دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰

هم‌زمان با هفته سلامت؛

اعزام متخصصان حوزه‌های سلامت روان و توانبخشی دانشگاه علوم بهزیستی به مناطق سیل زده

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

متخصصان حوزه‌های سلامت روان و توانبخشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، همزمان با هفته سلامت، به مناطق سیل زده استان گلستان اعزام شدند.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی، "مهدی محمدپناه" مدیر اجرایی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در گفت و گو با خبرنگار مفدا ضمن اعلام این خبر، گفت: با توجه به رفع بحران اولیه سیل در روستاهای سیل زده استان گلستان و بازگشت مردم به منازلشان، به همت و مدیریت مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه، چهار تیم روانشناسی و مشاوره متشکل از روانشناسان بالینی مرکز روانپزشکی رازی و تعدادی از دانشجویان کارشناسی ارشد مشاوره و همچنین دو تیم توانبخشی متشکل از کارشناسان کاردرمانی و مددکاری، به روستای سیل زده آق قلای استان گلستان و سپس به دیگر روستاهای سیل زده از جمله گمیشان اعزام شدند.

وی افزود: همزمان با این اعزام ها، یک تیم تخصصی متشکل از فوق تخصص اعصاب و روان کودکان و متخصص روانپزشکی، یک تیم پرستاری متشکل از چند تن از کارشناسان پرستاری بیمارستان رفیده به همراه متخصص مامایی با یک تیم اجرایی و پشتیبانی به مناطق یادشده اعزام شده اند.

محمدپناه تصریح کرد: تیم‌های جهادی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه با توجه به رسالت دانشگاه در حوزه سلامت روان و توانبخشی اعزام شدند و در هفته‌های آتی به مناطق سیل زده استان‌های لرستان و خوزستان نیز اعزام خواهند شد.

لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در رشته‌های تخصصی سه حوزه سلامت ( رفاه و سلامت اجتماعی، سلامت روانی و توانبخشی ) همچون "فیزیوتراپی، کاردرمانی، ارتوپدی فنی، ارگونومی، گفتار درمانی، مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی، مددکاری اجتماعی، مشاوره و روانشناسی بالینی، سلامت در حوادث و بلایا و همچنین روانپزشکی، روانشناسی، پرستاری توانبخشی" ، ضمن تعلیم و تربیت بیش از یک هزار و ۸۰۰ نیروی متخصص، در طراحی و اجرای پروژه های ملی و منطقه ای مشارکت دارد.

این دانشگاه تحت نظارت وزارت بهداشت و از طریق دو بیمارستان تخصصی توانبخشی رفیده و روانپزشکی رازی و دو مرکز پزشکی – توانبخشی اسماء و نظام مافی و بکارگیری توان علمی و تخصصی اعضای هیات علمی که از متخصصان بنام کشور هستند، انواع خدمات حیطه فعالیت خود را به بیماران و نیازمندان ارائه می‌دهد.

تنظیم خبر: نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.