دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱

با حضوررئیس دانشگاه؛

نشست هم اندیشی پیشگیری از آسیب های روانی و اجتماعی در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار شد

نشست پیشگیری از آسیب های اجتماعی

احمدرضا بشار رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از نشست هم اندیشی پیشگیری از آسیب های روانی و اجتماعی با حضور دکتر اصغر مکارم رئیس دانشگاه ، معاون استانی نهاد رهبری ، جانشین رئیس دانشگاه ، معاون ومدیر فرهنگی دانشجویی و سایر معاونین ، مدیران و اساتید خبر داد .

به گزارش مفدا جیرفت، در ابتدای این نشست محمدرضا مشایخی دولت آبادی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ضمن خیر مقدم با تأکید بر اهمیت دوره دانشجویی و لزوم توجه به سلامت روان دانشجویان گفت: امر کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سطح دانشگاه حساسیت بالایی دارد و هدف از برگزاری این نشست استمداد فکری و علمی از اساتید و بیان راهکارها در خصوص پیشگیری از این آسیب ها می باشد .

سپس دکتر اصغر مکارم رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه هنر دانشگاه در این است ، جوانانی که وارد دانشگاه می شوند بعنوان انسانهای متعالی و متخصص ، متعهد به جامعه تحویل دهد. اظهار داشت: خطاهای اخلاقی که دانشجویان مرتکب می شوند ، درصدی از این خطاها می تواند متوجه اولیاء و دانشگاه نیز باشد که شاید می توانستند با حساسیت و پیگیری و احساس مسئولیت فردی و اجتماعی از آنها جلوگیری کنند.

مکارم بیان داشت: طرح و برنامه های دشمن متوجه ذهن و فکر جوانان ما است و ما بعنوان استاد ، مربی و مسئول می توانیم با بازگویی مسائل عاطفی و تجربیات فردی در امور اخلاقی تا حد زیادی در پرورش دانشجویان و تعالی فکری ایشان موثر باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت یادآور شد: دانشجویان بخصوص دانشجویان پزشکی به دلیل طول مدت تحصیل بهترین ایام زندگی و دوران تأثیر پذیری روحی و روانی را در اختیار دانشگاه هستند و ما باید با تدبیر و شیوه های مناسب و نه فقط راهکارهای تنبیهی ، انضباطی از آسیبها پیشگیری کنیم.

در ادمه حجت الاسلام  اصغرشاهرخی معاون استانی نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار داشت: حق معلم بر انسان همچون حق پدر است . اگر اساتید و مربیان و سایر افرادی که با دانشجویان ارتباط مستمر دارند ، ایشان را به مثابه فرزند یا خانواده خود بدانند مسلما" دلسوزانه تر در خصوص پیشگیری از معضلات اخلاقی و انحطاط دانشجویان تلاش خواهند کرد.

سپس دکتر علی کمالی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بیان داشت: در روند کنونی جامعه متأسفانه خانواده ها و افراد دچار آفتهای بسیار بزرگی همچون قدرت طلبی و... شده است ، راه اصلاح جامعه از دانشگاه می گذرد و چنانچه دانشگاه و حاکمان جامعه اصلاح نشوند ، خطرات فراوانی در کمین جامعه خواهد بود و در حال حاضر برخوردهای انضباطی حل کننده مشکلات نخواهد بود .

وی بیان داشت: همانطور که ما در زمان تحصیل خود از برخی اساتید الگو گرفته ایم و همچنان او را مدل کاری و رفتاری خود قرار داده ایم ، در حال حاضر نیز باید با دانشجویان ارتباط برقرار کرده و سعی کنیم نتیجه رفتارهای نابهنجار را باخودشان بررسی کنیم ، بصورت غیر مستقیم ایشان را آگاه کنیم ، وظیفه ما آگاه کردن دانشجویان به شأن و جایگاه انسانی خودشان است.فردی که انسانیت خود را درک کرده باشد ، دنبال مدل های نابجای پوششی و رفتاری نمی رود.

در پایان  دکتر سید فریدون افضلی جانشین رئیس دانشگاه ،مهندس چرخلو رئیس دانشکده بهداشت، مهندس حقیقت عضو هیئت علمی ،دکتر آنایی معاون آموزشی دانشکده پزشکی ، دکتر سیدی معاون تحقیقات و فنآوری ، فاطمه مشایخی مدیر آموزش هر کدام مطالب و راهکارهای لازم  را در خصوص پیشگیری از آسیبهای روانی و اجتماعی در میان دانشجویان بیان کردند.  

گفتنی است این نشست امروز صبح ۲۶ فروردین در محل سالن جلسات معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.