چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵

به مناسبت هفته خوابگاه‌ها؛

کارگاه ارتباط مؤثر سرپرستان و مدیران خوابگاه‌های دانشکده علوم پزشکی نیشابور برگزار شد

نیشابور

به مناسبت هفته خوابگاه‌ها و به همت اداره مشاوره و سلامت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور، کارگاه ارتباط مؤثر سرپرستان و مدیران خوابگاه‌های دانشجویی برگزار شد.

به گزارش مفدا نیشابور، اداره مشاوره و سلامت روان دانشکده علوم پزشکی نیشابور، کارگاهی با عنوان ارتباط مؤثر برگزار کرد.

"مریم گرمابی" کارشناس اداره مشاوره  دانشکده علوم پزشکی نیشابور و مدرس کارگاه در این نشست ابتدا به توضیحاتی راجع به اهمیت ارتباط مؤثر در دنیای امروز و تاثیر آن در سلامت بهداشت روان انسان‌ها اشاره کرد.

وی در ادامه گفت: انسان به عنوان یک موجود اجتماعی برای پیشبرد اهداف خود در این جهان رو به پیشرفت است به خصوص در صنعت ارتباطات که نیاز دارد مهارت ارتباط مؤثر را کسب کند.

کارشناس اداره مشاوره دانشکده افزود: ارتباط مانند آب، غذا، نیاز جنسی از جمله نیازهای بنیادین بشر است که نمی‌توان از آن غافل شد، نیاز بنیادین به این معنا که ارتباط یک نیاز ذاتی نه اکتسابی و هم چنین همگانی است و ارتباط رابطه تنگاتنگی با سلامت روان انسان ها دارد به گونه ای که بسیاری از آسیب های روانشناختی بزرگسالی را می‌توان ناشی از تاثیرات ارتباطات نامؤثر دوران کودکی دانست.

در ادامه مدرس کارگاه خاطر نشان کرد: ارتباط فرآیند ارسال و دریافت پیام است که یک جریان پویاست و ثبات و سکون ندارد، در ساده ترین حالت، ارتباط بین یک گوینده و شنونده شکل می گیرد و دارای یک نقطه شروع و یک نقطه پایان  می باشد و عوامل اثر گذار بر ارتباط بافت، شخصیت و مهارت گفتن و شنیدن می باشد که به علت عدم کنترل کافی روی دو مورد اول بهتر است در کسب مهارت گفتن و گوش دادن بکوشیم.

کارشناس اداره مشاوره تاکید کرد: برای برقراری یک ارتباط مؤثر بکوشید تا هنر گوش دادن و هنر گفتن را بیاموزید و یادمان باشد که هنر گفتن هم به اندازه هنر گوش دادن اهمیت دارد، ما می‌گوییم تا احساساتمان تخلیه شود، نیازهایمان رفع و دغدغه و حساسیت‌هایمان شناسایی شود.

درپایان کارشناس اداره مشاوره دانشکده از حاضرین جلسه خواست که سعی‌کنیم با زبان خواسته با هم حرف بزنیم نه به زبان نیاز، چون نیاز انتزاعی و ذهنی است و مصداق آن در افراد مختلف با هم فرق دارد، اما خواسته عینی و قابل درک برای همه می‌باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.