viewAll
 • عکس تبریز ۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۱۶:۴۹

  میان انتقاد و توهین و ناامید کردن تمایز وجود دارد

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این مراسم با اشاره به اینکه اصلاح امور از مسیر انتقاد ممکن است، اظهار کرد: تیم مدیریتی دانشگاه در دوره جدید به دنبال گسترش فضای انتقاد در دانشگاه بوده است. میان انتقاد و توهین و ناامید کردن تمایز وجود دارد و شایسته است با پرهیز از توهین و هتاکی، فضای انتقاد سالم و سازنده در دانشگاه حفظ شود. 

 • عکس تبریز ۱۴۰۱-۰۳-۲۹ ۱۹:۱۱

  در گفتگو با زوج‌های جوان دانشگاه علوم پزشکی تبریز مطرح شد؛

  کلیپ/ و چرا ازدواج ...

  «چرا ازدواج کنیم؟»، «معیارهای انتخاب همسر چیست؟»، «بهترین سن ازدواج چه زمانی است؟» و... از سوالاتی هستند که هر فردی در زندگی خویش با آن مواجه است. شنیدن پاسخ این سوالات از زبان زوج های دانشجویی که قدم در راه زندگی مشترک گذاشته اند دارای حلاوت و دور از شعارزدگی است و از باورهای قلبی آنان نشات می گیرد. کلیپ «و چرا ازدواج...» روایت چرایی و چگونگی آغاز زندگی مشترک تعدای از زوج های دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از زبان خودشان است که به همت مفدا تبریز، تهیه و تنظیم شده است.

 • عکس تبریز ۱۴۰۱-۰۳-۲۸ ۱۹:۴۱

  حضور بیش از ۵۵۰ دانشجو در ویژه برنامه آشنایی دانشجویان ورودی های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ با مدیریت امور فرهنگی دانشگاه

  دکتر مهدی پروین زاده با اشاره به اینکه ویژه برنامه آشنایی دانشجویان ورودی های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ با مدیریت امور فرهنگی دانشگاه از ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد و تا ۱۸ خرداد ماه سال جاری ادامه داشت، اظهار کرد: دانشجویان رشته ها و دانشکده های مختلف با برنامه ریزی و گروه بندی در این مدیریت حضور می یافتند و از نزدیک با بخش های مختلف این مدیریت آشنا شدند. 

 • عکس تبریز سری اول ۱۴۰۱-۰۳-۲۸ ۱۷:۲۷

  به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صورت گرفت؛

  برگزاری بیست و چهارمین دوره ازدواج دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این مراسم اظهار کرد: کانون خانواده در اسلام کانون بسیار مهمی است و دوران دانشجویی نیز زمان مناسبی برای ازدواج است؛ چراکه آشنایی دختر و پسر از یکدیگر بیشتر است و زمان بیشتری دارند و دقیق‌تر انجام می‌شود و عشق و محبت بیشتری هم میان آنها وجود دارد همچنین خانواده‌ها هم آسان‌تر می‌گیرند.

 • عکس تبریز سری سوم ۱۴۰۱-۰۳-۲۷ ۱۹:۴۲

  به مناسبت دهه کرامت و روز دختر به همت تعدادی از کانون های دانشجویی دانشگاه انجام گرفت؛

  برگزاری ویژه برنامه «فرشته های زمینی» در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

  شعرخوانی معین تبریزی، اجرای موسیقی در دو بخش، اجرای تئاتر طنز و استندآپ، سخنرانی دکتر جوادی فام، تقدیر از دختران فعال فرهنگی کانون های برگزار کننده، برگزاری سه مسابقه متنوع، قرعه کشی سفر مشهد مقدس و اهدای جوایز به قید قرعه و... از جمله بخش های ویژه برنامه «فرشته های زمینی» بود.

 • عکس تبریز سری سوم ۱۴۰۱-۰۳-۲۲ ۲۰:۵۳

  به مناسبت میلاد امام رضا(ع) و به همت تعدادی از کانون های دانشجویی دانشگاه صورت گرفت؛

  برگزاری جشن «بانی مهر» در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

  خیرمقدم گویی مدیر امور فرهنگی دانشگاه، پخش صلوات خاصه امام رضا(ع)، شعرخوانی معین تبریزی، سخنرانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اجرای موسیقی در دو بخش، استندآپ کمدی، برگزاری مسابقات جذاب، قرعه کشی مشهد مقدس و هشت قطعه فرش متبرک حرم مطهر امام رضا(ع) و... از جمله بخش های جشن «بانی مهر» در دانشگاه علوم پزشکی تبریز بود.

 • عکس تبریز ۱۴۰۱-۰۳-۲۱ ۲۰:۳۷

  کاری از مفدا تبریز؛

  کلیپ/ سلام می‌دهم از دور و در دلم غوغاست

  یازدهم ذی القعده، سالروز میلاد حضرت علی بن موسی الرضا(ع)است.مفدا تبریز، کلیپ "سلام می دهم از دور و در دلم غوغاست" را به این مناسبت تدارک دیده است تا سلام و عرض ادب و احترام خود را به ساحت این امام رئوف ادا کرده باشد. مسعود واعظ، مریم فرضی، زینب مرادلو، علی زمانی، مهرداد حمیدی، حمیدرضا زیارتی، دست اندرکاران تهیه این کلیپ هستند. زهراآقائی، تنظیم و امیرقربانی عظمی تولید محتوی این کلیپ را بر عهده داشتند.

 • عکس تبریز ۱۴۰۱-۰۳-۱۶ ۱۶:۴۲

  کلیپ/ برگزاری میز ارتباطات مردمی سفر ریاست جمهوری به استان آذربایجان شرقی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

  میز ارتباطات مردمی سفر ریاست جمهوری به استان آذربایجان شرقی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور دکتر یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نماینده تام الاختیار وزارت ، دکتر بهمن نقی پور، رئیس دانشگاه، اعضای هیات رئیسه و مسئولان، مدیران و کارشناسان بخش های مختلف دانشگاه از ساعت ۸ تا ۱۸در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، یازدهم و دوازدهم خرداد ماه ۱۴۰۱، در مرکز توسعه آموزش پزشکی (EDC) دانشگاه برگزار شد.

 • رادیو مفدا تبریز ۱۴۰۱-۰۳-۱۴ ۰۳:۰۹

  پادکست/ صورت زیبایت در آئینه قلبم منقوش است...

  امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی نمونه بارز و عینی انسانی الهی و ملکوتی بود و از جمله نوادر روزگار ما بود که چه در کل جامعه و فرآیند انقلاب و چه در زندگی خصوصی و خانوادگی خود برخوردی توأم با اکرام و احترام با زنان و دختران داشت. پادکست «صورت زیبایت در آئینه قلبم منقوش است...» که به همت مفدا تبریز با همکاری اداره فرهنگی و هنری مدیریت امور فرهنگی دانشگاه تولیده شده است به نحوه برخورد و رفتار این بزرگمرد تاریخ با همسرشان به صورت اجمالی می پردازد. گویندگان این اثر به ترتیب خوانش عبارتند از: رضا رنجبری، زینب مرادلو، مریم درخشان، حمیدرضا زیارتی، نسیم شهسواری و مهرداد حمیدی.

 • عکس تبریز ۱۴۰۱-۰۳-۱۱ ۲۲:۳۷

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت و گو با مفدا تبریز مطرح کرد:

  کلیپ/ هر اندازه ارتباط مردم و مسئولان بیشتر و سهل تر باشد، حل مشکلات راحت تر خواهد بود

  دکتر بهمن نقی پور در حاشیه روز نخست برگزاری میز ارتباطات مردمی سفر ریاست جمهوری به استان آذربایجان شرقی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه هر اندازه ارتباط مردم و مسئولان بیشتر و سهل تر باشد، حل مشکلات راحت تر خواهد بود، اظهار کرد: ارتباط مردم و مسئولان باعث آشنایی نزدیک تر با مشکلات و شفاف سازی فعالیت ها می شود و به رفع سوء تفاهم های احتمالی می انجامد.

 • همخوانی «سلام فرمانده» به زبان ترکی در تبریز ۱۴۰۱-۰۳-۱۱ ۲۰:۳۰

  طنین «سلام فرمانده» به زبان ترکی در تبریز/ حماسه تبریزی‌ها در رستاخیز «سلام فرمانده»

  این سرود با اعلام دلدادگی نسل جدید نسبت به حضرت امام عصر(عج) آغاز و محوریت آن اعلام آمادگی این نسل برای فراهم سازی زمینه ظهور حضرت و فرمانبرداری از اوامر ایشان است. نسل جوان در ادامه این سرود خود را سربازان ولایت فقیه و نسل غیور جامانده از میدان نبرد با کفر می‌نامند.

 • عکس تبریز ۱۴۰۱-۰۳-۱۱ ۱۴:۰۸

  مراسم تجلیل از برگزیدگان و عوامل اجرائی ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد

  رئیس اداره قرآن و عترت(ع) دانشگاه در این مراسم به سیر خلقت اشاره کرد و گفت: مجموعه آفرینش با خلقت انسان تکمیل شده است و خداوند متعال در میان همه مخلوقات خویش، تنها در زمان خلقت انسان به خود تبریک گفته است و آیه ۱۴ شوره مبارکه المومنون گواه این سخن است. 

 • مفدا تبریز ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۲۰:۰۰

  دانشگاه علوم پزشکی تبریز بر صدر جشنواره بین المللی سیمرغ نشست

  دانشگاه علوم پزشکی تبریز با درخشش خیره کننده دانشگاهیانش با کسب عناوین بسیار در رشته های مختلف یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ توانست با کسب ۲۱۹ امتیاز و با اختلافی چشمگیر نسبت به دیگر رقبا بر صدر این جشنواره بر صدر بنشیند و جایگاه نخست را کسب کند.

 • رادیو مفدا تبریز ۱۴۰۱-۰۳-۰۸ ۲۰:۵۸

  به مناسبت هفته مبارزه با دخانیات:

  صوتی/ هفده روش برای ترک سیگار

  فراگیری دخانیات، مشکلی جهانی است و توسعه بی سابقه تولیدات مواد دُخانی و فروش فراوان آن در سراسر دنیا، زیان های فراوان جسمی و روحی را برای آنها به همراه آورده است. روز جهانی بدون دخانیات هر سال در ۳۱ مه برگزار می شود. در سال ۱۹۸۷ کشورهای عضو سازمان بهداشت جهانی با تعیین یک روز با عنوان روز جهانی بدون دخانیات، توجه همگان را به مضرات و خطرات استفاده از دخانیات جلب نموده و به بررسی راهکارهای جلوگیری از مرگ و میر ناشی از آن می پردازند. در این قسمت رادیو مفدا هفده روش ترک سیگار را می شنوید.

 • عکس تبریز ۱۴۰۱-۰۳-۰۸ ۱۷:۵۸

  به همت مدیریت امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز صورت گرفت؛

  آغاز ویژه برنامه آشنایی دانشجویان ورودی های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ با مدیریت امور فرهنگی دانشگاه

  کارشناس فرهنگی مدیریت امور فرهنگی دانشگاه اظهار کرد: در ویژه برنامه آشنایی دانشجویان ورودی های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ با مدیریت امور فرهنگی دانشگاه، این دانشجویان در ۴۰ گروه جای گرفته اند و با برنامه ریزی در مدیریت امور فرهنگی دانشگاه حضور می یابند و از نزدیک با بخش های مختلف این مدیریت آشنا می شوند. 

 • عکس تبریز اردوی ارس ۱۴۰۱-۰۳-۰۷ ۲۰:۱۸

  به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز انجام گرفت؛

  برگزاری اردوی تفریحی سیاحتی جنگل های ارسباران (دره مکیدی) ویژه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز

  اردوی تفریحی سیاحتی جنگل های ارسباران با استقبال دانشجویان مواجه شد و بیش از ۴۰۰ نفر از دانشجویان در این اردو شرکت کرده بودند و در روزهای ۲۲ و ۲۹  اردیبهشت ماه دانشجویان دختر و در روز ۲۳ اردیبهشت ماه دانشجویان پسر حضور داشتند. 

 • عکس تبریز ۱۴۰۱-۰۳-۰۴ ۰۰:۵۶

  به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر، صورت گرفت؛

  غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

  مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با استناد به سخنی از شهید محمد جهان آراء مبنی بر اینکه «بچه ها! اگر شهر سقوط کرد آن را دوباره فتح خواهیم کرد؛ مواظب باشید که ایمانتان سقوط نکند.»، گفت: رمز پیروزی در جنگ و شکست دشمن، ایمان رزمندگان بود و بایستی در همه احوال مراقب ایمان خویش باشیم که ضامن سعادت دنیوی و اخروی است. 

 • عکس تبریز ۱۴۰۱-۰۳-۰۳ ۱۷:۵۸

  درخشش دانشجوی نخبه دانشگاه علوم پزشکی تبریز در شصتمین سال جایزه البرز

  در این همایش از مهدی اصغری عظمی، دانشجوی دکتری تخصصی باکتری شناسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دبیر کانون شعر و ادب دانشگاه و شاعر خوش ذوق و قریحه دانشگاه با تخلص «معین تبریزی»، در بخش دانشجویی تجلیل گردید. 

 • عکس تبریز ۱۴۰۱-۰۳-۰۳ ۱۶:۲۶

  سوپروایزر آموزش سلامت مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی الزهرای تبریز مطرح کرد؛

  کلیپ/ همه افراد جامعه در مقابله با سقط جنین مسئولیت دارند

  اعظم اصغری خاتونی، کارشناس ارشد مامائی، در مصاحبه تصویری با مفدا تبریز با بیان اینکه سقط جنین، قتل نفس است که قبح آن بایستی حفظ شود، اظهار کرد: چنانچه ظلمی در جامعه رخ دهد همه افراد جامعه در مقابله با ظالم، یاری مظلوم و احقاق حقوق ضایع شده وظیفه دارند؛ در مورد سقط جنین نیز چنین است و ظلمی در حق انسانی روی می دهد و همه افراد جامعه در مقابله با آن مسئولیت دارند.

 • اردوی جهادی تبریز ۱۴۰۱-۰۳-۰۲ ۱۹:۰۴

   به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی استان صورت گرفت؛

  ارائه بیش از ۸ هزار و ۷۰۰ خدمات پزشکی و دندان پزشکی در مناطق مرزی شمال استان آذربایجان شرقی

  این اردوی جهادی از ۲۴ تا ۲۶ اردیبهشت ماه جاری در امامزاده سیدمحمد نوجه مهر شهرستان جلفا و از ۲۷ تا ۲۹ اردیبهشت ماه در کمپ گردشگری منطقه آزاد ارس شهرستان خداآفرین با حضور جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه برپا شده بود. 

 • عکس تبریز ۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۲۰:۲۹

  به مناسبت هفته خوابگاه های دانشجویی صورت گرفت؛

  حضور تعدادی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خوابگاه متاهلی شهید شایان مهر

  در ابتدای این حضور، حجت الاسلام دکتر خیری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر علی عابد الهی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، دکتر فرهاد عباسعلیزاده خیابان، مدیر امور دانشجویی دانشگاه، با همراهی تعدادی از دانشجویان ساکن این خوابگاه و مدیر امور خوابگاه های دانشجویی از برخی واحدهای این خوابگاه بازدید کردند و از نزدیک در جریان شرایط این خوابگاه قرار گرفتند. 

 • عکس دکتر پروین زاده تبریز ۱۴۰۱-۰۲-۲۴ ۱۸:۱۷

  مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مصاحبه تصویری با مفدا تبریز مطرح کرد:

  کلیپ/ پنجره جمعیتی، فرصتی بالقوه که باید بالفعل شود

  دکتر مهدی پروین زاده در این مصاحبه که به مناسبت هفته ملی جمعیت صورت گرفت، با اشاره اینکه نرخ رشد جمعیت در سال ۱۴۰۰، ۷۷صدم درصد بود که مطابق با پیش بینی ها در صورت ادامه روند فعلی این نرخ در سال ۱۴۱۵ به ۳۶صدم درصد خواهد رسید، اظهار کرد: در پنجره جمعیتی قرار داریم و در صورت استفاده درست از شرایط، اثرات مثبت آن ظهور خواهد کرد و از این رو لازم است قانون جوانی جمعیت در همه زمینه ها علی الخصوص در دانشگاه ها به شکل درستی اجرایی گردد.

 • عکس تبریز ۱۴۰۱-۰۲-۲۴ ۱۳:۴۰

  چهره سرشناس حوزه ادبیات پایداری در گفت و گو با مفدا تبریز مطرح کرد:

  کلیپ/ کتاب «بازِ نخچیر» راوی نیم قرن از تاریخ معاصر کشور است

  کتاب «بازِ نخچیر» در دومین جشنواره بین‌المللی کتاب ایثار و شهادت، رتبه برگزیده را به خود اختصاص داده است. کتاب «بازنخچیر» اثر موسی غیور، چهره سرشناس حوزه ادبیات پایداری و از خانواده دانشگاه علوم پزشکی تبریز است. موسی غیور در گفت و گوی تصویری با مفدا تبریز از حضورش در دفاع مقدس و فعالیت های پربارش در حوزه ادبیات پایداری می‌گوید. در کارنامه وی، کتاب های «توپ ها را برگردانید»، «در جستجوی آشیانه‌ها»، «نگهبان آسمان‌ها»، «اشارت» و «کمی موجی هستم» نیز به چشم می‌خورد.

 • عکس تبریز ۱۴۰۱-۰۲-۱۲ ۱۸:۲۵

  مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در مصاحبه تصویری با مفدا تبریز مطرح کرد:

  کلیپ/ عید فطر، عید روزه داری ماه رمضان و پرداخت زکات فطره است

  حجت الاسلام دکتر یوسف خیری در این مصاحبه با تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر، با اشاره به اینکه در اسلام، اعیاد، جعلی و اعتباری نیستند؛ بلکه برگرفته از تکوینیات و حقیقیات هستند، اظهار کرد: بر اساس احادیث، اسلام بر پنج رکن: نماز، زکات، روزه، حج و ولایت استوار است و برای هر یک از این ارکان، عیدی تعیین شده است و عید فطر، عید روزه داری ماه رمضان و پرداخت زکات فطره است.

 • رادیو مفدا تبریز ۱۴۰۱-۰۲-۱۲ ۱۸:۲۴

  پادکست/ معلمی شغل نیست، هنر است

  معلمی شغل نیست، هنر است؛ هنر یافتن، هنر کاشتن بذر ارزش های انسانی، هنر انتقال دانش و مهارت درست زیستن و بی شمار هنرهای دیگر.... مفدا تبریز به مناسبت روز معلم، پادکست «معلمی شغل نیست، هنر است» را تقدیم مخاطبان خویش می کند. باشد که ادای دینی هر چند کوچک کرده باشیم به جایگاه رفیع معلمی.

 • معلم تبریز ۱۴۰۱-۰۲-۱۲ ۱۸:۱۵

  کلیپ/ از اهالی فردا بود، معلم بود...

  دوازدهم اردیبهشت ماه، سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری، به عنوان روز معلم نامگذاری شده است. سرویس چند رسانه ای مفدا تبریز به سبب گرامیداشت جایگاه والای «معلم»، کلیپ «از اهالی فردا بود، معلم بود...» تدارک دیده است. تنظیم و تهیه این کلیپ را زهرا آقائی بر عهده داشته است.

 • عکس سیما تبریز ۱۴۰۱-۰۲-۱۲ ۱۸:۰۵

  کلیپ/ شماره جدید سیمای مفدا تبریز منتشر شد

  سیمای مفدا تبریز اختصاص به مهم ترین عناوین اخبار حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دارد. سیمای مفدا حاضر، روایت کننده اخبار تودیع و معارفه مدیر امور فرهنگی دانشگاه، دورهمی فعالان فرهنگی دانشگاه و جلسه کمینه ناظر بر نشریات دانشگاهی است. جهت ارتباط با این بخش خبری، ارسال سوژه های خبری و همچنین بیان انتقادات وپیشنهادات خود با ایدی tabrizmefdaadmin@ در ارتباط باشید.

 • تربیت بدنی تبریز ۱۴۰۱-۰۲-۱۰ ۱۷:۴۹

  برگزیدگان جشنواره ورزشی هفته سلامت در بخش دانشجویان دختر مشخص شدند

   این دوره از مسابقات به مناسبت هفته سلامت، مقارن با ماه ضیافت الهی، در مجموعه سالن های ورزشی مدیریت تربیت‌بدنی دانشگاه و  خوابگاه دخترانه تلاش با حضور ۱۴۱ دانشجوی دختر در دو حیطه ورزش قهرمانی و همگانی و در رشته های شطرنج، تنیس روی میز، فوتبال دستی، کاراته، دارت و تیراندازی برگزار و چهره نفرات برگزیده شناخته شد. 

 • عکس تبریز ۱۴۰۱-۰۲-۰۹ ۲۰:۱۷

  گزارش تصویری/ حضور پرشور دانشگاهیان علوم پزشکی تبریز در راهپیمایی روز جهانی قدس

  دانشگاهیان روزه دار علوم پزشکی تبریز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، همگام با دیگر اقشار مردم ولایتمدار و انقلابی شهر تبریز در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند. رئیس و هیات رئیسه دانشگاه، دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه در کنار همدیگر با مشت های گره کرده، انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی اعلام نمودند و با آرمان های ملت مظلوم و مقتدر فلسطین تجید بیعت و بر آزادسازی قدس شریف تاکید کردند.

 • مفدا تبریز ۱۴۰۱-۰۲-۰۸ ۱۵:۰۷

  با صدور پیامی از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صورت گرفت؛

  دعوت به حضور پرشور جامعه دانشگاهی در راهپیمایی روز قدس

  در پیام دکتر علی عابد الهی می خوانیم: «هم‌صدا با سایر ملت‌های آزاده در روز باشکوه قدس، با دل‌هایی آکنده از امید رهایی فلسطین مظلوم از سیطره پوشالی اسرائیل غاصب و همیشه‌منفور، با مشت‌های گره‌کرده، غریو اتحاد خود و فریاد مظلومیت مردمی ستمدیده را به گوش استبداد جهانی می‌رسانیم تا ستمگران بدانند که جهان اسلام پشتوانه فلسطین است.»