یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳

وزیر بهداشت در بازدید از دانشگاه علوم پزشکی ایلام:

هرگز واگن وزارت بهداشت را به لوکوموتیو سیاست وارد نمی‌کنم/ طرح تحول سلامت با چارچوب اقتصادی‌تر تداوم می‎یابد

نمکی

وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تاکید بر اینکه هرگز واگن وزارت بهداشت را به لوکوموتیو سیاست وارد نمی‌کنم افزود: طرح تحول سلامت امسال با چارچوب اقتصادی‌تر و استفاده حداکثری از منابع موجود ادامه خواهد داشت.

به گزارش مفدا، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه بازدید از پروژه­‌های فعال دانشگاه علوم پزشکی ایلام و در نشست صمیمی با کارکنان، اساتید و دانشجویان این دانشگاه گفت: هرگز واگن وزارت بهداشت را به لوکوموتیو سیاست وارد نمی کنم زیرا وزیر بهداشت متعلق به تمام مردم اعم از مسلمان، کلیمی، زرتشتی، سنی و حتی زندانیان محکوم به اعدام می باشد.

وزیر بهداشت در خصوص مشکلات دانش آموختگان دانشگاه های علوم پزشکی کشور افزود: دانش آموختگان این دانشگاه ها به شدت ماشینی تربیت شده اند و متاسفانه به عرصه فرهنگ توجه تک بعدی شده است و دچار نوعی انحصار طلبی شده ایم. این در حالی است که فرهنگ اسلامی و ایرانی ما مجموعه ای از عوامل اعتقادی، جسمانی، روحی و روانی در کنار هم است.

وی ادامه داد: باید در عرصه فرهنگ متولیان با گشاده دستی و پرهیز از نگاه تک بعدی به فرهنگ دانشجویان توجه کنند.

نمکی خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌هایی که باید مد نظر مسئولین فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار گیرد این است که فرهنگ را سیاست زده نکنیم چرا که فرهنگ مانند ملات بین آجرهای ساختمان است و عامل پیوست اقوام فرهنگ ها و گویش‌های مختلف است.

تداوم طرح تحول سلامت با  چارچوب اقتصادی‌تر

وزیر بهداشت همچنین در حاشیه این بازدید در گفتگو با متین نصیری خبرنگار مفدا ایلام در خصوص طرح تحول سلامت اعلام کرد: طرح تحول سلامت امسال با چارچوب اقتصادی تر و استفاده حداکثری از منابع موجود و جایگزینی توسعه کیفی به جای کمی ادامه خواهد داشت.

وی افزود: کاهش پرداخت‌ها از جیب بیماران خاص و صعب العلاج و ماندگاری تیم های پزشکی سلامت در کنار مردم، یکی از اولویت های بسته های ارائه خدمات در این طرح است که امسال با جدیت بیشتر پیگیری می‌شود.

نمکی در پاسخ به این سؤال که تکلیف دانشجویان انتقالی از خارج به داخل کشور چه می‌شود، گفت: برای انتقال این دانشجویان به داخل کشور ضوابط لازم را تعیین کرده‌ایم و کاهش دغدغه‌های خانواده‌های آنان در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد و این افراد می‌توانند بدون هیچ‌گونه دغدغه‌ای در داخل کشور به تحصیل خود ادامه دهند.

وزیر بهداشت ادامه داد: یکی از برنامه‌های وزارت بهداشت جذب پزشکان فارغ التحصیل عمومی در برنامه پزشک خانواده است که با جذب این افراد کمک زیادی به سیستم ارجاع در وزارت بهداشت می‌کنند.

نمکی همچنین در خصوص شیوه‌های انتصاب مدیران و معاونان خود در وزارتخانه اضافه کرد: در وزارت بهداشت توجه کامل به تعهد اخلاقی و مذهبی، استفاده از افراد با ظرفیت و منتقد و اخلاق مدار، پرهیز از سیاست زدگی در دستور کار ما قرار دارد و در این وزارت تمامی انتصاب‌ها بر اساس شایسته سالاری است که به دوراز هرگونه فشار سیاسی صورت می‌پذیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.