شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

ارائه خدمات سلامت روان و توانبخشی به هموطنان سیل‌زده

سیل زدگان

تیم جهادی بسیج جامعه پزشکی وابسته به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که از نخستین روزهای بحران در استان گلستان و روستای آق قلا حضور یافته بود، در دومین اعزام خود به همراه یک دستگاه آمبولانس به مناطق سیل‌زده استان خوزستان اعزام شده است.

به گزارش مفدا، تیم جهادی بسیج جامعه پزشکی مرکز آموزشی و درمانی روانپزشکی رازی (وابسته به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی)، به همراه یک دستگاه آمبولانس به مناطق سیل زده استان خوزستان اعزام شد.

تیم جهادی بسیج جامعه پزشکی از نخستین روزهای بحران در استان گلستان و روستای آق قلا، به این روستا و دیگر روستاهای سیل زده در استان مازندران اعزام شده بود و این دومین اعزام جهادی بسیج جامعه پزشکی به مناطق سیل‌زده به شمار می‌آید.

مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با فراخوان نیروهای داوطلب در حوزه‌های سلامت روان و توانبخشی، اقدام به سازماندهی گروه‌های جهادی دیگر نموده و طبق مذاکره و هماهنگی با ادارات بهزیستی مناطق سیل زده استان گلستان، لرستان و خوزستان، بر آن است تا تیم‌های مذکور را به این مناطق اعزام کند و خدماتی را در حوزه‌های سلامت روان و توانبخشی، به مددجویان بهزیستی و نیازمندان سیل زده ارائه دهند.

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از ابتدای بحران سیل در کشور، علاوه بر اعزام دو تیم امدادرسانی با تجهیزات امدادی به مناطق سیل‌زده، از طریق تشکیل ستاد جمع‌آوری کمک‌های اهدایی برای مناطق سیل زده، تشکیل کمپین‌های دانشجویی برای جمع‌آوری کمک‌ها، اختصاص شماره حساب مشارکت‌های مردمی جهت واریز وجوه نقد اهدایی افراد و نیز سازماندهی نیروهای داوطلب امدادی از قسمت‌های مختلف دانشگاه، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تابعه، در جهت کمک به آسیب دیدگان از سیل، فعالیت کرده است.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که اعضای هیأت رئیسه، هیأت علمی و کارکنان این دانشگاه نیز نسبت به اختصاص بخشی از حقوق خود برای کمک به سیل زدگان که بیش از ۷۵۰ میلیون ریال برآورد می‌شود، اقدام کرده‌اند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.