سه‌شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

رئیس سازمان امور دانشجویان تأکید کرد:

راه اندازی دفاتر مشاوره در خوابگاه‌های دانشجویی در سال جاری

دفاتر مشاوره

رئیس سازمان امور دانشجویان از کمک صندوق رفاه به دانشگاه‌ها در سال جاری برای راه اندازی دفاتر مشاوره در خوابگاه‌ها خبر داد.

به گزارش مفدا، مجتبی صدیقی در مراسم تودیع و معارفه رئیس صندوق رفاه گفت: چرخه حرکت صندوق رفاه در دولت تدبیر و امید به مسیر منطقی برگشت و نظم و انضباط در صندوق پایه گذاری شد و شاهد تحولات خوبی بودیم و خدمات رسانی به دانشجویان افزایش یافت.

صدیقی افزود: صندوق رفاه پشتوانه‌ای برای حل مشکلات دانشگاه‌ها و مشکلاتی که پیش می‌آمد بود. بحران جدی دانشجویی در چند سال اخیر نداشتیم و حمایت‌ها و نظارت‌ها نیز افزایش پیدا کرد.

رئیس سازمان امور دانشجویان یادآور شد: صندوق در کنار فعالیت‌های تسهیلاتی فعالیت‌های عمومی نیز برای تقویت زیربناهای دانشگاه‌ها داشت که در هر دو بخش به خوبی حرکت صورت گرفت که افزایش وام‌ها و تسهیلات به ویژه وام دکتری که از سال ۹۳ آغاز شد در سال ۹۴ وسعت بیشتری پیدا کرد و یکی از فعالیت‌های مثبت صندوق رفاه بود.

وی یادآور شد: حرکت‌های عمومی صندوق رفاه با ارتقای خوابگاه‌ها افزایش پیدا کرد. تعداد قابل توجهی از آشپزخانه دانشگاه‌ها که مجموعاً ۱۰۵ آشپزخانه بود ارتقا یافت. اما باید این حرکت ادامه یابد و به کیفیت برسد و تغییر رویکرد آشپزخانه‌ها را ادامه خواهیم داد.

صدیقی ادامه داد: در بخش ورزشی نیز ۲۷ چمن مصنوعی تأسیس شد که سال گذشته بخشی افتتاح و بخشی هم در نیمه اول امسال افتتاح می‌شود. در مجموع توسعه فضاهای ورزشی را ادامه خواهیم داد همچنین راه اندازی دفاتر مشاوره در دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها را نیز خواهیم داشت که دانشجویان بتوانند استفاده مناسبی داشته باشند.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: با افزایش منابع صندوق تلاش خواهیم کرد که حمایت‌ها توسعه پیدا کند و تسهیلات افزایش یابد اختلاف و تفرقه‌ای طی این سال‌ها بین صندوق و سازمان امور دانشجویان دیده نشده و بنای وزارت خانه این است که از مدیران خود حمایت کند.

وی خاطرنشان کرد: رئیس جدید باید کارهای ناتمام را انجام دهد، اما این بازگشت وی متفاوت خواهد بود و خلاءها باید پر شود همچنین طرح‌هایی که در این ۴ ساله داشتیم باید در عرصه عمومی دانشگاه‌ها و دانشجویان دنبال شود.

وی ادامه داد: ارتقای سراهای دانشجویی باید با آسیب شناسی ادامه یابد و اگر جایی نیاز به تعمیر است انجام شود امسال همه همت صندوق رفاه باید برای ارتقای خوابگاه‌های سطح سه باشد که تا پایان سال سراهای رتبه سه نداشته باشیم رستوران مکمل نیز تأسیس شأن ادامه یابد و از کارگاه‌های مهارت محور نیز در باب اشتغالزایی دانشجویان حمایت شود.

صدیقی افزود: همکاری و مشارکت جدی برای تجدید ساختار سازمان امور دانشجویان در مرکز و استان‌ها باید ادامه پیدا کند حضور خیرین در صندوق سازماندهی شود و تلاش برای جذب اعتبارات عمومی را داشته باشیم.

به گزارش مهر، رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: در سال ۹۷، ۴۰ درصد از اعتبارات عمومی صندوق رفاه تخصیص داده نشد که باید پیگیری شود سازمان برنامه بودجه این اختصاص را انجام دهد.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های صندوق رفاه در سال جاری این است که در راه اندازی دفاتر مشاوره در خوابگاه‌ها به دانشگاه‌ها کمک کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.