چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹

آزمون کتبی مرحله دانشگاهی جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد

مسابقات قرآن عترت، بخش دانشگاهی در دانشگاه ابن سینای همدان

آزمون بخش کتبی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت مرحله دانشگاهی، دانشگاه علوم پزشکی همدان با حضور ۹۸۰ ثبت نام کننده برگزار شد.

به گزارش مفدا همدان و به نقل از ایرنا، مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی همدان در حاشیه این آزمون در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: سال گذشته ۷۰۰ تن برای حضور در جشنواره قرآن و عترت نامنویسی کردند که امسال با رشد ۳۵ درصدی شرکت کنندگان مواجه بودیم.

حسن زائری لطف اضافه کرد: در آزمون امسال ۶۵۰ دانشجو، ۵۰ استاد و ۲۸۰ کارمند در ۹ رشته معارفی، چهارده رشته آوایی و چهار رشته هنری، فناوری، پژوهشی و ادبی به رقابت می پردازند.

وی گفت: امروز آزمون کتبی قرآن و عترت برگزار شده و روزهای نهم و دهم اردیبهشت آزمون بخش آوایی و خرداد امسال مرحله بخش هنری، فناوری، ادبی و پژوهشی برگزار می شود.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان یادآوری کرد: طبق مصوبه سال گذشته شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان، برای ترویج فرهنگ قرآن سه میلیون ریال جایزه نقدی به هر یک از حفاظان یک جزء قرآن شامل اساتید، دانشجویان و کارکنان پرداخت شد.

زائری لطف ادامه داد: اعتماد وزارتخانه به دانشگاه علوم پزشکی همدان در زمینه برگزاری جشنواره قرآن و عترت منجر به واگذاری میزبانی برگزاری این جشنواره به همدان شده است.

وی گفت: بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هفت بخش آوایی، معارف قرآنی، پژوهشی، فن آوری، ادبی، هنری، تیمی در ۴۴ رشته، دهه اول شهریور ماه سال ۹۸ در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار می شود.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان یادآوری کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چندین رتبه را کسب کرده است.

زارعی لطف افزود: یکی از اساتید دانشگاه در رشته تحقیق و یک دانشجو در رشته تهذیب در جشنواره قرآن و عترت سال گذشته موفق به کسب رتبه نخست شدند؛ همچنین در آزمون کتبی سه تن در بخش منطقه ای رتبه برتر را کسب کردند.

چهار حافظ کل و ۴۰ حافظ یک تا ۲۰ جزو قرآن کریم در دانشگاه علوم پزشکی همدان مشغول به تحصیل و فعالیت هستند.

 

 برای مشاهده ادامه تصاویر این آزمون لطفا اینجا کلیک بفرمایید

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.