شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

بازدید معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم از سلف سرویس

بازدید معاون فرهنگی و دانشجویی از سلف سرویس دانشگاه علوم پزشکی جهرم

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم باهدف بررسی مسائل مربوط به تغذیه دانشجویان و بهداشت محیط در آشپزخانه‌ دانشگاه، از انبارها، سالن‌ها و یخچال‌های نگهداری مواد غذایی سلف سرویس بازدید کرد.

به گزارش مفدا جهرم، در این بازدید که با حضور "دکتر حجت" معاون فرهنگی و دانشجویی و دکتر عبدالهی فرد مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم به همراه کارشناس بهداشت محیط معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه برگزار شد، انبارها، یخچال‌هاو محیط بهداشتی سلف سرویس مورد ارزیابی قرار گرفت.

دکتر حجت در این بازدید به برخی نکات بهداشتی مورد نیاز سلف سرویس اشاره کرد و بر شستشوی کامل سلف سرویس به صورت روزانه تاکید کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم همچنین با بیان اینکه سلف سرویس مرکزی دانشگاه مهمترین مکان در ایجاد سلامت جسمی دانشجویان است و از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت:  رعایت اصول مراقبتی و بهداشتی در محیط های پخت غذا، انبارها و سالن های سلف و چک کردن روزانه تاریخ تولید و انقضای انواع روغن‌های خوراکی، نحوه صحیح سرخ کردن، نحوه شستشو و گندزدایی سبزیجات، گوشت و انجماد و رفع انجماد آن، نگهدارنده‌ها و افزودنی‌های موادغذایی و رعایت اصول بهداشتی در ایجاد فضایی سالم و بهداشتی، اهمیت فراوانی دارد.

در ادامه این بازدید، کارشناس بهداشت معاونت فرهنگی و دانشجویی درخصوص نیروی مجزا جهت شستشو و انجام امورات خدماتی سلف سرویس عنوان کرد:  اگر نیرویی مخصوص برای این مهم باشد انجام مرحله شستشو روزانه در چند نوبت انجام خواهد گرفت.

وی در پایان بازدید بیان کرد: در سلف سرویس دانشگاه علوم پزشکی جهرم بهداشت محیط کار کاملا رعایت شده و کارکنان مطابق دستورالعمل های بهداشتی موظف به اجرای موارد ذیل در ارتباط با بهداشت فردی شده اند:

-  کارکنان سلف مرکزی دانشگاه دارای کارت بهداشتی  با تاریخ معتبر هستند.

- کارت بهداشتی در معرض دید مسئولین(بازرسان بهداشت) قرار دارد. کلیه متصدیان و کارکنانی که در مراکزتهیه، تولید، طبخ و توزیع غذا اشتغال دارند، در کارگاه های ویژه آموزشی، شرکت می کنند.

- متصدیان و کارکنان سلف مرکزی دانشگاه موارد بهداشت فردی را کاملا رعایت نموده و به دستوراتی که از طرف مسئولین بهداشتی داده میشود عمل می کنند.

- کارکنان ناخن ها، موی سر و صورت خود را کوتاه و تمیز کرده و به روپوش و کلاه به رنگ روشن و تمیز ملبس هستند. و همچنین در محل پخت و توزیع مواد غذایی از دستکش استفاده می کنند.

گفتنی است، در این بازدید آشپز و سرآشپزها و برخی کارکنان آشپزخانه، مشکلات خود را با مدیر و معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مطرح کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.