شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۴

راه اندازی اولین سامانه رصد فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی در کشور

دانشجو

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از تهیه و راه اندازی سامانه رصد فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی خبر داد و گفت: این سامانه یک نوع داشبورد مدیریتی برای تمام فعالیت‌های دانشجویی است.

دکتر محمدرضا فراهانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: سامانه رصد فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی را در سال ۹۸ راه اندازی می‌کنیم.

وی افزود: برای تهیه RFP این سامانه بیش از یک سال و نیم است که وقت و انرژی صرف شده است. دراین سامانه همه قوانین، مقررات و حقوق دانشجویان لحاظ شده است و به صورت هوشمند عمل می‌کند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افزود: RFP این سامانه که بسیار برای تهیه آن زحمت کشیده است برای اجرا به یک نرم‌افزار نیاز دارد و تصور می‌کنم که حدود ۶ ماه نیز زمان نیاز دارد که این نرم افزار تهیه شود.

وی یادآور شد: پیش بینی می‌کنیم که این سامانه از ابتدای مهرماه ۹۸  در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مستقر شود و البته این مسئله تابع انعقاد قرارداد برای نوشتن نرم‌افزار و تأمین بودجه مربوطه است.

فراهانی ادامه داد: این سامانه یک داشبورد مدیریتی است که می‌تواند تمام فعالیت‌های دانشجویی و فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی را رصد کند. اکنون من به عنوان معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از جزئیات فعالیت‌های فرهنگی مثل تعداد متقاضیان اخذ مجوز نشریات دانشجویی و یا زمان ارائه درخواست اخذ مجوز مطلع نیستم، اما با این سامانه می‌توان این رصد را به سرانجام رساند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: این داشبورد مدیریتی برای دستگاه‌های فرهنگی دیگر نیز قابلیت استفاده دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.