شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

گفتگوی اختصاصی مفدا مشهد با دبیر شورای صنفی دانشجویان علوم پزشکی مشهد

حاجی زاده_مشهد

در آستانه انتخابات شورای صنفی سال ۱۳۹۸ سهراب نوذری دبیر شورای صنفی دانشجویان طی مصاحبه ای اختصاصی با مفدا مشهد، به مهمترین اقدامات این شورا در سال گذشته اشاره کرد.

به گزارش مفدا مشهد، در آستانه انتخابات شورای صنفی سال ۱۳۹۸ سهراب نوذری دبیر شورای صنفی دانشجویان طی مصاحبه ای اختصاصی با مفدا مشهد، به مهمترین اقدامات این شورا در سال گذشته اشاره کرد.

 وی در این مصاحبه اعلام کرد پس از برگزاری انتخابات شورای صنفی در ۱۶ واحد دانشگاهی و از جمله دانشکده های اقماری، ۱۶ شورای صنفی تشکیل شد و پس از انتخاب دبیران این شوراها از هر شورای صنفی یک نفر وارد شورای مرکزی شد.

در شهریور ماه سال ۱۳۹۷ پس از رأی گیری اینجانب به عنوان دبیر شورای صنفی مرکزی انتخاب شده و از آن به بعد جهت پرداختن به مسائل تخصصی تر شورای صنفی، آن را به بخشهای مختلفی از جمله : کمیسیون روابط عمومی، کمیسیون آموزش، کمیسیون ورزش، کمیسیون تغذیه و کمیسیون حمل و نقل و خوابگاه تقسیم بندی نمودیم.

وی در ادامه با تشریح فعالیت ها و وظایف هر یک از کمیسیون ها گفت: در کمیسیون روابط عمومی که طبق قرارداد ما مسئولیت اطلاع رسانی فعالیت های شورای صنفی را به دانشجویان و انتقال مشکلات دانشجویان به شوراها را به عهده داشتند، دوستان ما با تعامل خوبی که با دانشجویان و مفدا داشتند توانستند به خوبی از عهده این مهم برآیند.

نوذری ادامه داد: پیگیری های مسائل و مشکلات در حیطه خوابگاه و حمل و نقل ، از جمله اضافه شدن تعداد سرویس های حمل و نقل، بررسی تأخیرهای سرویس ها، پیگیری بازسازی خوابگاه بوستان و پیگیری کمبودها و نقایص بعد از بازسازی، از جمله فعالیت های شاخص کمیسیون خوابگاه و نقلیه بود.

دبیر شورای صنفی در خصوص کمیسیون آموزش این شورا گفت: پیگیری  هایی در خصوص آموزش دانشجویان به عهده این کمیسیون می باشد، وی افزود:این دوستان از همان ابتدا ارتباط خوبی با مدیریت آموزشی دانشگاه به خصوص شخص مدیر آموزشی دانشگاه برقرار کردند و توانستند موارد زیادی را پیگیری کنند، از جمله: پیگیری نظرسنجی هایی که در این مدیریت در خصوص اساتید صورت می گیرد و تاکنون از انتشار نتایج و بررسی کاربرد این نظر سنجی ها اطلاعی در دست نبود.

وی موجه کردن غیبت یک هفته ای بعد از تعطیلات نوروزی برای دانشجویان ساکن مناطق سیل زده را نیز از جمله فعالیت های مهم این کمیسیون برشمرد و ادامه داد: اعضای کمیسیون ورزشی هم در این مدت به رفع کمبودهای وسایل و مسائل ورزشی در خوابگاهها و تیم های ورزشی و همچنین هدایای دانشجویان قهرمان بودند.

نوذری در ادامه به فعالیت های کمیسیون تغذیه این شورا اشاره کرد و گفت: معرفی منوهای جدید، همکاری با اداره تغذیه برای بستن منوی غذای ماهانه، پیگیری اختلالات سامانه تغذیه و برطرف شدن این نقایص، پیگیری مشکلات سیستم تغذیه در دانشکده اقماری کاشمر همگی از فعالیت های ارزشمند این کمسیون بوده است.

وی در پایان گفت : تمام تلاش تیمی ما بر این بود که نگاه به شورای صنفی را ارتقا دهیم و در این مدت کاربران کانال اطلاع رسانی این شورا را به حدود ۴ یا ۵ برابر افزایش دادیم.

سهراب نوذری از برگزاری جلساتی با رییس دانشگاه و دبیر شورای انضباطی و استاندار خراسان رضوی نیز یاد کرد و گفت: تمام تلاش ما در طول این مدت پیگیری رفع موانع صنفی رفاهی دانشجویان عزیز از جمله درب صارمی و برطرف شدن اختلالات آی تی در کوی پردیس بود که امیدواریم رضایت خاطردانشجویان عزیز را جلب کرده باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.