چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹

به همت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی؛

مرحله دوم و سوم ارزیابی اولیه توانبخشی معلولین ضایعه نخاعی شهر تهران و اسلامشهر انجام شد

معلولان

با حمایت و پشتیبانی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی،مرحله دوم و سوم ارزیابی اولیه توانبخشی معلولین ضایعه نخاعی همراه با اهدای بسته‌های بهداشتی شهر تهران و اسلامشهر انجام شد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی، معاونت فرهنگی دانشجویی با همکاری دانشجویان، اساتید، خیرین (خیریه نظام مافی) و سازمان بهزیستی کشور اقدام به جلب و جذب مشارکت خیرین در راستای تهیه اقلام بهداشتی و توانبخشی مورد نیاز توانخواهان ضایعه نخاعی شدید(فاز اول) کرده است.

این افراد با تشکیل تیم های تخصصی سیار در سطح شهر تهران و اسلامشهر با حضور در منزل توانخواهان ضمن بازدید و ارزیابی اولیه توانبخشی با حضور  "یوسف رضایی" مدیر امور فرهنگی و نماینده خیرین موقوفات نظام مافی و جمعی از دانشجویان دانشگاه و تحویل اقلام بهداشتی (به ارزش ریالی ۷۰۰ الی ۸۰۰ هزارتومان) اقدام نموده و این مدل کار در قالب اردوهای جهادی برنامه ریزی شده است که چشم انداز و گسترش آن برای فازهای آتی برای کلیه توانخواهان نیازمند ضایعه نخاعی سراسر کشور در دستور اجرا خواهد بود.

این تیم که در بازدید اول با تشکیل پرونده و گزارش مددکاری، ارزیابی‌های جسمانی، ارزیابی میزان استقلال در فعالیت‌های روزمره زندگی و ارزیابی عضلانی و تحمل بیماران میهمان این توانخواهان شده بود، در نظر دارد که در برنامه‌های آتی به همت دانشگاه، دانشجویان و خیرین اقدامات درمانی را برای سهولتشان در منزل ادامه دهد.

گفتنی است، به منظور ادامه این اقدامات، معاونت فرهنگی دانشگاه اقدام به ثبت نام متقاضیان جهت همراهی در هفته‌های آتی از طریق امور فرهنگی دانشگاه می‌کند.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.