دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۷

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

وجود کلام الهی پناهگاهی برای حفظ انسانیت و آزادی است/ دانشگاهیان با هر گرایش، هنر و توانایی می‌توانند در جشنواره قرآنی وزارت بهداشت حضور یابند

دکتر ایدنی

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه وجود کلام الهی و گوهر وجود معصومین(ع) در دنیا مأمن و پناهگاهی برای کسانی است که می‌خواهند انسانیت و آزادی خود را حفظ نمایند، گفت: دانشجویان با هر گرایش، هنر و توانایی می‌توانند در بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت حضور یابند.

به گزارش مفدا، دکتر اسماعیل ایدنی، رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز در گفت‌وگوی اختصاصی با مفدا، عنوان کرد: در دنیای امروز که دنیای خواستن‌های زیاد و تلاش‌های بی‌وقفه برای رسیدن به مطلوب دنیایی است، تزاحم این زیاده‌خواهی‌ها از سوی همگان منشأ مفقود شدن آرامش و پیدایش درگیری‌ها و افسردگی‌ها و مشکلات و معضلات بشری است و عملاً حدیقفی برای این درگیری‌ها وجود ندارد.

دانشجوی آینده‌دار علوم پزشکی به عنوان فرشته سپیدپوش جامعه با کمک قرآن و اهل بیت(ع) می‌تواند الگوی مناسبی برای همگان باشد

وی گفت: بی‌شک وجود کلام الهی و گوهر وجود معصومین(ع) در دنیا مأمن و پناهگاهی است برای کسی که می‌خواهد انسانیت و آزادی خود را حفظ نماید و در دام دنیا نیفتد و این دانشجوی ارزشمند و آینده‌دار و آینده‌ساز علوم پزشکی است که بعنوان فرشته سپیدپوش جامعه می‌تواند به کمک قرآن و اهل بیت(ع) الگوی مناسبی برای همگان باشد که هم آبادگر دنیا باشد و هم مهندس روح و آرام بخش انسان و انسانیت، چراکه قرآن و کلام معصوم ریشه در علم الهی دارد و هیچگاه تزاحمی در آن دیده نشده و نخواهد شد و عمل به آن، بهره‌مندی همگان را به همراه خواهد داشت.

جشنواره‌های متنوع قرآنی تأثیر خاص خود را در آشنایی دانشگاهیان و به ویژه دانشجویان با آموزه‌های قرآنی دارد

وی با بیان اینکه وجود جشنواره‌های متنوع قرآنی تأثیر خاص خود را در آشنایی دانشگاهیان و به ویژه دانشجویان با آموزه‌های قرآنی دارد، گفت: وجود کارگاه‌های معرفی دوره‌ای و بدور از هیاهوی رسانه‌ای، کارگاه‌های علمی–قرآنی مانند نجوم در قرآن، زبان در قرآن، قرآن به زبان‌های خارجه و... اردوهای ویژه فعالین قرآنی، جلسات انس و الفت هفتگی بین فعالین، فضاسازی معنوی در اماکن ورزشی و فرهنگی و درمانی و... برای آشنایی قشر جوان و دانشجویان و انتقال آموزه‌های قرآنی به آنان ضروری است؛ در کنار همه این گونه فعالیت‌ها، قدردانی مادی و معنوی ارزشمند نیز به منظور ترغیب سایر دانشجویان و آشنایی اولیه با قرآن و راه قرآن حتماَ سودمند خواهد بود.

هر دانشجویی با هر گرایش، هنر و توانایی می‌تواند در جشنواره حضور یابد

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به فرارسیدن بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، اظهار کرد: با توجه به گستردگی مناسب بخش‌ها و رشته‌های مختلف جشنواره، به نظر می‌رسد هر دانشجویی با هر گرایش، هنر و توانایی می‌تواند در جشنواره حضور یابد و این امر می‌تواند فتح باب خوبی باشد برای آشنایی بیش از پیش این عزیزان با آیات و احادیث گرانقدر؛ قطعاً هر چه بر حجم و کیفیت امور مثبت زندگی افزوده شود، نظم و تلاش افراد بیشتر و بیشتر خواهد شد و به تبع آن نشاط معنوی و لذت زندگی بیشتر خواهد شد.

ایدنی در پایان گفت: به عنوان برادر دینی همه دوستان دانشگاهی از ایشان دعوت می‌کنم با حضور در جشنواره قرآن و عترت، هم رونق‌افزای جشنواره باشند و هم سطح رقابت این برنامه را بالاتر برده و شور و نشاط جمعی را به دانشگاه هدیه نمایند؛ به خصوص از استادان و اعضای هیات علمی گرانقدر تقاضامندم که بعنوان الگوی عمل جوانان دانشجو، نقش سازنده خود را ایفا نمایند و انشا ا... ذخیره‌ای بزرگ برای آخرت خود به ثبت رسانند.

گفتنی است، ثبت‌نام در بیست‌ودومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت از نیمه دوم آبان‌ آغاز شده است و علاقمندان تا ۱۵ بهمن ماه فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا نسبت به ثبت‌نام در این دوره از جشنواره قرآن و عترت  دانشگاهیان وزارت بهداشت اقدام کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.