار شده اشاره نمود.

در ادامه "دکتر ابراهیمی" معاون دانشجویی فرهنگی ضمن ابراز دلگرمی در خصوص برگزاری جلسه هیأت رئیسه در محل خوابگاه های دانشجویی در هفته خوابگاه‌ها از زحمات و پشتیبانی اعضاء در طی سال‌های متمادی قدردانی به عمل آورد، سپس به توضیحاتی در خصوص روند تعمیرات طی یک تلاش شبانه روزی دوماهه در دو سال گذشته اشاره کرده و از نگرش مثبت هیأت رئیسه به مسائل دانشجویان بالاخص دانشجویان خوابگاهی قدردانی کرد.

 از طرف اداره خوابگاه ها لوح تقدیری به امضاء سرپرست خوابگاه ها تقدیم ریاست دانشگاه شد و همچنین هدیه ای هم از طرف سرپرستان خوابگاه ها به دکتر نادرزاده، رئیس اداره خوابگاه ها اعطا شد.

در ادامه صالح مقدم مدیر امور دانشجویی دانشگاه به توضیحاتی در خصوص تغییرات حاصله در خوابگاه های دانشجویی پرداخت وی در این خصوص به برنامه نگهداری و بازسازی سالانه خوابگاه ها در طی دو ماه مرداد و شهریور اشاره کرد و توضیحاتی را در خصوص تعداد ساکنان هر خوابگاه ارائه داد که جمعاً تعداد خوابگاهیان ۲۰۸۵ نفر ساکن در ۶۱۱ اتاق می باشند.

مقدم همچنین به انتخابات شورای صنفی برای سومین دوره اشاراتی کرد و به وجوه مثبت وجود شوراها بلاخص در خوابگاه ها تأکید کرد.

در ادامه توضیحات جزئیات بازسازی خوابگاه ها و دور نمای افزایش نیمه عمر ساختمانها حداقل به ۳۰ سال بیشتر را ارائه داد و تجهیزات نوسازی و تعویض شده را خاطر نشان کرد و در پایان برنامه پیشنهادی تابستان ۹۸ را اعلام کرده و به آخرین فاز تعمیرات در خوابگاه گلستان و ضرورت آن باتوجه به فرسودگی کلیه لوله های آب، فاضلاب و گرمایش گلستان بشدت مورد نیاز می باشد.

پس از  سخنان دست اندرکاران حوزه دانشجویی، رئیس دانشگاه توضیحاتی در باب نکات مطرح شده ارائه کرد. وی جامعه دانشگاهیان را پاکدست ترین بخش کشور اعلام کرد.

دارابی در صحبتهای خود معاونت فرهنگی و دانشجویی را یکی از ویژه ترین ارکان دانشگاه نام برد و یکی از وظایف مهم معاونت دانشجویی فرهنگی را صیانت از اخلاقیات برشمرد، تأمین نیازهای صنفی و رفاهی و بالاخص نیازهای روحی و روانی و اوقات فراغت دانشجویان را از وظایف مهم معاونت دانشجویی و فرهنگی برشمرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن ابراز خرسندی از اینکه تمامی دانشجویان دختر متقاضی خوابگاه ها اسکان داده شده اند از برگزاری این جلسه به مناسبت هفته خوابگاه ها در محل خوابگاه های دانشجویی قدردانی نمود.

در انتها نیز هیأت رئیسه دانشگاه از خوابگاه دخترانه بهارستان ۱ بازدید کردند.                                                          

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.