یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵

استانداردسازی خوابگاه‌ها و کاهش تراکم دانشجویان، رویکرد مهم دانشگاه علوم پزشکی بجنورد در سالجاری

خوابگاه دانشجویی

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و رویکرد این دانشگاه در سال جاری در حوزه اسکان دانشجویان را، استانداردسازی خوابگاه‌های دانشجویی و کاهش تراکم دانشجویان در خوابگاه‌ها ذکر کرد و گفت: برخی از اتاق‌های خوابگاه‌های دانشگاه بیش از حد استاندارد، دانشجو دارد.

دکتر مهدی قربانیان در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: تراکم دانشجویان در برخی از اتاق‌ها بالاست و ظرفیت اتاق‌ها بیش از حد استاندارد است که ناچار هستیم بخشی از دانشجویان ورودی جدید را به خوابگاه‌های مشارکتی و خصوصی انتقال دهیم.

وی با ا شاره به اینکه تعداد کل دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بجنورد، یک‌هزار و ۷۵۰ نفر است، اظهار کرد: از این تعداد ۹۰۰ دانشجو خوابگاهی هستند و که تقریبا درصد دانشجویان دختر و پسر، مساوی است.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به وجود ۸ خوابگاه دانشجویی برای اسکان دانشجویان این دانشگاه گفت: از این تعداد ۵ خوابگاه دولتی و مابقی استیجاری هستند.

قربانیان با اشاره به اینکه برخی ساختمان‌های خوابگاهی دانشگاه در حد استاندارد نیستند، گفت: یکسری از خوابگاه‌های دانشگاه قدیمی و قدمت بالایی دارند. باید تلاش کنیم در راستای بهسازی و نوسازی آنها اقدام کنیم.

قربانیان همچنین در خصوص دیگر خدمات اداره دانشجویی دانشگاه به دانشجویان گفت: با رایزنی‌هایی که با صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت داشتیم،  صد در صد دانشجویان متقاضی را تحت پوشش بیمه تحصیلی قرار داده‌ایم.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در خصوص ایاب و ذهاب دانشجویان گفت: سرویس‌های ایاب و ذهاب به صورت رایگان کار انتقال دانشجویان از خوابگاه به مراکز آموزشی را برعهده دارد و خوشبختانه مشکلی به لحاظ حمل و نقل نداریم و تلاش داریم امسال با رایزنی‌های به عمل آمده، در راستای افزایش سرویس‌ها اقدام کنیم.

وی با اشاره به صنعتی بودن طبخ و توزیع غذا در دانشگاه علوم پزشکی بجنورد گفت: یکی از مهم‌ترین رویکردهای ما در سال جاری توسعه صنعتی‌سازی سلف دانشگاه است و تلاش داریم در ادامه فعالیت‌های سال گذشته دانشگاه در حوزه تغذیه، روند رو به رشد خود را دنبال کنیم. امسال با برنامه‌ریزی‌هایی که کرده‌ایم، قصد داریم تجهیزات صنعتی سازی را افزایش دهیم.

قربانیان در خصوص این سلف سرویس گفت: این سلف سرویس در مساحت ۴۵۰ متر مربع ۱۴ بهمن ماه مورد افتتاح قرار گرفت و هزینه خریدتجهیزات ۲۳۳ میلیون و هزینه تکمیل سلف ۵۰۰ میلیون تومان شده است.

قربانیان با اشاره به افتتاح و راه‌اندازی سلف سرویس دانشگاه در مجتمع پردیس با ظرفیت ۵۰۰ نفر گفت: این سلف سرویس بهمن ماه سال گذشته افتتاح شد. ضمن اینکه توزیع نهار و شام در دانشگاه به صورت دومنویی انجام می‌شود و خوشبختانه با خریداری تجهیزات صنعتی برای دانشگاه از جمله خورشت پز صنعتی، سیخ گیر، دم کن برنج، دیگ‌های بخار پز، فرهای طبخ غذا و...  به سمت تحولات در حوزه تغذیه پیش برویم.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه کمیته ناظر بر تغذیه به مدت یک سال است که در دانشگاه راه‌اندازی شده است، خاطرنشان کرد: این کمیته متشکل از اعضای شورای صنفی و برخی از دانشجویان داوطلب در راستای نظارت بر کیفیت و انتخاب منوی غذایی، فعالیت می‌کنند و تعامل خوبی با اداره دانشجویی دانشگاه دارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.