نمایش همه
 • فوت و فن های مطالعه ۱۳۹۶-۰۸-۰۷ ۱۴:۰۶

  فوت و فن‌های مطالعه و درس‌خواندن برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر

  تکنیک‌های مطالعه در افزایش بهره‌وری زمان درس‌خواندن دانش آموزان و دانشجویان اهمیت فراوان دارد.

 • گریه ۱۳۹۶-۰۷-۲۸ ۱۴:۲۲

  چرا گریه کردن برای بدن لازم است؟

  اغلب افراد گریه را نشانه ناراحتی، افسردگی، بروز یک اتفاق ناخوشایند و در مواردی ضعف می دانند؛ اما آیا این میزان نسبت دادن ویژگی های منفی به گریه منصفانه است؟ آیا گریه هیچ نفعی برای انسان ندارد؟

 • پیشگیری از بیماری های غیرواگیر ۱۳۹۶-۰۷-۲۸ ۱۴:۱۹

  ایران کشوری پیشرو در مبارزه و پیشگیری از بیماری های غیر واگیر

  هیات اعزامی کشورمان به کنفرانس جهانی پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر در مونته ویدئو اروگوئه، پس از قرائت پیام رییس جمهور و ایراد ٤ سخنرانی، دیدارهای جداگانه ای با وزرای بهداشت برزیل، اروگوئه، و اکوادور داشتند و به تبادل تجربیات کشورمان در حوزه سلامت پرداختند.

 • روز سلامت زنان ۱۳۹۶-۰۷-۲۸ ۱۳:۳۹

  به بهانه روز ملی سلامت زنان؛

  سلامت جامعه در گرو سلامت زنان و خانواده

  زنان به عنوان پایه‌های اصلی خانواده و محور اساسی رشد، پویایی، اعتلای خانواده و جامعه به شمار می‌روند، به طوری که اگر سلامت زنان به خطر بیفتد، سلامت جامعه نیز در معرض تهدید قرار می‌گیرد.

 • سردرد ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۱۳:۴۳

  ‎شیوع ١٤ درصدی میگرن در جهان/ مهمترین عوامل بروز سردرد

  ‎رئیس پنجمین کنگره سردرد گفت: سردردهای میگرنی معمولا شدید هستند و ۱۱ تا ۱۴ درصد شیوع جهانی دارد.

 • نشست طبی اسلامی ایرانی ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۱۷:۵۴

  در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان برگزار شد؛

  نشست علمی سلامت و نشاط با محوریت "طب اسلامی ایرانی"

  به همت کانون علمی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی نشستی علمی با محوریت طب اسلامی ایرانی  در این دانشگاه برگزار گردید.

 • اعتماد به نفس ۱۳۹۶-۰۷-۱۱ ۱۳:۳۲

  ۲۴ نکته برای بالا بردن اعتماد به نفس

  روابط یکی از مهمترین قسمت‌های زندگی ماست و تقویت مهارت‌های اجتماعی یکی از مهمترین چیزهایی است که هر فردی باید یاد بگیرد. بهتر کردن نتایجی که در این زمینه می‌گیرید و به دست آوردن اطمینان بیشتر به مهارت‌های اجتماعیتان اعتماد به‌ نفستان را به طور کلی بالا خواهد برد.

 • جهانگردی و فرهنگ ۱۳۹۶-۰۷-۰۵ ۰۹:۲۹

  به بهانه روز جهانی جهانگردی؛

  نگاهی بر اثربخشی جهانگردی بر فرهنگ

  امروزه صنعت جهانگردی در حوزه های اقتصاد، جامعه، فرهنگ و محیط فیزیکی تاثیرات شایان توجهی دارد. با توجه به اینکه این صنعت یک منبع مهم درآمدزایی است، اما در عین حال عامل مؤثری در تبادلات فرهنگی بین کشورها محسوب می شود.

 • وابستگی نا سالم ۱۳۹۶-۰۷-۰۲ ۱۳:۴۹

  راه‌های نجات از وابستگی ناسالم را بشناسیم

  حتما در زندگی شما پیش آمده که خودتان را بیش از حد به چیزی،‌ شخصی یا جایی وابسته دیده‌اید و حس کرده‌اید آنقدر دلبسته شده‌اید که ترک کردن آن برایتان امکان‌پذیر نباشد و فکر کردن به کنار گذاشتنش ایجاد وحشت و هراس به وجود آورد.

 • زندگی رنگی ۱۳۹۶-۰۶-۲۱ ۱۱:۰۶

  افسردگی نتیجه فرار از زندگی رنگی/ چرا ایرانیان از تنوع رنگی فراری هستند؟

  بسیاری از مردم ایران در انتخاب رنگ لباس، خودرو و دکوراسیون منازل خود از رنگ های شاد استفاده نمی‌کنند و برعکس رنگ هایی را انتخاب می کنند که نشان دهنده افسردگی یک فرد است.

 • وجه اشتراک بیماری روانی و خشونت ۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۴

  وجه اشتراک بیماری روانی و خشونت!!!

  اگرچه مردم جامعه بر این تفکر هستند که بیماری روانی و خشونت غالبا همراه یکدیگر هستند، اما بر اساس نتایج یک تحقیق جدید نمی‌توان گفت که این تفکر کاملا درست و دقیق است

 • افکار منفی ۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۰:۰۸

  چند راه ساده برای جلوگیری از افکار منفی

  افکار منفی می تواند زندگی شما را بهم بریزد و پایه های شخصیتتان را متزلزل کند. اضطراب و استرسی را به شما وارد می کند که باعث می شود لذت زندگی کردن از شما سلب شود.

 • 13 ویژگی ادم نرمال ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۴

  سیزده ویژگی آدم های نرمال

  ۱۳ویژگی آدم های نرمال:یعنی ایمان به خداوند، ایمان به ارزش‌ها، ایمان به مقدسات تعریف شده که بخشی از آن به مقدسات و ارزش‌های متعالی برمی‌گردد و بخشی از آن نیز به اخلاق و صفات خوب متعالی مانند توکل، امید و... مربوط می‌شود و فرد نرمال چنین اخلاقی دارد و به آنها تمسک می‌جوید.

 • روزمرگی ۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۰:۵۲

  بلایی که "روزمرگی" بر سرتان می آورد

  سبک زندگی ارتباط تنگاتنگی با سلامت روان دارد و کوچک‌ترین بی‌توجهی به آن ممکن است تبعات ناگواری را به همراه داشته باشد.

 • عادات روزمره ۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۲:۰۵

  عادات روزمره‌ای که شخصیت ما را لو می‌دهد!

  از خوردن غذاهای تند تا آواز خواندن در زیر دوش حمام، شاید باورتان نشود ولی همین رفتارهای ساده می توانند بیانگر موارد مختلفی از شخصیت شما باشند.

 • نه گفتن ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۰:۱۲

  چه کنیم که بعد از نه گفتن وجدانمان عذاب نکشد!

  نه گفتن به درخواست یا چیزی که خودتان بهتر از بقیه می دانید امکان پذیرفتن آن را ندارید یکی از دشواری های روابط اجتماعی است. یک واژه دو حرفی که گاهی گفتن یا نگفتنش برای افراد دردسرساز می شود.

 • موفقیت ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۲:۱۵

  با این نکات در هر کاری موفق باشید

  «به آرامی آغاز به مردن می‌کنی اگر سفر نکنی، اگر کتابی نخوانی، اگر به اصوات زندگی گوش ندهی، اگر از خودت قدردانی نکنی. به آرامی آغاز به مردن می‌کنی زمانی که خودباوری را در خودت بکشی، وقتی نگذاری دیگران به تو کمک کنند. به آرامی آغاز به مردن می‌کنی اگر برده عادات خود شوی، اگر همیشه از یک راه تکراری بروی، اگر روزمرگی را تغییر ندهی، اگر رنگ‌های متفاوت به تن نکنی. امروز زندگی را آغاز کن! امروز مخاطره کن! امروز کاری کن! نگذار که به آرامی بمیری! شادی را فراموش نکن! پابلو نرودا» با این نکاتی که درادامه میخوانید در هرکاری موفق باشید

 • تشخیص احساسات با وای فای ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۲:۰۷

  تشخیص احساسات درونی افراد با کمک امواج وای فای ممکن شد

  دانشمندان با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی شیوه‌ای جدید و مبتکرانه برای خواندن احساسات و پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی ابداع کرده اند.

 • هموفیلی ۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۳:۰۶

  به مناسبت هفته حمایت از بیماران هموفیلی؛

  بدانیم هموفیلی چیست!؟!

  اول تا هفتم مردادماه به عنوان هفته حمایت از بیماران هموفیلی نامگذاری گردیده است. در این هفته با هدف درک بیشتر این بیماری و اختلالات خونی ارثی و به منظور حمایت از این گروه از بیماران در سراسر کشور برنامه‌هایی در نظر گرفته می‌شود.

 • زندگی ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۴:۰۳

  ۵ درس زندگی که بسیاری آن‌ها را دیر یاد می‌گیرند

  هرچند سن تنها یک عدد است؛ اما بعضی چیزها را بهتر است تا وقتی هنوز جوان هستید یاد بگیرید.

 • سندرم کنترل اوضاع ۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۳:۰۹

  اگر این نشانه ها را دارید مبتلا به سندرم «وسواس کنترل اوضاع» هستید

  افراد مبتلا به سندرم وسواس کنترل اوضاع ترجیح می‌دهند که بعد از چیده شدن ظرف‌های غذا در ماشین ظرف‌شویی توسط همسرشان، خودشان ظرف‌ها را دوباره در جای مناسب قرار بدهند، چون بی‌نظمی واقعا وجودشان را آشفته می‌کند.

 • پیاده روی ۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۰:۲۱

  راه بروید تا ایده‌ها در ذهنتان پرورش یابند

  محققان دریافته‌اند که راه رفتن قدرت ایده پردازی را در ذهن انسان تقویت می‌کند.

 • تاشیر زندگی مدرن ۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۲:۵۸

  سلامت جسم و روان؛

  چگونه تحت تاثیر زندگی مدرن قرار می گیرد؟

  با پر رنگ شدن هرچه بیشترِ سبک زندگی مدرن، کارشناسان همواره به بررسی تاثیر این شیوه زندگی بر سلامت جسم و روان انسان‌ها می‌پردازند.

 • عصبانیت ۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۰:۱۸

  چگونه با یک فرد عصبانی برخورد کنیم؟

  عصبانیت و خشم عکس العملی کاملا طبیعی از یک انسان سالم است اما اگر کنترل نشود می تواند منجر به ایجاد مشکلات اساسی و جدی شود.

 • درمان با کنه ۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۱۰:۴۱

  درمان بیماری قلبی با بزاق کنه

  محققان می گویند از بزاق کنه می توان برای درمان 'میوکاردیت'، نوعی بیماری خطرناک قلبی که می تواند سبب مرگ ناگهانی جوانان شود، استفاده کرد.

 • کاهش استرس ۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۰۹:۵۵

   کاهش استرس با راهکاری چند دقیقه ای

  استرس بخش جدا نشده ای از زندگی هر روز ماست. اما راههایی وجود دارد که می تواند استرس ما را کاهش دهد. یکی از این روش ها که در ژاپن بسیار رایج است، در کمترین زمان بیشترین تاثیر را می گذارد و از استرس تان به مقدار زیادی می کاهد.

 • پرتونگاری ۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۲:۵۹

  راهکاری برای کاهش میزان پرتوگیری بیماران و پزشکان از دستگاه‌های تصویربرداری

  محققان کشور در مطالعات اخیر خود توانستند راهکاری برای ارتقای سیستم‌های پرتابل پرتونگاری موجود ارائه دهند که به گفته آنها کاربردی کردن این روش می‌تواند منجر به کاهش میزان پرتوگیری بیماران و پرتونگاران و همچنین کاهش هزینه‌های به‌روز رسانی این سیستم‌ها در بخش سلامت کشور شود.

 • جلیقه هوشمند ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۱:۳۲

  با تلاش پژوهشگران کشور محقق شد؛

  ساخت جلیقه هوشمند با قابلیت ارسال علائم حیاتی بیمار به پزشک

  محققان کشور جلیقه هوشمندی را عرضه کردند که قادر به ارسال نوار قلب و علایم حیاتی بیمار به پزشک است.

 • خصوصیات ماه ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۶

  خصوصیات غافلگیرکننده‌ای از ماه که شاید تاکنون نمی‌دانستید

  کره ماه نزدیک‌ترین همسایه کیهانی زمین و تنها قمر آن است، اما ماه فقط یک نور بزرگ زیبا در آسمان نیست بلکه ویژگی‌های منحصر به فرد و اعجاب آوری دارد.

 • روزه دار ۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۳:۴۸

  اشتباهاتی که روزه دارها را چاق می کند

  ماه رمضان، ماه تمرین پرهیزگاری برای نزدیک‌تر شدن به خدا. گرچه پرهیز از خوردن و آشامیدن برای زمانی نزدیک به 16 ساعت در خردادماه برای بسیاری از روزه‌داران مفهومی جز عمل کردن به یکی از واجبات دینی ندارد، اما نباید فراموش کنیم که اصل اساسی روزه‌داری، جدا از جنبه معنوی آن بر حفظ سلامت استوار است. به بیان دیگر، انجام این فریضه نباید به معنای بی‌توجهی به حفظ و رعایت اصول سلامت باشد.