شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۳

به مناسبت هفته سلامت؛

اجرای برنامه های هفته سلامت در مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی " رازی " وابسته به دانشگاه علوم بهزیستی

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی (تابعه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی) به مناسبت هفته سلامت، برنامه های آموزشی و درمانی حوزه سلامت روان را اجرا می کند.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ روانشناسان، مشاوران و کادر پرستاری این مرکز، یک روز ویزیت رایگان به مناسبت هفته سلامت برای نیازمندان و بیماران اجرا می کنند.

براساس این گزارش، کارشناسان مامایی بیمارستان روانپزشکی رازی طی هفته سلامت با انجام ویزیت رایگان برای همکاران خانم شاغل در مرکز رازی، مشارکت خود را در برگزاری برنامه های هفته سلامت نشان می دهند.

این گزارش همچنین حاکیست، برنامه کوهنوردی با شرکت کارکنان مرکز روانپزشکی رازی، در کوه های بی بی شهربانو و سخنرانی دکتر صافی در یکی از مدارس منطقه امین آباد با محوریت هفته سلامت، در این ایام برگزار می شود.

لازم به ذکر است، مرکز آموزشی، درمانی روانپزشکی رازی (امین آباد) به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی ترین بیمارستان های روانپزشکی منطقه خاورمیانه است که در سال ۱۲۹۷ شمسی در وسعتی حدود یکصد هکتار و در شرق شهر ری و دامنه جنوبی کوه بی بی شهربانو نزدیک بخش امین آباد تاسیس شد.

این مرکز تخصصی روانپزشکی از سال ۱۳۷۴ زیر نظر مستقیم دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی قرار گرفت و اعضای هیات علمی این دانشگاه که از جمله متخصصان بنام کشور می باشند در این مرکز فعالیت دارند.

این مرکز با ظرفیت ۱۳۷۵ تخت مصوب به طور شبانه روزی خدمات روانپزشکی، پیراپزشکی، پرستاری، روانشناسی، کار درمانی، مدد کاری (اعضای تیم درمان و توانبخشی) و خدمات کلینیکی و  پارا کلینیکی چون دندان پزشکی، رادیولوژی، آزمایشگاه، نوار قلب، الکتروآنسفالوگرافی و فیزیوتراپی به مددجویان و بیماران بستری و مراجعان بصورت سرپایی ارائه می دهد.

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در رشته های تخصصی سه حوزه سلامت ( رفاه و سلامت اجتماعی، سلامت روانی و توانبخشی ) به تعلیم و تربیت بیش از یک هزار و ۸۰۰ نیروی متخصص، می پردازد.

تنظیم خبر: نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.