نمایش همه
 • امیرعلی کافی ۱۴۰۰-۰۹-۰۳ ۱۴:۰۴

  رگفتگو با علی امیر کافی ،برنده مدال طلای المپیاد علمی دانشجویی 1400

  برنده مدال طلای المپیاد علمی دانشجویی : آمده بودیم لذت ببریم و تجربه کسب کنیم

  گفتگو با دانشجویی که مدال طلای المپیاد را کسب کرد و نگاهی متفاوت به درس خواندن دارد کسی که به قول خودش برای اینکه خوش بگذراند درالمپیاد شرکت کرد کسی که به مسیر بیشتر از هدف توجه میکند .

 • محمد جواد فروزانی ۱۴۰۰-۰۹-۰۱ ۱۱:۵۶

  تقدیر از اهل قلم در هفته کتاب و کتابخوانی

  حس کردم می‌توانم به دانشجویان کمک کنم تا سرعت مطالعه‌ی خود را افزایش دهند

  به مناسبت تقدیر مدیریت فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه ایران از برخی کارمندان و دانشجویان اهل قلم دانشگاه که در چاپ و نشر کتاب فرهنگی موفق بوده‌اند گفتگویی صمیمی داشتیم با آقای محمد جواد فروزانی، رتبه ۳ کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و دانشجو میکروب‌شناسی مواد غذایی ورودی ۹۸ دانشگاه ایران. ایشان کتابی در موضوع تندخوانی و تقویت حافظه منتشر کرده و دو کتاب دیگر نیز در دست چاپ دارد. خواندن متن این گفتگو را برای کسانی که علاقمند به توسعه فضای ذهنی خود هستند، پیشنهاد می‌کنیم.

 • دکتر سید بهنام الدین جامعی ۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۱۱:۱۶

  در گفت وگو با دکتر جامعی به مناسبت هفته کتاب و کتابداری مطرح شد

   چراغ بزرگترین کتابخانه علوم پزشکی ایران ۲۴ ساعته روشن بماند

   سرپرست مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه اطلاعات و خدمات کتابخانه این دانشگاه در بین دانشگاه های کشور از کامل ترین منابع است بر ضرورت ۲۴ ساعت شدن فعالیت بزرگترین کتابخانه پزشکی ایران برای رسیدن به هدف دانشگاه نسل سوم تاکید کرد.

 • نوزادان نارس ۱۴۰۰-۰۸-۲۹ ۱۰:۲۷

  به مناسبت روز جهانی نوزاد نارس؛

  نقش موثر متخصصان گفتار درمانی در شناسایی، پیشگیری و درمان مشکلات نوزادان نارس

  گفتار درمانگر در بخشNICU وظیفه تشخیص زود هنگام مشکلات تغذیه‌ای، ارزیابی و مداخله مهارت‌های حرکتی دهانی، هماهنگی مکیدن، بلع و تنفس را در نوزادان نارس و نوزادان با مشکلات پزشکی پیچیده به عهده دارد.

 • چاقی در کودکان ۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۱۰:۵۲

  دلیل چاقی و اضافه وزن کودکان را بشناسیم

  رفتارهای غذایی نامناسب، مصرف غذاهای چرب و پرکالری‌، تنقلات کم ارزش و نوشیدنی‌های پر انرژی، افزایش بی‌تحرکی کودکان و نشستن طولانی مدت در مقابل فرستنده‌های صوتی و تصویری و بازی‌های رایانه‌ای زمینه اضافه وزن و چاقی را در کودکان فراهم کرده است.

 • محدثه جعفری ۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۰۸:۱۷

  راز موفقیت دانشجوی برتر دانشگاه ایران در آزمون جامع علوم پایه؛

  توکل، تعهد، تلاش و استمرار؛ توشه های اصلی رسیدن به موفقیت هستند

  محدثه جعفری اظهار داشت: توکل، تعهد، تلاش و استمرار؛ توشه های اصلی رسیدن به موفقیت هستند، تلاش برای رسیدن به هدف، لذت رسیدن به آن را چندین برابر می کند؛ تعهد در برابر هدف، حس پایبندی و مسئولیت به همراه دارد و توکل در راس همه آنها قراردارد، در تاریکی مطلق کور سویی از انگیزه و امید را در دل انسان روشن نگه می دارد و می توان گفت علم بدون ایمان مثل سقوط آزاد است.

 • دکتر سید ربیع مهدوی ۱۴۰۰-۰۸-۱۶ ۰۹:۳۷

  به مناسبت روز جهانی فیزیک پزشکی در گفت و گویی مطرح شد

   استفاده امن از پرتوها در پرتودرمانی و تصویربرداری در ایران/ رشته ای با دغدغه های استخدامی

  مدیر گروه فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران با تشریح برنامه های روز جهانی فیزیک پزشکی به خدمات این رشته پزشکی پرداخت و گفت: ایران از نظر جامعه فیزیک پزشکی یکی از غنی ترین کشورهای دنیا است براین اساس استفاده امن از پرتو در بخش های رادیو تراپی و تصویربرداری فراهم شده است.

 • عمل لیزیک چشم ۱۴۰۰-۰۸-۰۹ ۰۸:۲۱

  آیا جراحی لیزیک چشم و حذف عینک برای همه افراد مفید است؟

   جراحی لیزیک چشم به منظور حذف دائمی عینک این روزها توجه بسیاری را به خود جلب کرده است، اما آیا این جراحی و برداشتن عینک برای همه افراد مفید است؟

 • ماسک سیلماسک ۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۰۹:۵۷

  در دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام شد:

  تولید سیلماسک؛ محصول فناورانه شرکت سلامت اندیشان دانا

  شرکت فناور سلامت اندیشان دانا تحت پوشش مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران موفق به تولید ماسکی ویژه با نام تجاری سیلماسک شد که کاربرد پزشکی و صنعتی دارد.

 • دکتر شبنم نوحه سرا ۱۴۰۰-۰۸-۰۱ ۰۸:۳۶

  گفتگو با دکتر شبنم نوحه سرا؛ دانشیار گروه روانپزشکی دانشگاه ایران

  درس هایی که در دوران کرونا آموختیم

  قریب به دو سال است که ویروس کرونا جهان را فرا گرفته و تبعات زیادی به همراه خود برای بشر ایجاد کرده است. بیماری، رکود اقتصادی و از دست دادن عزیزان، از جمله دستاوردهای تلخ این ویروس برای انسان بوده اما با تغییر سبک زندگی و کار، دوره نوینی در کسب و کار و ارتباطات نیز بوجود آمد که باید مورد توجه قرار گیرد . به همین بهانه روابط عمومی دانشکده پزشکی با دکتر شبنم نوحه سرا؛ دانشیار گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفتگویی انجام داده که به آن می پردازیم.

 • سلامتکده بهشت ۱۴۰۰-۰۷-۲۷ ۱۳:۴۶

  سلامتکده بهشت جزء اولین و بزرگترین مراکز تخصصی طب سنتی ایران

  سلامتکده طب ایرانی بهشت با رویکرد حفظ سلامتی، پیشگیری و درمان تخصصی بیماری‌های زنان، نازایی، دیابت، فشار خون، گوارش، مفاصل، پوست و مو و سایر بیماری ها در حال انجام فعالیت آموزشی و پژوهشی است.

 • دکتر سحر عشرتی ۱۴۰۰-۰۷-۲۶ ۱۱:۲۷

  گفتگو با دکتر سحر عشرتی به مناسبت هفته سلامت روان

  خبرنگار روابط عمومی دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان- انستیتو روانپزشکی تهران با دکتر سحر عشرتی، دارای مدرک دکترای رشته مطالعات اعتیاد و عضو هیئت علمی دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی ایران گفتگویی با عنوان «تأثیر انگ بر نابرابری  خدمات سلامت روان در جامعه» انجام داده که توجه خوانندگان را به شرح آن جلب می‌کنیم.

 • روز جهانی غذا ۱۴۰۰-۰۷-۲۵ ۰۸:۴۴

  به مناسبت روز جهانی غذا

  رعایت الگوی تغذیه‌ای سالم، یکی از مهمترین عوامل در تقویت سیستم ایمنی است

  در گفتگو با دکتر محمد طباطبایی؛ یک الگوی غذای سالم، زمانی سالم محسوب می شود که با تامین غذای کافی، ایمن، مغذی و متنوع؛ نیازهای تغذیه‌ای افراد را تامین کند. رعایت الگوی تغذیه ای سالم، یکی از مهمترین و اساسی ترین عوامل در تقویت سیستم ایمنی بدن و حفظ سلامت است که می‌تواند موجب کاهش ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر از جمله، بیماری‌های قلبی- عروقی، کبدی، پرفشاری خون، دیابت، آسم و مشکلات تنفسی، سرطان‌ها، اضافه وزن و چاقی شود. 

 • به ماه رویت ۱۴۰۰-۰۷-۲۴ ۰۹:۲۱

  به ماه رویت قسم

 • دکتر رامتین حدیقی ۱۴۰۰-۰۷-۲۱ ۰۹:۱۱

  در گفتگو با دکتر رامتین حدیقی؛

  جشنواره قرآن باید به تغییر رفتار و افزایش نشاط معنوی و اُنس با قرآن منتج شود

  به مناسبت آغاز بیست و ششمین دوره از جشنواره قرآنی هدهد؛ گفتگویی داشتیم با دکتر رامتین حدیقی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ایران که تقدیم خوانندگان و مخاطبان دانشگاهی می‌شود.

 • سلامت روان ۱۴۰۰-۰۷-۱۹ ۱۱:۲۶

  برای یادآوری حق برابر در دسترسی به خدمات سلامت روان؛

   "سلامت روان در جهانی نابرابر" شعار امسال سازمان جهانی بهداشت

  در آغاز هفته سلامت روان، روابط عمومی دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان- انستیتو روانپزشکی تهران، با دکتر سید وحید شریعت روانپزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و رئیس دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان گفتگو کرده تا بیشتر با موضوع سلامت روان و اختصاص یک هفته برای این موضوع بیشتر آشنا شویم. 

 • فاطمه سادات حسینی بهارانچی ۱۴۰۰-۰۷-۱۷ ۱۲:۱۷

  توسط دریافت کننده مدال طلا نمایشگاه مالکیت‌های فکری، اختراع، نوآوری و تکنولوژی تایلند IPITEX؛

  اختراعی در راستای بهبود معنی‌دار شاخص‌های سلامت کشور

  دکتر فاطمه سادات حسینی بهارانچی عضو هیئت علمی گروه آمار زیستی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: نوآوری این اختراع به گونه ای است که تجاری سازی آن می تواند با تسریع فرایند درمان و کاهش عوارض درمان شکستگی های استخوانی، به افزایش کیفیت زندگی بیماران کمک کند و نیز در کاهشِ بارِ بیماری به طور معنی داری موثر باشد. به همین خاطر این اختراع را می توانیم محصولی  در راستای بهبود معنی دار شاخص‌های سلامت کشور بدانیم که این مسئله در روندِ تحقق اهداف توسعه پایدار که از برنامه‌های الویت‌دار سازمان ملل متحد است تاثیر به سزایی دارد.

 • دکتر مجاهدی ۱۴۰۰-۰۷-۱۴ ۰۹:۳۰

  معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت:

  جشنواره طب ایرانی زمینه توسعه طب ایرانی را فراهم می‌کند

  ارائه فعالیت‌های علمی برجسته و معرفی پژوهشگران موفق در جشنواره طب ایرانی نگاه محافل علمی و عمومی را به جریان علمی طب ایرانی معطوف کرده و زمینه توسعه بیشتر این مکتب طبی را فراهم می‌کند.

 • حسین مقدسیان ۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۰۹:۴۱

   ۱۰۹ نفر از دانشجویان دانشگاه ایران به فراخوان پویش "مجاهدین واکسیناسیون" پاسخ مثبت دادند/ دانشجویان ورودی ۹۹ در جمع داوطلبین

  در حاشیه فراخوان پویش "مجاهدین واکسیناسیون" گفتگویی با آقای مقدسیان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران صورت پذیرفت که تقدیم مخاطبان می‌شود.

 • دکتر محمدتقی جغتایی ۱۴۰۰-۰۷-۰۳ ۰۹:۲۱

  گفتگو با مردی پرتلاش که رمز موفقیت را بودن در کنار مردم می داند

  میهمان این هفته تاریخ شفاهی، زاده شهرستان جوین از دیار سربداران سبزوار بزرگ است. او در خرداد ماه سال  ۱۳۳۷ در خانواده ای متوسط متولد و بزرگ می شود؛ دوره ابتدایی را در سبزوار و دوره متوسطه را در مشهد می گذراند.

 • سلامت روان ۱۴۰۰-۰۷-۰۳ ۰۹:۰۸

  مدیر عامل شرکت دانش بنیان روان آزمای دانشگاه علوم پزشکی ایران:

  روان آزمای ایران همیار پژوهشگران حوزه سلامت روان

  شرکت دانش بنیان روان آزمای ایران با ساخت پرسشنامه ها و نرم‌افزارهای سنجش روانشناختی به محققین و درمانگران حوزه سلامت روان کمک می کند. در همین  راستا گفتگویی با دکتر احمد عاشوری؛ مدیر عامل شرکت دانش بنیان روان آزمای دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام گرفته است.

 • طب سنتی ۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۱۱:۲۴

  رییس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ایران:

  استفاده از طب سنتی در کنار طب رایج از موثرترین اقدامات پزشکی امروز است

  رییس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ایران گفت: امروزه یکی از بهترین و مؤثرترین اقداماتی که در زمینه پزشکی دنیا صورت گرفته، استفاده از طب سنتی و مکمل در کنار طب رایج است.

 • آلزایمر ۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۱۰:۵۷

  سی ام شهریور روز جهانی آلزایمر؛

  مطالعه، یادگیری زبان و بازی‌های فکری موثر در پیشگیری آلزایمر غیر ژنتیکی

  بیست و یکم ماه سپتامبر (سی‌ام شهریور ماه) روز جهانی آلزایمر نام گرفته است. آلزایمر شایع‌ترین نوع زوال عقل است که حافظه، افکار، مهارت‌های کلامی و قضاوت، درک مطلب و به طور کلی عملکرد شناختی بیمار را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بیمار مبتلا شایسته احترام و درک متقابل است. خانواده فرد مبتلا با موقعیتی ترسناک و دشوار مواجه هستند و واکنش‌های اجتماعی،‌ تمسخر و رفتارهایی دور از شان می‌تواند این افراد را تحت فشار بیشتر قرار دهد.

 • واکسن واکسیناسیون ۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۱۰:۱۹

  مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی ایران/وضعیت تزریق دُز بوستر و حذف محدودیت سنی

  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه سعی ما این است که تا اواسط یا اواخر آبان ماه برای کل جمعیت تحت  پوشش دانشگاه، واکسیناسیون‌ را کامل کنیم، در عین حال مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون تحت پوشش این دانشگاه را اعلام کرد.

 • روانی کرونا ۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۰۸:۴۱

  در گفتگو با یک روانپزشک مطرح شد

  چند راهکار برای جلوگیری از آسیب های روانی ناشی از کرونا

   یک متخصص روانپزشکی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران بر این باور است روزی کرونا تمام می شود اما پیامدهای آن در جامعه باقی خواهد ماند اما می توان آسیب های روانی ناشی از آن را با چند راهکار به حداقل رساند.

 • کلاس‌های آموزشی سمیولوژی ۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۰۹:۳۲

  مهارت "استدلال بالینی" آموزش واقعی پزشکی است /  اقدام دانشگاه ایران الگوی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

  معاون آموزش پزشکی عمومی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه ایده آل‌ترین شکل آموزش به صورت آموزش تلفیقی است، ابراز امیدواری کرد تا مهارت استدلال بالینی که این دانشگاه اقدام کرده، هرچه سریعتر در دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی اجرایی شود.

 • دکتر کوهپایه زاده ۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۱۱:۳۶

  «لامبدا» هنوز به «ایران» نرسیده است/ واکسیناسیون شبانه‌روزی می‌شود

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه تهران هنوز در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، از ویژگی‌های واکسن کووپارس، آخرین وضعیت واکسیناسیون، وضعیت مراکز درمانی و میزان مبتلایان و بستری شدگان کرونایی در استان تهران خبر داد.

 • دکتر الهام بهرنگی ۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۰۹:۳۰

  کار با دستگاه لیزر در مقطع دستیاری به شکل روتیشن و مدون یکی از نقاط قوت گروه پوست دانشگاه ایران است

  در راستای آشنایی بیشتر با گروه پوست و فعالیت های این گروه گفتگویی با خانم دکتر الهام بهرنگی مدیر گروه پوست و مو دانشگاه علوم پزشکی ایران صورت گرفته که در زیر به آن می‌پردازیم.

 • معرفی نشریه زی ۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۰۸:۰۴

  دبیر اجرایی نشریه علوم انسانی سلامت «زی»:

  حضور فعالانۀ دانشجویان علوم پزشکی در حوزۀ نشریات عامل گسترش تفکر نقادانه و همه‌جانبه می‌شود

  دبیر اجرایی نشریه علوم انسانی سلامت «زی» با اشاره به اهمیت موضوعات فرهنگی عنوان کرد: آنچه عموماً از دانشجویان حِرف علوم پزشکی -و اختصاصاً رشتۀ پزشکی- تصور می‌رود، پرداختن به مسائل تحصیلی و صرف تمام اوقات روزانۀ خود به مطالعه و کسب علم در حوزۀ دانش تخصصی، به دلیل حجم مطالب و البته حساسیت این رشته است. اما از آنجاکه حوزۀ پزشکی و سلامت، ارتباط تنگاتنگی با سایر حوزه‌های زندگی مدرن از جمله اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و... دارد، حضور فعالانۀ دانشجویان علوم پزشکی در حوزۀ نشریات، در ایجاد و گسترش تفکری نقادانه و همه‌جانبه نسبت به آنچه در محیط پیرامون به وقوع می‌پیوندد، تأثیری فراموش‌نشدنی بر جای خواهد گذاشت.

 • دکتر ناهید جلیله وند ۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۱۲:۳۵

  گروه گفتار درمانی دانشگاه ایران پیشرو در درمان اختلالات گفتار، زبان و بلع

  گروه گفتاردرمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران با دارا بودن کلینیک های تخصصی در درمان اختلالات حنجره و بلع پیشرو است. رشته گفتاردرمانی یا آسیب شناسی گفتار زبان اولین بار در دانشکده توانبخشی و رفاه اجتماعی تاسیس شد.  در واقع گروه گفتاردرمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران با قدمت نزدیک به نیم قرن ، در سال ۱۳۵۲ در دانشکده توانبخشی و رفاه اجتماعی با نام کنونی دانشکده علوم توانبخشی تاسیس شده است. این گروه افتخار فارغ التحصیلی پیشکسوتان رشته گفتاردرمانی را داراست. فارغ التحصیلان این گروه از  بنیانگذاران رشته گفتاردرمانی در دانشگاه های سراسر ایران  هستند. در این راستا گفتگویی با دکتر ناهید جلیله وند؛ مدیر گروه گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران به شرح زیر انجام گرفته است.