چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹

به همت مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی؛

کمیته پیگشیری از اعتیاد تشکیل شد

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

کمیته پیشگیری از اعتیاد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با حضور مدیر امور دانشجویی، نماینده مرکزتحقیقات اعتیاددانشگاه، نماینده گروه آموزشی مددکاری، نماینده اداره تربیت بدنی، کارشناسان مرکز مشاوره دانشجویی در دفتر معاون فرهنگی دانشجویی برگزار شد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ دراین جلسه" اکبرمیرجانی اقدم " مدیرامور دانشجویی گفت : اعتیاد در رأس آسیب های اجتماعی است و بسیاری از آسیب های دیگر زاییده ی این معضل هستند.

دانشگاه، ماموریت ویژه ای در حل مشکلات درون دانشگاهی دارند و به سبب حضور پژوهشگران و محققین، نقش موثرتری نیز در حل مشکلات جامعه می توانند ایفا کنند.

در ادامه سایر اعضای کمیته به نقطه نظرات پیرامون حوزه پیشگیری از اعتیاد پرداختند.

گفتنی است؛ اجرای طرح های پژوهشی وضعیت موجود دانشجویان در دانشگاه و خوابگاه های دانشجویی، شیوع شناسی اعتیاد، امضای تفاهم نامه با سازمان بهزیستی کشور در راستای اهداف این کمیته، برنامه ریزی جهت پرکردن اوقات فراغت دانشجویان و برگزاری کارگاه های آموزشی مختص مسئولین شب و روز خوابگاه های دانشجویی و برگزاری سمینارهای آگاهی بخشی در زمینه اعتیاد برای دانشجویان ورودی جدید و حضور یک مددکار در مرکز مشاوره دانشجویی از اهم مصوبات این جلسه بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.