پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۹

بیش از ۹۰ درصد اهالی مناطق آق قلا و گمیشان استان گلستان از خدمات سلامت روان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بهره مند شدند

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

مدیر اجرایی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام کرد: با اعزام ده تیم از متخصصان و کارشناسان حوزه سلامت روان و رفاه اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی و مراکز درمانی تابعه به مناطق سیلزده آق قلا و گمیشان استان گلستان، بیش از ۹۰ درصد سیلزدگان از خدمات این حوزه ها بهره مند شدند.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ " مهدی محمدپناه " در گفت وگو با خبرنگار مفدا دانشگاه افزود: ۲۹ تن از متخصصان و کارشناسان این دانشگاه و بیمارستان های رازی و رفیده (تابعه دانشگاه) متشکل از روانپزشکان، روانشناسان و مشاوران، مددکاران اجتماعی، متخصصان اعصاب اطفال، مامایی، کاردرمانی و پرستاری توانبخشی در قالب ۹ تیم با همراهی یک تیم از کارشناسان پشتیبانی، طی روزهای ۳۰ فروردین ماه تا سوم اردیبهشت ماه به مناطق سیلزده آق قلا و گمیشان استان گلستان عزیمت کرده و خدمات مورد نیاز سیلزدگان را ارائه دادند.

    به گفته محمدپناه، خدمات تخصصی، هم از طریق پایگاه ثابت و در محل استقرار متخصصان و هم بصورت سیار و با مراجعه متخصصان به محل سکونت سیلزدگان ارائه شد که مراجعه خانه به خانه متخصصان و مشاوره آنان به صورت چهره به چهره و اکثرا بصورت خانوادگی، در افزایش رضایتمندی و تاثیر این خدمات نقش بسزایی داشته و از ویژگی های تیم های اعزامی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به این مناطق محسوب می شود.

    وی افزود: با هماهنگی بهزیستی شهرستان گرگان و معرفی مددجویان سیلزده در مناطق آق قلا و گمیشان، مراجعه متخصصان به خانه ها و محل های سکونت مددجویان و بصورت چهره به چهره انجام شده و خدمات سلامت روان و مشاوره های مورد نیاز آنان مستقیما ارائه شد.

    محمدپناه همچنین از خرید داروی مورد نیاز سیل زدگان معادل هشت میلیون تومان توسط تیم های اعزامی دانشگاه علوم بهزیستی گفت که بصورت رایگان در اختیار سیل زدگان قرار گرفت ضمن آنکه بخشی از مایحتاج سیل زدگان توسط تیم های اعزامی در محل خریداری و میان آنان توزیع شد.

۲۰ تن از متخصصان حوزه سلامت روان و رفاه اجتماعی دانشگاه به مناطق سیل زده استان لرستان اعزام می شوند

    مدیر اجرایی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی همچنین از اعزام ۲۰ متخصص حوزه سلامت روان و رفاه اجتماعی دانشگاه به مناطق سیل زده استان لرستان خبر داد.

    وی گفت که این متخصصان در قالب تیم های تخصصی شامل روانشناسی، توانبخشی، پزشکی و پرستاری از روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت به منطقه پل دختر در استان لرستان و روستاهای اطراف اعزام می شوند.

سوسنگرد و مناطق سیلزده استان خوزستان نیز در برنامه اعزام متخصصان سلامت روانی و اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی است

    محمدپناه همچنین افزود: پس از ارائه خدمات مورد نیاز سیل زدگان منطقه پل دختر و روستاهای اطراف آن، برنامه اعزام متخصصان حوزه های توانبخشی – پزشکی و سلامت روان و رفاه اجتماعی به مناطق سیل زده استان خوزستان را داریم تا متخصصان این دانشگاه نیز بتوانند به برگشت هموطنان آسیب دیده از سیل به زندگی عادی کمک کنند.

    لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات نسبت به تربیت نیروی متخصص در رشته های تخصصی سه حوزه سلامت (رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی) همچون " روانپزشکی، روانشناسی، پرستاری توانبخشی، مددکاری اجتماعی، مشاوره و روانشناسی بالینی، مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، ارتوپدی فنی، ارگونومی، گفتاردرمانی، سالمندشناسی، رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان، سلامت در حوادث و بلایا و ... " اقدام می کند.

این دانشگاه منحصربفرد، تحت نظارت وزارت بهداشت و از طریق دو بیمارستان تخصصی توانبخشی رفیده و روانپزشکی رازی و دو مرکز پزشکی – توانبخشی اسماء و نظام مافی و بکارگیری توان علمی و تخصصی اعضای هیات علمی که از متخصصان بنام کشور می باشند، انواع خدمات حیطه فعالیت خود را به بیماران و نیازمندان ارائه می دهد.

photo_2019-05-02_11-07-18.jpg

photo_2019-05-02_11-07-38.jpg

photo_2019-05-02_11-07-41.jpg

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.