نمایش همه
 • مراغه ۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۴:۴۰

  دانشکده علوم پزشکی مراغه در مسیر توسعه

  با تصویب شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی، دانشکده علوم پزشکی مراغه از مهر ماه۱۴۰۰ در رشته جدید دانشجو می پذیرد.

 • مراغه ۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۱:۴۷

  به مناسبت روز جهانی اهدای خون؛

  پویش دانشجویی " اهدای خون تداوم زندگی"

  به مناسبت روز ۱۴ ژوئن، مصادف با ۲۴ خردادماه به عنوان «روز جهانی اهدای خون» پویش دانشجویی «اهدای خون، تداوم زندگی» در روزهای۲۳ و ۲۴ خردادماه در دانشگاهای علوم پزشکی سراسر کشور به اجرا درمی‌آید.

 • مراغه ۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۱:۱۷

  پانسمان ها ی نوین تحولی در بهبود زخم

  پانسمان نوین یک ایده خالقانه برای درمان زخم هایمزمن و عفونی و انواع زخم های با وسعت طوالنی یاعمق زیاد است. برخالف پانسمان سنتی که به صورت خشک و به تنهایی مورد استفاده قرار می گیرد و نیاز به چسپ یا گره دارد، پانسمان نوین معموال خود چسپ است.

 • مراغه ۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۰۹:۴۷

  اردوی جهادی جهادگران دانشکده علوم پزشکی مراغه برگزار شد

  اردوی جهادی سفیران سلامت دانشکده علوم پزشکی مراغه با همکاری گروه جهادی شهید مهکام و بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه در مناطق کمتر برخوردار مراغه برگزار شد.

 • مراغه ۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۰۹:۱۹

  مدیران آموزش عالی اظهارنظر کردند؛

  آخرین وضعیت واکسیناسیون دانشگاهیان/ سال تحصیلی آینده ترکیبی از کلاس‌های حضوری و مجازی

  روسای دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در شهر تهران به همراه مسئولان آموزش عالی بر لزوم واکسیناسیون دانشگاهیان و برگزاری ترم آینده به صورت حضوری و مجازی تاکید کردند.

 • ترم تابستانی ۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۰۹:۰۶

  مدیرکل امور شاهد و ایثارگر خبر داد؛

  آغاز ثبت نام ترم تابستانی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر

  مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت از آغاز ثبت نام ترم تابستانی برای دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های علوم پزشکی در ۱۳۰ درس خبر داد.

 • مراغه ۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۰۹:۰۳

  دانشگاه علوم پزشکی مجازی اعلام کرد:

  فراخوان برگزاری برنامه ترم تابستانی مجازی برای دانشجویان دانشگاه ها

  دانشگاه علوم پزشکی مجازی در راستای ایفای نقش خود به عنوان متولی ارائه آموزش های مجازی در کشور تمام تلاش خود را برای ارائه آموزش های با کیفیت از اعضای هیات علمی سطح بالای کشور جهت آموزش دانشجویان به کار گرفته است.

 • واکسن ایران برکت ۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۰۸:۵۴

  تولید واکسن "ایران برکت" به ۳ میلیون دوز رسید

  مدیر اجرایی مطالعات بالینی واکسن تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با تاکید بر روند مناسب تولید واکسن "کوو ایران برکت" گفت: با آغاز تولید از ابتدای خرداد تاکنون حدود سه میلیون دوز واکسن تولید شده است و از تیرماه با راه‌اندازی خط تولید جدید، ماهانه ۱۱ میلیون دوز واکسن تولید خواهد شد.

 • مراغه ۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۰۸:۴۷

  اینفوگرافیک/ به جنگ سرطان برویم

  رژیم غذایی شما می تواند بر خطر ابتلا به سرطان تاثیرگذار باشد. بر همین اساس، مصرف مواد غذایی سالم و مغذی حین یا پس از درمان سرطان اهمیت دارد. برخی مواد غذایی از جمله میوه ها حاوی ترکیبات تقویت کننده سلامت هستند که ممکن است رشد تومور را کند کرده، برخی عوارض جانبی ناشی از درمان این بیماری را کاهش داده و به هموار کردن مسیر ریکاوری کمک کنند.

 • مراغه ۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۰۸:۴۱

  اینفوگرافیک/ اهدای خون تداوم تپش قلب جهان

  ۲۵ خرداد برابر با ۱۴ ژوئن، به منظور قدردانی از اهدا کنندگان خون و آگاهی بخشی به مردم در خصوص اثرات مثبت این کار، از سوی سازمان بهداشت جهانی، جامعه بین المللی انتقال خون، انجمن بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و اتحادیه بین المللی سازمان‌های اهداکنندگان خون به عنوان روز جهانی اهدای خون نامیده شده است.

 • اهدای خون برای اهدای زندگی ۱۴۰۰-۰۳-۲۴ ۰۹:۴۵

  کاری از مفدا مراغه به مناسبت روز جهانی اهدای خون؛

  اهدای خون تبلور زیبای انسانیت و مهرورزی است

  پادکست ویژه دانشکده علوم پزشکی مراغه به مناسبت روز جهانی اهدای خون

 • مازندران / روز اهدای خون ۱۴۰۰-۰۳-۲۴ ۰۹:۱۰

  ۱۴ ژوئن مصادف با ۲۴ خرداد روز جهانی اهدای خون

  روز (۱۴ ژوئن) هر سال به نام روز جهانی اهدای خون (روز جهانی تقدیر از اهدا کنندگان خون) انتخاب شده‌است. در این روز از همت والا و فعالیت انسان دوستانه تمام کسانی که در زمینه اهدا و انتقال خون و نجات جان انسان‌ها تلاش می‌کنند، قدردانی می‌شود.

 • آزمون استخدامی ۱۴۰۰-۰۳-۲۴ ۰۸:۵۹

  اصلاحات دفترچه اعلام شد؛

  مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه‌ها تمدید شد

  مهلت ثبت نام و اصلاحات دفترچه‌ راهنمای ثبت‌نام در آزمون استخدام پیمانی دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزشی، پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سال ۱۴۰۰ تمدید شد.

 • مراغه ۱۴۰۰-۰۳-۲۴ ۰۸:۵۶

  رئیس دانشکده در مصاحبه با ایرنا مراغه تاکید کرد؛

  تنها ۲ مورد جزئی از عوارض واکسن کرونا در مراغه ثبت شده است

  دکتر اصغر تنومند رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه با اشاره به اینکه حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن کرونا به گروه‌های هدف تزریق شده، گفت: تاکنون تنها ۲ مورد جزئی از عوارض واکسن کرونا در شهرستان ثبت شده است.

 • اهدای خون تو، تداوم تپش قلب جهان ۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۱۹:۴۸

  به مناسبت روز جهانی اهدای خون؛

  قطره قطره خون تو ، لحظه لحظه زندگی من / کلیپ

  سازمان بهداشت جهانی، جامعه بین‌المللی انتقال خون، انجمن بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر و اتحادیه بین‌المللی سازمان‌های اهداکنندگان خون به اتفاق از سال ۲۰۰۴ میلادی (۱۳۸۳) ،۱۴ ژوئن را روز جهانی اهداکننده خون نامگذاری کردند و از همه کشورها خواستند در این روز برای بزرگداشت اهداکنندگان برنامه‌ریزی نمایند. این روز به مناسبت سالروز تولد کارل لنداشتاینر کاشف گروه‌های خونی و برنده جایزه نوبل در سال ۱۹۳۰ انتخاب شد.

 • ولادت حضرت معصومه(س) ۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۱۱:۵۰

  به مناسبت روز دختر؛

  ای بهار آرزوی نسل فردا، / ای فروغ عشق از روی تو پیدا روزت مبارک / کلیپ

  حضرت معصومه (س) در روز اول ذی القعده سال ۱۷۳ هجری، در شهر مدینه چشم به جهان گشود. پدر بزرگوار او امام موسی‌ کاظم (ع) امام هفتم شیعیان و مادر گرامی ایشان نجمه مادر بزرگوار امام رضا (ع) است.

 • ولادت حضرت معصومه (س) ۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۱۱:۲۱

  به مناسبت روز دختر؛

  ای نازترین آفرینش خدا روزت مبارک/ پادکست

  پادکست ویژه دانشکده علوم پزشکی مراغه به مناسبت روز دختر و ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها

 • مراغه ۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۱:۳۱

  چند دوز واکسن کرونا در ایران تزریق شده است؟

  در هفته‌های اخیر بحث توقف واکسیناسیون گروه‌های هدف مطرح شد اما سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونابا تکذیب توقف روند تزریق واکسن به گروه‌های پرخطر، اعلام کرد که واکسیناسیون متوقف نشده و تا اطمینان از رسیدن محموله بعدی گروه‌های پرخطر را واکسینه خواهیم کرد.

 • ولادت حضرت معصومه(س) ۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۱:۲۵

  به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر

  روزی برای مادران فردا

  در تقویم ملی کشور روز اول ماه ذی القعده، روز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) را به دلیل تجرد آن حضرت به نام روز دختر نامگذاری کرده‌اند تا به مادران فردا و آینده این مرز وبوم ارج بگذارند.

 • کلیه دانشجویان کشور تا پایان فصل پاییز واکسینه خواهند شد/واکسینه شدن ۵۰۰ هزار دانشجو تا شهریورماه جاری ۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۱:۲۲

  در نشست "هم‌اندیشی آغاز آموزش حضوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور" مطرح شد؛

  کلیه دانشجویان کشور تا پایان فصل پاییز واکسینه خواهند شد/واکسینه شدن ۵۰۰ هزار دانشجو تا شهریورماه جاری

  معاون بهداشت وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت آغاز آموزش حضوری مدارس و دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، از واکسیناسیون اساتید، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه‌های در مردادماه جاری و واکسیناسیون کلیه دانشجویان تا پایان فصل پاییز خبر داد و گفت: مجموع ۲۰۰ هزار نفر استاد، عضو هیأت علمی و کارکنان دانشگاه‌های کشور در مرداد ماه جاری، ۵۰۰ هزار نفر از دانشجویان را در شهریور ماه جاری و کلیه دانشجویان کشور را تا انتهای پاییز امسال واکسینه خواهیم کرد.

 • تیتر 12 ۱۴۰۰-۰۳-۱۸ ۱۲:۲۳

  ۳۶ هزار اثر جشنواره «تیتر ۱۲» داوری و نمرات آن‌ها به ثبت نهایی رسید

  پس از گذشت حدود ۵۰ روز از شروع فرایند داوری جشنواره «تیتر ۱۲»، تعداد ۳۶ هزار اثر داوری و نمرات آنها به ثبت نهایی رسیده و سایر آثار و نشریات در وضعیت ذخیره موقت و درحال داوری قرار دارد.

 • مراغه ۱۴۰۰-۰۳-۱۸ ۱۲:۲۲

  رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها خبر داد:

  تسهیل صدور مجوز برنامه‌های انتخاباتی دانشجویان در هیات‌های نظارت

  رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها از تسهیل صدور مجوز برنامه‌های انتخاباتی دانشجویان در هیات‌های نظارت دانشگاه ها خبر داد.

 • مراغه ۱۴۰۰-۰۳-۱۸ ۱۲:۱۲

  وضعیت آماده‌سازی واکسن کووایران برای توزیع عمومی

  مدیر گروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا برکت در ارتباط با روند تولید و آماده سازی واکسن کووایران برکت برای استفاده عموم مردم توضیحاتی ارائه داد.

 • جزئیات برگزاری اولین آزمون استخدامی۱۴۰۰ ۱۴۰۰-۰۳-۱۸ ۱۲:۰۸

  ثبت‌نام‌ آزمون‌ استخدامی دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزشی و پارک‌های علم و فناوری وزارت علوم آغاز شد

  فرصت ثبت‌نام‌ و شرکت در آزمون‌ استخدام پیمانی دانشگاه ها، مؤسسات آموزشی پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سال ۱۴۰۰ از امروز ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ آغاز شد.

 • حمله قلبی ۱۴۰۰-۰۳-۱۸ ۱۲:۰۶

  الگوریتمی که حمله قلبی را در جوانان پیش‌بینی می‌کند

  پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدید خود، الگوریتمی را به کار گرفته‌اند تا امکان حمله قلبی را در بزرگسالان جوان پیش‌بینی کنند.

 • پیام وزیر بهداشت به مناسبت هفته ملی بدون دخانیات ۱۴۰۰-۰۳-۱۸ ۱۲:۰۳

  در نامه‌ای به معاون آموزشی صورت گرفت؛

  دستور وزیر بهداشت برای توانمندسازی دانشجویان مامایی

  وزیر بهداشت در نامه‌ای به معاون آموزشی وزیر بهداشت، بر ضرورت توانمندسازی کادر مامایی با حضور هرچه بیشتر دانشجویان و مربیان مامایی در بخش های زنان و زایمان جهت فراگیری آموزش‌های لازم تاکید کرد.

 • رحلت امام خمینی ۱۴۰۰-۰۳-۱۷ ۰۹:۲۱

  پادکست ویژه دانشکده علوم پزشکی مراغه به مناسبت ساروز ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی

 • مراغه ۱۴۰۰-۰۳-۱۷ ۰۸:۳۹

  کلیپ/ " روایت ۱۴ خرداد"

  سی و دومین سالگرد عروج ملکوتی و جانسوز سلاله پاک نبی مکرم اسلام و اهل‌بیت عصمت و طهارت (صلوات الله علیهم اجمعین)، حضرت امام خمینی (اعلی الله مقامه الشریف) فرا رسید و دگربار، داغ هجران آن رهبر فقید و بنیان‌گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در دل‌های مالامال از عشق به اسلام ناب محمدی (صل الله علیه و آله و سلم) تازه گردید. به همین مناسبت کلیپی در این این راستا توسط پایگاه خبری مفدا مراغه منتشر گردید.

 • مراغه ۱۴۰۰-۰۳-۱۷ ۰۸:۲۹

  برخی از ویژگی‌های مورد انتظار از مؤمنان در کلام امام صادق (ع)

  امام صادق علیه السلام در مدت ۳۴ سال امامت پربرکت خویش نقش شایسته ای در گسترش فرهنگ حیاتبخش اسلام انجام داد . آن حضرت با استفاده از فرصت بدست آمده در عصر خویش (درگیری و نزاع میان بنی امیه و بنی عباس) وسیع‌ترین دانشگاه اسلامی را پی‌ریزی نمود; در دانشگاه آن حضرت حدود ۴۰۰۰ نفر شاگرد پرورش یافتند که برخی از آنان از رهبران فکری تشیع به شمار می‌آیند . هشام بن حکم، عبد الله بن ابی جعفر، هشام بن سالم، محمد بن مسلم، مفضل بن عمر و جابر بن حیان از آن جمله‌اند.

 • صدوپنجاه‌ونهمین شماره خبرنامه مفد ۱۴۰۰-۰۳-۱۷ ۰۸:۱۳

  "صدوپنجاه‌ونهمین شماره خبرنامه مفدا" منتشر شد

  صدوپنجاه‌ونهمین شماره هفته‌نامه خبری مفدا منتشر شد، در این شماره مهم‌ترین اخبار فعالیت‌ها و رویدادهای مهم فرهنگی، صنفی، دانشجویی، آموزشی و علمی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در بازه زمانی ۲۹ اردیبهشت ماه تا ۱۲ خرداد ماه ۱۴۰۰ منتشر شده است.